DALI OPTICON 8 MK2 - černý satén
-19%
Ušetříte17 000 Kč
 • Doprava zdarma
 • Akce - do vyprodání zásob

DALI OPTICON 8 MK2 - černý satén

Výrobce: DALI

Nová generace největší sloupové, třípásmové reprosoustavy z úspěšné řady Dali Opticon. Opticon 8 MK2 využívá technologie modelu Callisto a vyšší modelové řady Epicon. Na tandem basových reproduktorů o průměru 205 mm frekvenčně navazuje středotónový reproduktor s průměrem 165 mm. Reproduktory mají v magnetickém obvodu pólový nástavec z materiálu SMC a membránu vyztuženou dřevěnými vlákny. Hybridní výškový modul vychází z výškových reproduktorů modelu Callisto a spojuje systém s měkkou textilní kalotou o průměru 29 mm s páskovým systémem o rozměrech 15 x 45 mm. Reprosoustava je vhodná do větších místností nad 25 m2. Díky objemu přináši dostatek hlubokých basů, detailní, dynamicky přesný a vyvážený zvuk s čistými vokály a široký horizontální vyzařovací úhel i nejvyšších kmitočtů.
Komplet výroba v Dánsku

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
Původní cena: 89 990 Kč
72 990 Kč
3 117,15 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Nová generace

Jak je již u značky Dali zvykem, v pravidelných intervalech přichází s inovacemi stávajích modelových řad, které je posouvají kvalitativně výš. Dali Opticon 8 je největší reprosoustava z modelové řady Dali Opticon. 3 + 1/2 pásmová podlahová - sloupová reprosoustava pro stereo systém nebo hlavní kanály výkonného domácího kina. Zvukové, designové a výkonové parametry umožňují sestavit z modelové řady Dali Opticon MK2 výkonný stereo systém nebo systém domácího kina. Reproduktory pro basy a střední pásmo vycházejí z vyšší modelové řady Dali Epicon. Mají kónickou membránu vylisovanou z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny, která jim dodává charakteristický Dali vzhled. Magnetický obvod má pólový nástavec z patentovaného materiálu SMC (Soft Magnetic Compound) v magnetickém obvodu. Dvojice shodných reproduktorů o průměru 203 mm v uspořádání D´Appolito je vyhrazena pro basy, samostatný reproduktor pro střední pásmo s průměrem 165 mm obsadil spolu s výšovým modulem střed předního panelu. Na středotónový reproduktor frekvenčně navazuje nový hybridní výškový systém vycházející z modelu Dali Callisto. Spojuje měkkou textiní kalotu o průměru 29 mm s páskovým systémem 17 x 45 mm. Masivní, dělená a příčkami vyztužen ozvučnice má optimalizované porty zadního bassreflexu.
Dvojice reprosoustav je spárována a označena pro pravý a levý kanál pro dosažení optimálního směrového vyzařování a vytvoření maximálního zvukového prostoru.
Dali Opticon 6 MK2 spojuje optimální objem basů s velkou šířkou pásma, dynamickou přenost s mimořádnými detaily. Opticon 6 MK2 nabízí výkon a rozšířený nizkofrekvenční profil, který vyhovuje pro instalaci ve středně velkých až velkých poslechových prostorech.
Výroba modelů z řady Opticon MK2 zůstává i nadále plně dánská.
 • 3 + 1/2 pásmová reprosoustava s hybridním výškovým reproduktorem
 • Reproduktory odvoze z vyšších modelových řad
 • Nové reproduktory pro basy a střední pásmo s technologiemi řady Dali Epicon
 • SMC technologie v magnetickém obvodu
 • Membrána z papírové buničiny vyztužená dřevěnými vlákny
 • Nový hybridní výškový systém používá technologie modelu Dali Callisto
 • Přepracované šasi hybridního výškového systému z hliníkové slitiny
 • Ultra lehká měkká kalota půměru 29 mm a páskový systém 17 x 45 mm
 • Frekvenčním rozsahem od 2 - 30 kHz optimálně navazuje na středobasový reproduktor
 • Masivní ozvučnice z MDF s optimalizovanými bassreflexovými porty
 • Párované a označené pro pravý a levý kanál
 • Pozlacené bi-wiring terminály
 • Reprosoustavy jsou kompletně vyráběny v Dánsku
 • Barevné provedení v saténově bílé, saténově černé a tabákovém dubu

