Naši dodavatelé

AUDIOVECTOR

Společnost Audiovector byla pod názvem F3/LYD založena v roce 1979 jako reakce na určitý druh nespokojenosti nad kvalitou nabízených reprosoustav na trhu. Zakladatel Ole Klifoth měl za sebou řadu let strávených prodejem mnoha značek, ty v něm dokonce dokázali nastolit určitý druh uznání nad kvalitou jimi nabízeného zvuku, nikdy však toto uznání nebylo natolik komplexní, aby v něm mohla uhasnout touha vypořádat se s fenoménem reprodukce ve vysoké zvukové kvalitě osobně. Dnes Audiovector patří mezi respektované výrobce nejkvalitnějších hi-fi reproduktorů na světě. Svou pozici by si nevytvořil bez zástupu desítek tisíc spokojených vlastníků, které umí i po desítkách let zaujmout novým, originálním přístupem, který však vždy vychází z prvotních cílů Ole Klifotha, být co nejblíže živé hudbě. Kromě materiálově a technologicky špičkovému provedení stojí za úspěchem především péče o každého zákazníka. Významným je z tohoto pohledu rok 1996, ve kterém byl spuštěn zcela unikátní koncept IUC, tedy program umožňujícím vlastníkům reproduktorů Audiovector posouvat se v modelové nabídce značky stále výš a výš. Pravý význam projektu snáze pochopíme, když si uvědomíme fakt, že ze všech dosud vyrobených reprosoustav Audiovector (od roku 1979) je ve službě plných 85%.

BOSE

Bose Corporation je americká společnost, která se specializuje na audio zařízení a je v tomto segmentu špičkou na světovém trhu. Bose je známa širokou škálou svých výrobků, od reproduktorů, domácího kina, sluchátek s potlačením okolního hluku, automobilových zvukových systémů, po zesilovače a reproduktory pro ozvučení společenských a komerčních prostor.

Cabasse

Společnosti Cabasse France dala vzniknout mnoha reproduktorovým soustavám, ze kterých se staly celosvětové legendy i zúročením obrovských zkušeností. Neboť není na světě mnoho těch, kteří mohou s klidem říci, že při konstrukci svých reproduktorů využívají poznatků shromažďovaných a předávaných z otce na syna již bezmála 265 let.

DALI

Dánská společnost DALI, nabízí špičkové reproduktory s vynikajícím výkonem a přirozeným zvukem. Více než milion spokojených vlastníků DALI po celém světě, oceňuje mimořádný zvukový obraz a soudržný zvuk bez jakékoliv nežádoucí interakce mezi jednotlivými reproduktory.
DALI reproduktory vyplní širokou oblast poslechové místnosti hladkým a uceleným zvukem. Design reproduktorů je navržen pro optimální frekvenční odezvu, a to i pro posluchače sedící mimo střední osu poslechu. Všechny DALI reproduktory jsou vyvinuty, navrženy, ručně vyrobeny, zkompletovány a individuálně testovány v továrně DALI v Dánsku.

HECO

Heco je jednou z vedoucích značek spotřební elektroniky na světě. Schopnost a tradice zaručují mimořádný zvukový zážitek v excelentní kvalitativní třídě. Konkurenční firmy své soustavy osazují rády reproduktory z nabídky jiných výrobců, ale v Pulheimu raději spoléhají na své kapacity což jen dokládá oprávněnou sebevědomost Německého výrobce. Firma HECO vyrábí reproduktory již od roku 1949, dlouholetou praxí s vývojem nasbírala během desetiletí spoustu zkušeností při zavádění nových technologií.

Jamo

Dánský výrobce reproduktorů a elektroniky patřící do koncernu Klipsch Group. Po dvaceti letech se Jamo oficiálně stalo největším výrobcem reproduktorů v Evropě a produkty Jamo se prodávají ve více než osmdesáti zemích světa. Reproduktory mají nejen prvotřídní zvuk, ale i vynikající souznění s interiérem, které vycházejí z dánských tradic pro funkčnost, krásu a praktičnost produktů. V nabídce je široká škálu reproduktorů.

KEF

Britská legenda, společnost KEF nabízí velmi kvalitní hi-fi reproduktory pro stereo, ale i pro domácí kino. Řadí se do tzv. velké trojky evropských výrobců hifi komponentů.
Unikátní technologie KEF a jeho vášeň k přirozenému zvuku vedla vývojáře této anglické firmy k výrobě sluchátek, které vás nejen překvapí zvukem, ale také maximálním komfortem.

