DALI OPTICON 2 MK2 - tabákový dub
-20%
Ušetříte7 000 Kč
 • Doprava zdarma
 • Akce - do vyprodání zásob

DALI OPTICON 2 MK2 - tabákový dub

Výrobce: DALI

Druhá generace větší dvoupásmové regálové reprosoustavy z úspěšné modelové řady Dali Opticon. Větší regálová reprosoustava Opticon 2 MK2 využívá technologie modelu Callisto a vyšší modelové řady Epicon. Je osazena středobasovým reproduktorem o průměru 152 mm s magnetickou technologií SMC a membránu vyztuženou dřevěnými vlákny. Výškový kalotový reproduktor s měkkou textilní kalotou o průměru 29 mm vychází z reprodutoru používaným v modelu Callisto. Díky většímu objemu přináší větší objem hlubších basů, detailní, dynamicky přesný a vyvážený zvuk s čistými vokály.
Komplet výroba v Dánsku.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
Původní cena: 34 990 Kč
27 990 Kč
1 161,27 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Nová generace

Jak je již u značky Dali zvykem, v pravidelných intervalech přichází s inovacemi stávajích modelových řad, které je posouvají kvalitativně výš. Dali Opticon 2 MK2 je větší 2. pásmová reprosoustava pro stereo systém nebo efektové kanály výkonného domácího kina. Zvukem, designem i výkonem doplňuje modelovou řadu Opticon MK2 pro sestavení kompletního systému domácího kina s regálovými reprosoustami, nebo pro efektové kanály v sestavě i s největšími sloupovými reprosoustavami. Nový středobasový reproduktor o průměru 152 mm vychází z vyšší modelové řady Dali Epicon. Reproduktor má kónickou membránu vylisovanou z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny a pólový nástavec z patentovaného materiálu SMC (Soft Magnetic Compound) v magnetickém obvodu. Nový výškový reproduktor který vychází z modelu Dali Callisto má měkkou textiní kalotu o průměru 29 mm. Masivní ozvučnice s optimalizovaným portem zadního bassreflexu.
Dvojice reprosoustav je spárována a označena pro pravý a levý kanál pro dosažení optimálního směrového vyzařování a vytvoření maximálního zvukového prostoru.
Dali Opticon 2 MK2 spojuje optimální objem basů s velkou šířkou pásma, dynamickou přenost s mimořádnými detaily. Opticon 2 MK2 nabízí výkon a zvukový profil pro instalace v malých až středně velkých poslechových prostorech. Na efektové kanály domácího kina lze použít i ve velkých poslechových prostorech
Výroba modelů z řady Opticon MK2 zůstává i nadále plně dánská.
 • 2 pásmová reprosoustava s novým výškovým reproduktorem
 • Nový středobasový reproduktor odvozený z vyšší modelové řady Dali Epicon
 • SMC technologie v magnetickém obvodu
 • Membrána z papírové buničiny vyztužená dřevěnými vlákny
 • Výškový reproduktor s kalotou proůměru 29 mm z modelu Dali Callisto
 • Frekvenčním rozsahem od 2 kHz optimálně navazuje na středobasový reproduktor
 • Přepracovaná frekvenční výhybka s minimalizovanými ztrátami
 • Masivní ozvučnice z MDF
 • Optimalizovaný bassreflexový port
 • Masivní zlacené terminály

Středobasový reproduktor s technologií SMC

Nový středobasový reproduktor reprosoustavy Opticon 2 MK2 o průměru 152 mm je odvozený z vyšší modelové řady Dali Epicon. Každá jeho součást je pečlivě navržena tak, aby přispívala k nejlepšímu zvukovému výkonu. Základ tvoří šasi s optimalizovaným profilem žeber z tlakově lité hliníkové slitiny. Membrány jsou vylisovány z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny, která zajišťuje minimální rezonanci a membránám dodává charakteristický Dali design. Pružná gumová vlnka závěsu membrány umožňuje její velký lineární zdvih s minimálním mechanickým tlumením. Magnetický obvod se skládá z velkého feritového prstencového magnetu a pólového nástavce vyrobeného z materiálu SMC (Soft Magnetic Compound). Patentovaný materiál pro magnetické obvody jsou granule se speciálním povlakem, které lze tvarovat do libovolného tvaru. Vyznačuje se vysokou magnetickou a velmi nízkou elektrickou vodivostí, čímž se dosahuje výrazné snížení zkreslení a mechanických ztrát. Výsledkem je podstatné snížení zbarvení reprodukovaného zvuku.

Výškový reproduktor

Nová modelová řada používá osvědčené technologie výškových reproduktorů z modelu Callisto. Nový kalotový reproduktor sice má oproti předchozímu o pouhý 1 mm větší průměr, ale citeně nižší rezonanční kmitočet, který umožní lepší frekvenční navázání na středobasový reproduktor. Ultra lehká, měkká textilní kalota dosahuje oproti výškovým reproduktorům používaným v předchozí sérii značné zlepšení zvuku. Dosahuje nižší zkreslení, přesnější odezvu na impulzní signály a schopnost pracovat s nižšími frekvencemi. Použitím stejného tweeteru u všech šesti modelů řady Opticon MK2 vede ke konzistenci tonálního charakteru a zajišťuje i konzistenci vyzařovacích charakteristik.
Změny doznala i frekvenční výhybka, která rozděluje signál mezi reproduktory. Má vylepšený materiál nosné desky s vysokou izolací a ve větší míře používá mezi sebou přímo propojené nízkoztrátové komponenty. Jejich rozmístění na desce minimalizuje jejich vzájemné ovlivňování.

Masivní ozvučnice s bassreflexem

Ozvučnici reprosoustavy Dali Opticon 2 MK2 tvoří masivní skříňka, které je pro snížení nežádoucích rezonancí ještě opatřena vniřním výztužením. Přední stěna z MDF silné 25 mm tvoří masivní základnu pro reproduktory. Celá řada Dali Opticon MK2 využívá pro docílení co největšího a vyrovnaného výkonu na basech energii ze zadního vyzařování basového reproduktoru pomocí bassreflexu. Nově vyladěné bassreflexové porty Dual Flare optimalizují proudění vzduchu bez nežádoucích turbulencí. Tím je snižena možnost komprese dynamiky basů i nežádoucího zkreslení zvuku.

Technické parametry

Systém Dvoupásmový, bassreflex
Basový reproduktor 1x 152 mm (6½'") s technologií SMC
kuželová membrána
papírová buničina vyztužená dřevěnými vlákny
Výškový reproduktor 1x 29 mm (1,14'') s technologií modelu Callisto
s ultra lehkou textilní kalotou
Frekvenční rozsah 59 Hz - 25 kHz
Citlivost (2,83 V / 1 m) 86,5 dB
Jmenovitá impedance 4 Ω
Maximální akustický tlak (SPL) 107 dB
Dělící frekvence 2000 Hz
Výhybka 2 pásma
Bassreflex zadní (46 Hz)
Doporučený výkon zesilovače 30 - 150W
Doporučený odstup od zdi 10 - 80 cm
Terminály Single Wire
Rozměry (Š x V x H) 195 x 351 x 297 mm
Hmotnost: 7,7 kg / ks
Barevné provedení saténově bílá
saténově černá
tabákový dub

Máte dotazy? Napište nám ...