Reproduktory s technologií SMC

Dvojice reproduktorů o průměru 205 mm pro basy a středopásmový reproduktor s průměru 165 mm využívají technologie z vyšší modelové řady Dali Epicon. Každá jeho součást je pečlivě navržena tak, aby přispívala k nejlepšímu zvukovému výkonu. Základ tvoří šasi s optimalizovaným profilem žeber z tlakově lité hliníkové slitiny. Membrány jsou vylisovány z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny, která zajišťuje minimální rezonanci a membránám dodává charakteristický Dali design. Pružná gumová vlnka závěsu membrány umožňuje její velký lineární zdvih s minimálním mechanickým tlumením. Magnetický obvod se skládá z velkého feritového prstencového magnetu a pólového nástavce vyrobeného z materiálu SMC (Soft Magnetic Compound). Patentovaný materiál pro magnetické obvody jsou granule se speciálním povlakem, které lze tvarovat do libovolného tvaru. Vyznačuje se vysokou magnetickou a velmi nízkou elektrickou vodivostí, čímž se dosahuje výrazné snížení zkreslení a mechanických ztrát. Výsledkem je podstatné snížení zbarvení reprodukovaného zvuku.

Hybridní výškový systém

Stejně jako v původní řadě jsou i modernizované modely osazené hybridním systémem pro výšky, který spočívá v kombinaci kalotového a páskového výškového reproduktoru. Nová modelová řada používá osvědčené technologie výškových reproduktorů z modelu Callisto. Nový kalotový reproduktor sice má oproti předchozímu o pouhý 1 mm větší průměr, ale citeně nižší rezonanční kmitočet, který umožní lepší frekvenční navázání na středobasový reproduktor. Ultra lehká, měkká textilní kalota dosahuje oproti výškovým reproduktorům používaným v předchozí sérii značné zlepšení zvuku. Dosahuje nižší zkreslení, přesnější odezvu na impulzní signály a schopnost pracovat s nižšími frekvencemi. Použitím stejného tweeteru u všech šesti modelů řady Opticon MK2 vede ke konzistenci tonálního charakteru a zajišťuje i konzistenci vyzařovacích charakteristik. Druhou částí hybridního systému Opticon Vokal MK2 je páskový reproduktor pro nejvyšší frekvenční pásmo s rozměry 17 x 45 mm. Oba systémy jsou namontovány na litém subšasi z hliníkové slitiny a tvoří konstruční celek
Změny doznala i frekvenční výhybka, která rozděluje signál mezi reproduktory. Má vylepšený materiál nosné desky s vysokou izolací a ve větší míře používá mezi sebou přímo propojené nízkoztrátové komponenty. Jejich rozmístění na desce minimalizuje jejich vzájemné ovlivňování.

Masivní skříň s bassreflexem Dual Flare

Ozvučnice reprosoustavy Dali Opticon 8 Mk2 je navržena pro maximální tuhost a minimální vlastní nežádoucí rezonance. Vnitřní objem je neparalelními přepážkami rozdělen na samostatné sekce pro každý reproduktor. Přepážky potlačují vnitřní rezonance a zvyšují tuhost ozvučnice. Každá z obou basových sekcí má vlastní vylepšený bassreflexový port Dual Flare. Přední panel o tloušťce 25mm pak poskytuje velmi robustní základnu pro reproduktory. S reprosoustavou je dodávána čtveřice masivních bočních nožek z hliníkové slitiny, které lze vybavit černě chromovanými, výškově nastavitelnými odhmotňovacími hroty nebo pružnými tlumícími podložkami pro eliminaci možnosti poškození citlivé podlahové krytiny.

Nové bassreflexové porty Dual Flare optimalizují proudění vzduchu, které přes ně musí být rovnoměrné bez turbulencí - laminární i při zvyšující se hlasitosti basů, tak aby nezpůsobilo nežádoucí kompresi basů nebo zkreslení zvuku.

Technické parametry

Systém 3 + 1/2 pásmový, bassreflex
Basové reproduktory 2 x 203 mm (8'') - SMC technologie
kuželová membrána
z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny
Středopásmový reproduktor 1 x 165 mm (6 1/2") -- SMC technologie
kuželová membrána
z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny
Hybridní výškový reproduktor Technologie modelu Callisto
1 x 29 mm (1,14'') - lehká textilní kalota        
1 x 17 x 45 mm (0,66'' x 1,77'') páskový systém
Frekvenční rozsah 38 Hz - 30 kHz (+/- 3 dB)
Citlivost (2,83 V / 1 m) 88,5 dB
Jmenovitá impedance 4 Ω
Maximální akustický tlak (SPL) 112 dB
Výhybka 3 + ½ pásma
Dělící frekvence 380 / 2200 / 14 000 Hz
Bassreflex zadní (29,5 Hz)
Doporučený výkon zesilovače 40 - 300 W
Doporučený odstup od zdi 30 - 150 cm
Terminály Bi-Wire
Rozměry (Š x V x H) 241 x 1141 x 450 mm
Hmotnost: 34 kg / ks
Provedení saténově bílá
saténově černá
tabákový dub
Dodávané příslušenství nožky s odhmotňovacími hroty
gumové podložky
návod

Máte dotazy? Napište nám ...