Klipsch

Klipsch je americký výrobce reproduktorů, jehož počátky činnosti sahají až do roku 1946. Společnost založil legendární zvukový inženýr Paul W. Klipsch a značka Klipsch se řadí k nejstarším výrobcům reproduktorů v USA. Během několika desetiletí se stala předním světovým výrobcem reproduktorů pro stereo a domácí kina. Reproduktory Klipsch se vyznačují unikátním zvukovodem patentovaným již v roce 1946. Tento lety praxe prověřený systém konstrukce reproduktorů je součástí produktů Klipsch dodnes.
65 let legendárního výkonu Klipsch a kombinace patentované technologie přenáší zvuk referenčních sloupových reproduktorů do sluchátek. Získejte stejnou zkušenost na kterou jste zvyklí od Klipsch inženýrství ve svých sluchátkách.

Marantz

Značka Marantz oslavila v roce 2013 šedesát let od svého založení v USA. Výroba a posléze i vývoj komponentů se postupně přemístil do Japonska. Od roku 2002 je spolu se značkou Denon začleněna do skupiny DaM Holdings Inc. Za dobu své existence nabídla značka Marantz mnoho zajímavých přístrojů, které získali řadu ocenění a naplnili tak vizi, kterou měl zakladatel Saul Bernard Marantz. Kvalitní reprodukce hudby, přesně tak, jak to interpret zamýšlel.

NAD

Kanadský výrobce audiovizuální techniky NAD, jehož kořeny sahají do první poloviny let sedmdesátých. Vše začalo v Anglii, kde skupina veteránů z audio branže, chtěla nabídnout lidem to, co chtěli sami a nikoli jen to, co prodávali. Vášeň a touha přenést do domácího prostředí realistický, detailní a přesvědčivou reprodukci co nejvěrnější původnímu zvuku, je motorem vývojového centra NAD i dnes. Tato tradice černošedých přístrojů NAD schovává svoji hodnotu tzv. pod kapotou.

ONKYO

Špičkový japonský výrobce elektroniky, který se více než půl století zabývá produkcí precizních audio komponentů. Během posledního desetiletí si Onkyo získalo zvučné jméno také mezi výrobci systémů domácího kina. Jak naznačují dvě japonská slova (ON - zvuk a KYO - harmonie), ze kterých je název společnosti složen, je to hlavně prvotřídní zvuk, který všechny produkty Onkyo charakterizuje. Šíře sortimentu a design produktů osloví téměř každého. Nabídka obsahuje kromě tradičně velmi úspěšných A/V

Pioneer

Japonská společnost specializující se na elektronické výrobky se sídlem v Tokiu. Firmy byla založena v roce 1937 v Tokiu jako obchod opravy reproduktorů. Nyní Pioneer je známý pro svou vysokou kvalitu a moderní vybavení. Má mnoho světových prvenství v zavádění průlomových technologií například technologie, která umožňuje snadné přehrávání oblíbené hudby ze síťového zařízení, z počítače, z přenosného přehrávače, streamovacího zařízení nebo dokonce ze starých dobrých disků.
AKUSTICKÝ VÝKON, PRŮKOPNICKÁ PŘESNOST.
Pro dosažení definitivních zážitků z poslechu hudby a sledování filmů můžete zvukový systém rozšířit o kvalitu, výkon a přesnost našich reproduktorů Pioneer. Náš sortiment technicky dokonalých reproduktorových systémů pokrývá celé spektrum od klasického stereofonního poslechu až po zážitky s vícekanálovým prostorovým zvukem.

