DALI OPTICON 6 MK2 - tabákový dub
  • Novinka
  • Doprava zdarma

DALI OPTICON 6 MK2 - tabákový dub

Výrobce: DALI

Druhá generace větší 2 a 1/2 + 1/2 pásmové sloupové reprosoustavy z úspěšné modelové řady Dali Opticon. Reprosoustava Opticon 6 MK2 využívá technologie modelu Callisto a vyšší modelové řady Epicon. Dvojice reproduktorů o průměru 152 mm se dělí o basy a střední pásmo. Oba reproduktory mají v magnetickém obvodu pólový nástavec z materiálu SMC a membránu vyztuženou dřevěnými vlákny. Hybridní výškový modul vychází z výškových reproduktorů modelu Callisto a spojuje systém s měkkou textilní kalotou o průměru 29 mm s páskovým systémem o rozměrech 15 x 45 mm. Díky objemu přináši dostatek hlubokých basů, detailní, dynamicky přesný a vyvážený zvuk s čistými vokály a široký horizontální vyzařovací úhel i nejvyšších kmitočtů.
Komplet výroba v Dánsku.

Barevné varianty
Na objednávku
Do 3 týdnů
51 990 Kč
2 084,84 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Nová generace

Dali Opticon 6 MK2 je novou hnací silou nové řady Opticon. Tyto reproduktory kombinují 2x 6½” basové reproduktory s patentovaným magnetickým systémem SMC a membrány s dřevěnými vlákny. Dali Opticon 6 MK2 kombinuje obrovskou šířku pásma s nízkou frekvencí, dynamickou přenost s mimořádnými detaily a čisté vysoké frekvence z hybridního výškového reproduktoru. Opticon 6 MK2 nabízí rozšířený nizkofrekvenční profil, který vyhovuje instalaci ve velkých poslechových prostorech. Výroba modelů z řady Opticon MK2 zůstává i nadále plně dánská.


  • 2,5 pásmová reprosoustava s hybridním výškovým reproduktorem
  • Patentovaný magnetický systém SMC s membrány z dřevených vláken
  • Široké pásmo a objem

Reflexní porty

Celá řada Opticon MK2 využívá akustický výstup ze zadní části basového reproduktoru, aby se tak rozšířilo pásmo nízkých kmitočtů a zvýšil tak manipulaci s nízkofrekvenčním výkonem. Firma Dali znovu provedla kompletní vyladění portů, aby zajistili, že basový výkon bude basolutně optimalizován. S technologií Dual Flare přináší design wooferu lepší aerodynamiku, která minimalizuje proudění vzduchu.


Hybridní tweeter

Nový a jediněčně lehký 29mm kupolovitý výškový reproduktor byl odvozen při výrobě z řady Callisto C. Ten nabízí významné pokroky oproti výškovým reproduktorům používaným v předchozí sérii MK1. Relativně malé zvětšení průměru oproti předchozím 28mm výškovým reproduktorům má za následek významné zvětšení oblasti vyzařující kopule. To znamená nižší zkreslení, vyšší manipulaci s celkovým výkonem a schopnost pracovat v nižších frekvencí. Použitím stejného tweeteru u všech šesti modelů řady Opticon MK2 vede ke konzistenci tonálního charakteru a zajišťuje konzistenci disperzních charakteristik. Opticon 6 MK2 využívá nový hybridní design vyškového reproduktoru, který spojuje kupolovitý a páskový tweeter. Oba jsou namontovány na čelní straně z litého hliníku.


Woofer & SMC technologie

Opticon 6 MK2 obsahuje 2x 6½” basové reproduktory, které jsou postaveny na panetovaném magnetickém systému Dali SMC. Každá součást je pečlivě navržena tak, aby pozitivně přispívala k ideálnějšímu výkonu. Membrány jsou vyrobeny ze směsi papíru a dřevěných vláken, které zajišťují minimální rezonanci a dodávají tak membránám jejich charakteristickou barvu Dali. Všechny membrány jsou zakončeny gumovými obvody a to pro jejich měkké a velmi průžné mechanické vlastnosti, které umožňují volný pohyb s minimálním nízkofrekvenčním tluemním. Vnitřní část každé membrány jsou vyrobeny z tlakově litého hliníku, který poskytuje extrémně vysokou tuhost a nízkou rezonanci. Mechanická konstrukce šasi je speciálně navržena tak, aby poskytovala minimální impedanci proudění vzduchu a současně umožňovala extrémně těsné mechanické spojení s kryty reproduktorů. Systém budících magnetů Opticon 6 MK2 se skládá z velkého feritového prstencového magnetu obklopujícího pólový nástavec, který je vyroben z materiálu SMC. Tento pól a feritový magnet jsou zajištěny mezi přední a zadní deskou z měkkého železa a vytvářejí tak vhodné magnetické pole pro kmitací cívku.


Kabinet

Kryt Opticon 6 Mk2 je navržen tak, aby dokonale optimalizoval tuhost a minimalizoval rezonanci panelu. Přední přepážka o tloušťce 25mm poskytuje velmi robustní základy. Podlahový reproduktor dále využívá další vnitřní vyztužení, které zajišťuje tuhost a prakticky aliminuje veškerou rezonanci.

Technické parametry

Systém 2 1/2 + 1/2 pásmový
Basový a středobasový
reproduktor
2 x 152 mm (6½'') s technologií SMC
kuželová membrána
z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny
Hybridní výškový reproduktor Technologie modelu Callisto
1 x 29 mm (1,14'') -   lehká textilní kalota
1 x 17 x 45 mm (0,66'' x 1,77'') páskový systém
Frekvenční rozsah 49 Hz - 30 kHz (+/- 3dB)
Citlivost (2,83 V / 1 m) 88 dB
Jmenovitá impedance 4 Ω
Maximální akustický tlak (SPL) 110 dB
Dělící frekvence 800 / 2200 / 14 000 Hz
Výhybka 2½ + ½
Bassreflex zadní (43,5 Hz)
Doporučený výkon zesilovače 25 - 200 W
Doporučený odstup od zdi 20 - 100 cm
Terminály Bi-Wire
Rozměry (Š x V x H) 195 x 1001 x 330 mm
Hmotnost: 19,3 kg / ks
Barevné provedení saténově bílá
saténově černá
tabákový dub
Příslušenství nožky + odhmotňovací hroty
gumové podložky
manuál

Máte dotazy? Napište nám ...