DALI OPTICON LCR MK2 - černý satén
-20%
Ušetříte4 500 Kč
 • Doprava zdarma
 • Akce - do vyprodání zásob

DALI OPTICON LCR MK2 - černý satén

Výrobce: DALI

Nová generace ploché 2 + 1/2 pásmové univerzální reproduktorové soustavy z úspěšné řady Dali Opticon. Otočné subšasi výškového systému a univezální závěs umožňuje svislé i vodorovné zavěšení na zeď. Opticon LCR MK2 je tak možné použít pro stereo systém nebo pro všechny kanály domácího kina. Nízkoprofilová reprosoustava je osazena středobasovým reproduktorem který vychází z vyšší modelové řady Epicon. Reproduktor o průměru 152 mm má membránou vyztuženou dřevěnými vlákny a pólový nástavec v magnetickém obvodu z materiálu SMC. Hybridní výškový modul vychází z výškových reproduktorů modelu Callisto a spojuje systém s měkkou textilní kalotou o průměru 29 mm s páskovým systémem o rozměrech 15 x 45 mm. Přináši dostatek hlubokých basů, detailní, dynamicky přesný a vyvážený zvuk s čistými vokály a široký horizontální vyzařovací úhel i nejvyšších kmitočtů.
Komplet výroba v Dánsku

Barevné varianty
Na objednávku
Do 3 týdnů
Původní cena: 22 495 Kč
17 995 Kč
768,50 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Nová generace

Jak je již u značky Dali zvykem, v pravidelných intervalech přichází s inovacemi stávajích modelových řad, které je posouvají kvalitativně výš. Plochá závěsná reprosoustava Dali Opticon LCR je 2 + 1/2 pásmová je univerzální reprosoustava, která zvukem, designem i výkonem navazuje na modelovou řadu Opticon MK2. Lze použít nejen pro efektové, ale i pro hlavní kanály domácího kina nebo pro stereo systém. Díky univerzálnímu závěsu a otočnému výškovému modulu umožňuje svislé i vodorovné zavěšení na zeď. Nový středobasový reproduktor o průměru 152 mm vychází z vyšší modelové řady Dali Epicon. Reproduktor má kónickou membránu vylisovanou z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny a pólový nástavec z patentovaného materiálu SMC (Soft Magnetic Compound)v magnetickém obvodu. Nový hybridní výškový systém který vychází z modelu Dali Callisto a spojuje měkkou textiní kalotu o průměru 29 mm s páskovým systémem 17 x 45 mm. Dali Opticon LCR MK2 spojuje optimální objem basů s velkou šířkou pásma, dynamickou přenost s mimořádnými detaily a čisté vysoké frekvence z hybridního výškového reproduktoru. Opticon Vokal MK2 nabízí výkon a zvukový profil pro instalace v menších i středně velkých poslechových prostorech.
Výroba modelů z řady Opticon MK2 zůstává i nadále plně dánská.
 • 2 + 1/2 pásmová reprosoustava s hybridním výškovým reproduktorem
 • Nový středobasový reproduktor odvozený z vyšší modelové řady Dali Epicon
 • SMC technologie v magnetickém obvodu
 • Membrána z papírové buničiny vyztužená dřevěnými vlákny
 • Nový hybridní výškový systém používá technologie modelu Dali Calisto
 • Přepracované šasi hybridního výškového systému z hliníkové slitiny
 • Frekvenčním rozsahem od 2 - 30 kHz optimálně navazuje na středobasový reproduktor
 • Masivní ozvučnice z MDF
 • Univerzální závěs a otočné subšasi výškového systému pro svislou i vodorovnou montáž


Středobasový reproduktor & SMC technologie

Opticon Vokal MK2 je osazen novým středobasovým reproduktorem, který je odvozený z vyšší modelové řady Dali Epicon. Každá jeho součást je pečlivě navržena tak, aby přispívala k nejlepšímu zvukovému výkonu. Základ tvoří šasi s optimalizovaným profilem žeber z tlakově lité hliníkové slitiny. Membrány jsou vylisovány z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny, která zajišťuje minimální rezonanci a membránám dodává charakteristický Dali design. Pružná gumová vlnka závěsu membrány umožňuje její velký lineární zdvih s minimálním mechanickým tlumením. Magnetický obvod se skládá z velkého feritového prstencového magnetu a pólového nástavce vyrobeného z materiálu SMC (Soft Magnetic Compound). Patentovaný materiál pro magnetické obvody jsou granule se speciálním povlakem, které lze tvarovat do libovolného tvaru. Vyznačuje se vysokou magnetickou a velmi nízkou elektrickou vodivostí, čímž se dosahuje výrazné snížení zkreslení a mechanických ztrát. Výsledkem je podstatné snížení zbarvení reprodukovaného zvuku.

Hybridní výškový systém

Stejně jako v původní řadě jsou i modernizované modely osazené hybridním systémem pro výšky, který spočívá v kombinaci kalotového a páskového výškového reproduktoru. Nová modelová řada používá osvědčené technologie výškových reproduktorů z modelu Callisto. Nový kalotový reproduktor sice má oproti předchozímu o pouhý 1 mm větší průměr, ale citeně nižší rezonanční kmitočet, který umožní lepší frekvenční navázání na středobasový reproduktor. Ultra lehká, měkká textilní kalota dosahuje oproti výškovým reproduktorům používaným v předchozí sérii značné zlepšení zvuku. Dosahuje nižší zkreslení, přesnější odezvu na impulzní signály a schopnost pracovat s nižšími frekvencemi. Použitím stejného tweeteru u všech šesti modelů řady Opticon MK2 vede ke konzistenci tonálního charakteru a zajišťuje i konzistenci vyzařovacích charakteristik. Druhou částí hybridního systému Opticon Vokal MK2 je páskový reproduktor pro nejvyšší frekvenční pásmo s rozměry 17 x 45 mm. Oba systémy jsou namontovány na litém subšasi z hliníkové slitiny a tvoří konstruční celek
Změny doznala i frekvenční výhybka, která rozděluje signál mezi reproduktory. Má vylepšený materiál nosné desky s vysokou izolací a ve větší míře používá mezi sebou přímo propojené nízkoztrátové komponenty. Jejich rozmístění na desce minimalizuje jejich vzájemné ovlivňování.

Technické parametry

Systém 2 + 1/2 pásmový, bassreflex
Středobasový reproduktor 1 x 152 mm (6½'') - s technologií SMC
kuželová membrána
z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny
Hybridní výškový reproduktor
na otočném subšasi
Technologie modelu Callisto
1 x 29 mm (1,14'') - lehká textilní kalota      
1 x 17 x 45 mm (0,66'' x 1,77'') páskový systém
Frekvenční rozsah 70 Hz - 30 kHz (+/- 3 dB)
Citlivost (2,84 V / 1 m) 89 dB
Jmenovitá impedance 4 Ω
Maximální akustický tlak (SPL) 109 dB
Dělící frekvence 2800 / 14 000 Hz
Výhybka 2 + ½ pásma
Bass reflex zadní (45 Hz)
Doporučený výkon zesilovače 30 - 150 W
Doporučený odstup od zdi 0 - 10 cm
Terminály Single wire
Rozměry (Š x V x H) 285 x 482 x 128 mm
Hmotnost: 8 kg / ks
Barevné provedení saténově bílá
saténově černá
tabákový dub
Dodávané příslušenství gumové podložky
manuál

Máte dotazy? Napište nám ...