Primare

V polovině roku 1980, tedy dlouho předtím, než se začalo citlivě vnímat spojení designu a životního stylu, vznikají v dánské Kodani první komponenty značky PRIMARE. Do té doby bylo hi-fi a životní styl takřka neslučitelnými pojmy. Série 900 a následující výrobky řady 200 však symbolizují zásadní zvrat, pravidla se změnila takřka přes noc. Skvěle hrající hi-fi najednou začalo velmi dobře vypadat.
Švédská Xena Audio konstruktéra Larse Pedersena a původně dánské PRIMARE Benta Nielsena, spojují své síli v roce 1996, kdy se společnost stěhuje do švédského Malmö. Spojení nabídne unikátní souznění konstruktérů, kteří promítají své zkušenosti a názory do nového, svěžího stylu značky, nabízejícího široké veřejnosti, toužící po kvalitním a dobře vypadajícím hi-fi to nejatraktivnější z obou stylů. Vysoký výkon a unikátní, nekonfliktní design, skvěle zapadající do jakéhokoli interiéru.
Neustálé inovace a podnikatelská dynamika získávají značce PRIMARE vynikající pověst jak mezi spotřebiteli, tak interiérovými designéry. V roce 1999 se k týmu připojuje inženýr Bjorn Holmqvist, který rozšiřuje výrobní kapacity závodu a dodává interním procesům potřebnou agilitu. Společnost se tak definitivně prosazuje na poli celosvětové produkce hi-fi a high-endu.
PRIMARE znamená především unikátní kombinaci skandinávského designu, nekompromisního dílenského zpracování a vysoké provozní spolehlivosti.

Pro-Ject

Firma Pro-Ject patří k absolutní světové špičce ve výrobě gramofonů pro hifi a high end aplikace. Majiteli a zakladateli firmy Heinzi Lichteneggerovi se podařilo navázat na tradici výroby gramofonů v Litovli v České republice. Naleznete zde velmi široký sortiment technicky velmi vyspělých gramofonů. Filozofie konstrukce je maximálně podřízena co nejlepšímu výslednému zvuku.
Pro gramofony Pro-ject je hlavním mottem při konstrukci výsledný zvuk a tomu je podřízeno vše. Ani design nezaostává za precizním technickým zpracováním. Tyto gramofony vyráběné v Litovli se dnes dostávají ke svým zákazníkům do celého světa, včetně takových zemí jako USA, Japonsko, Austrálie, Brazílie a mnoha dalších.

REL

Společnost REL ACOUSTICS byla založena v britském Walesu roku 1990 panem Richardem Edmundem Lordem. Nespokojenost s komerčně dostupnými subwoofery byla natolik zásadní, že se rozhodl pro konstrukce vlastní, konstrukce, které posunou hranice domácí reprodukce nejnižších tónů do zcela nových dimenzí. REL od té doby staví sub-basové systémy naprosto unikátní kvality.
Chcete-li dosáhnout něčeho významného, musíte se na věc maximálně soustředit a do detailu projít veškeré možné postupy, které k dokonalému výsledku povedou. Právě špičkový inženýring stojí za zvukem značky REL. Základním odrazovým můstkem byl rozbor konstrukce konvenčních subwooferů, ze které vyplynulo, že prakticky všichni výrobci navrhují basovou reprosoustavu jako zařízení zesilující linkový signál. REL postavil svůj úspěch na jiném přístupu. Vyvinul originální obvodový koncept, zpracovávající vysokoúrovňový signál pocházejícího z reproduktorových terminálů zesilovače, jehož výsledkem je přesnější zvuková performance, dokonale integrující rozšířenou basovou složku do zvukového obrazu reprodukčního zařízení.
Moderní éra REL ACOUSTICS se začíná psát v roce 2005, kdy do společnosti vstupují John Hunter a Donald Brody. Přinášejí sebou nové nadšení a cíle, důsledně stavěné na věhlasu společnosti a využívají toho nejlepšího, čeho značka od svého založení dosáhla. Klíčovými směry nového managementu jsou inovativnost, technologická vyspělost, vysoká provozní spolehlivost, robustnost a designová atraktivita.

SCANSONIC

Scansonic ™ je dánská celosvětově uznávaná a registrovaná jako velmi kvalitní značka, která díky zpracování, zvukovým kvalitám a použitým high-tech materiálům zastupuje a konkuruje na předních místech v oblasti spotřební elektroniky. Scansonic ™ výrobky se prodávají v mnoha zemích po celém světě prostřednictvím úzce vybraných a specializovaných prodejců.

SENNHEISER

Sennheiser již více než 60 let určuje směr v poslechu hudby. Nejde jen o obyčejný poslech, ale o zhmotnění hudby, hudebníků, studia či konzertní síně přímo ve vašich uších. To dokáže pouze perfektně reprodukovaný zvuk, co nejpřesněji odpovídající původní nahrávce. Každý kdo si vybere ze široké nabídky Sennheiser, získá nejvyšší zvukovou kvalitu, elegantní vzhled a nejnovější technická řešení.

TANNOY

Firmu Tannoy založil Guy R. Fountain v roce 1926 v Londýně (krátce po zahájení prvního rozhlasového vysílání). V garáži začal Fountain vyrábět první produkty (usměrňovače a nabíječky pro akumulátorová rádia). Podle názvu slitiny kovu (tantalum alloy) potřebné k výrobě dává název své firmě. V polovině třicátých let se již můžeme setkat s celou řadou dalších firemních produktů. Například cirkus Bertrama Millse v Londýně používá "Horny" od firmy Tannoy. V roce 1936 se produkce stěhuje do větších prostor a novým sídlem továrny je londýnské Canterbury Grove. Velký důraz klade firma na vývoj a výzkum. V padesátých letech dochází k dalšímu zlepšování firemní speciality "číslo jedna", reproduktoru Dual-Concentric. V roce 1956 představila firma první dvoupásmovou reproduktorovou soustavu "Audiometric". Další významný produkt přišel v roce 1965. Jednalo se o stereofonní gramofonovou přenosku "Cartridge" (Tannoy Vari Twin II). V roce 1978 představuje Tannoy novou řadu svých reproduktorových soustav: modely Chester, Dorset, Mayfair a Ascot. V roce 1982 získává firma prestižní ocenění: Stereo Sound Golden Award v Japonsku za reproduktorovou soustavu Westminster. V průběhu devadesátých let přichází s celou řadou dalších reproduktorových soustav všech cenových kategorií. Mnohé z nich patří ve svých kategoriích k tomu nejlepšímu, co světový trh nabízí. Na začátku nového tisíciletí a s nástupem nových digitálních technologií (SACD, DVD Audio) drží firma krok a ve výbavě jejich "vyšších" reproduktorových soustav je technologická novinka, tzv. Super Tweeter. Tento měnič je schopen reprodukovat hudební signál do více než 50 kHz. Je použit i v testované soustavě Dimension 12. V 70. letech se firma přestěhovala do skotského Coatbridge. Díky svým kvalitním produktům získala dobré jméno po celém světě a pro mnoho lidí se stala synonymem dobrého zvuku.

THORENS

THORENS je švýcarský výrobce high-end zařízení. Firma je historicky známá řadou kvalitních gramofonů, které produkuje. Začátky podnikání a založení firmy Thorens se poprvé registrují od roku 1883 v Sainte-Croix ve Švýcarsku. Počátky firmy jsou také spojeny s výrobou hracích automatů a hodin. Produkce prvních gramofonových přístrojů započala v roce 1903.

YAMAHA

Společnost Yamaha je největším světovým výrobcem mnoha řad hudebních nástrojů a vedoucím producentem audio/video produktů, polovodičů a dalších počítačových součástek, sportovních potřeb, domácích spotřebičů a nábytku, speciálních kovů, obráběcích strojů a průmyslových robotů. Tradiční výroba hudebních nástrojů, započata již v roce 1887, se odráží v kvalitě zvuku, o kterých vypovídá o mnoho celosvětových ocenění. Díky 125 letům zkušeností ve výrobě hudebních nástrojů, zhodnocuje společnost Yamaha znalosti i zkušenosti a perfektní řemeslné zpracování při výrobě, stejně jako vysoce propracovaný design a výkon stojanových či regálových reproduktorů, stejně jako subwooferů.V kombinaci se špičkovými Yamaha HiFi komponenty si můžeme vychutnat jak přirozeně může znít hudba z reproduktoru.
Cestování nalehko neznamená, že musíte dělat kompromisy. Jako největší světový výrobce hudebních nástrojů pro profesionály i pro studiové a koncertní zařízení, ví Yamaha lépe než kdokoli jiný, jak má Vaše hudba znít. Nyní si můžete vychutnat zvukový zážitek, ve studiové kvalitě ať jdete kamkoliv. Sluchátka Yamaha řady PRO Series autenticky reprodukují jakýkoliv hudební styl. Od klasického rocku až po hip-hop, jazz nebo blues.

Beyerdynamic

U značky Beyerdynamic to všechno začalo v roce 1924 v Berlíně, kdy Eugen Beyer založil vlastní společnost na výrobu reproduktorů pro kinosály. I po 90letech zůstala značka Beyerdynamic rodinnou společností, která klade důraz na inovaci a kontinuální technologický vývoj a to vše pod heslem „vyrobeno v Německu“. Při výrobě se klade důraz na ruční práci, která zaručuje ten pravý zážitek z poslechu. Jejich mikrofony a sluchátka používají profesionálové v nahrávacích studiích nebo na jevišti. Dneska se Beyerdynamic zabývá širokým sortimentem vysoce kvalitních audio produktů, kterých si u nás ve studiu velmi ceníme.

Creek

Značka Creek stojí také na tradici předávání zkušeností z otce na syna. Angličan Mike Creek se rozhodl jít cestou upřednostňující kvalitu nad kvantitou a díky tomu se stal jedním z předních výrobců zesilovačů. Komponenty od značky Creek poznáte podle jejich designu, který zůstává jednoduchý a v podstatě nezměněný, podle sofistikované technologie vyráběné pro milovníky hudby a jednoduchého intuitivního ovládání, kterého dosahují svým soustředivým přístupem při výrobě.

Monitor Audio

Je předním anglickým výrobcem reprosoustav ze speciální slitiny kovu. Ovládají speciální technologii pro výrobu těchto produktů a umí využít vlastnosti kovových součástí, které jiné firmy nahrazují papírem či plastem, k modelaci membrán, které přináší ojedinělý zážitek z poslechu. Monitor Audio to nazývá „more life-like sound“ – tedy přirozenější, živý zvuk. Tajemství jejího úspěchu tkví ve firemních jednodílných kónických membránách zvaných C-CAM (The Ceramic-Coated Aluminium Magnesium), poprvé použitých v sérii Bronze, které zvuk vyzařují celým svým povrchem.

Naim

Klade při konstrukci svých produktů na dokonalost zvuku a podřizují tomu absolutně veškeré postupy i technologii. Jejich konstrukční řešení tkví v tom, že každá součástka z celku má dost prostoru kolem sebe, aby nedocházelo k vzájemnému vyrušování v podobě rezonance apod. Značka Naim o sobě tvrdí, že nikdy nešla s dobou a nenechala se unášet inovačními trendy, pokud ji k tomu nevedlo přesvědčení o lepší dokonalosti zvuku. Přesto tato značka vyrábí nejen kvalitní, ale také „chytré“ a na pohled krásné hrací komponenty, jako je třeba jejich nová řada Mu-so.

Bluesound

Je dceřiná společnost od NAD, která se zabývá bezdrátovými hudebními systémy. Bluesound jde s dobou v tom smyslu, že vám umožňuje poslouchat hudbu, která je dneska díky internetu všudypřítomná, v té nejvyšší kvalitě. Ať už posloucháte on-line rádio, stahujete hudbu nebo máte pečlivě uspořádanou sbírku CD, Bluesound vám dává přístup k neomezenému množství hudby z různých zdrojů, je to jako mít veškerou hudbu nahranou na prstech vaší ruky. Jako další aspekt, kterého si všimli je, že ne vždy posloucháme hudbu v klidu v jedné místnosti, ale často se pohybujeme po místnostech domu a přesto u těchto činností chceme poslouchat hudbu nebo naopak každý člen domácnosti chce poslouchat něco jiného a to vše lze pomocí Bluesound technologie hravě zvládnout v perfektní kvalitě i designu.

Arcam

Společnost byla založená dvěma kamarády v roce 1976 a sídlí hned vedle slavné univerzity v Cambridge – odkud také pochází její název - Amplicication and Recording Cambridge. Je tomu tedy bez mála 40 let co se věnují vývoji a výrobě zesilovačů a CD přehrávačů a více než 20 let co se pustili do produkce domácích kin a stali se světově uznávanými výrobci audio-video techniky. Arcam právem sbírá ve světě jedno ocenění za druhým, zejména v oblasti domácího kina, jejich AV receivery patří k naprosté špičce. Hifi a domácí kino prochází neustálou evolucí, s Arcam však vždy budete vědět, že jste udělali krok správným směrem. Roku 2016 spatřila světlo světa nová generace produktů „Solo Movie“ a „Solo Music“, se zesilovači ve třídě G. Byly vytvořeny s ambicí nejlépe znějící „all in one“ audio na světě.