DALI OPTICON 6 MK2 - černý satén
-20%
Ušetříte12 000 Kč
 • Doprava zdarma
 • Akce - do vyprodání zásob

DALI OPTICON 6 MK2 - černý satén

Výrobce: DALI

Druhá generace větší 2 a 1/2 + 1/2 pásmové sloupové reprosoustavy z úspěšné modelové řady Dali Opticon. Reprosoustava Opticon 6 MK2 využívá technologie modelu Callisto a vyšší modelové řady Epicon. Dvojice reproduktorů o průměru 152 mm se dělí o basy a střední pásmo. Oba reproduktory mají v magnetickém obvodu pólový nástavec z materiálu SMC a membránu vyztuženou dřevěnými vlákny. Hybridní výškový modul vychází z výškových reproduktorů modelu Callisto a spojuje systém s měkkou textilní kalotou o průměru 29 mm s páskovým systémem o rozměrech 15 x 45 mm. Díky objemu přináši dostatek hlubokých basů, detailní, dynamicky přesný a vyvážený zvuk s čistými vokály a široký horizontální vyzařovací úhel i nejvyšších kmitočtů.
Komplet výroba v Dánsku.

Barevné varianty
Na objednávku
Do 3 týdnů
Původní cena: 59 990 Kč
47 990 Kč
2 048,66 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Nová generace

Jak je již u značky Dali zvykem, v pravidelných intervalech přichází s inovacemi stávajích modelových řad, které je posouvají kvalitativně výš. Dali Opticon 6 je větší 2 a 1/2 + 1/2 pásmová podlahová - sloupová reprosoustava pro stereo systém nebo hlavní kanály výkonného domácího kina. Zvukové, designové a výkonové parametry umožňují sestavit z modelové řady Dali Opticon MK2 výkonný stereo systém nebo systém domácího kina. Oba z dvojice shodných středobasových reproduktorů, pracují na basech společně, frekvence středního pásma pak vyzařuje pouze ten horní z dvojice. Reproduktory vycházejí z vyšší modelové řady Dali Epicon. Mají kónickou membránu vylisovanou z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny, která jim dodává charakteristický Dali vzhled. Magnetický obvod má pólový nástavec z patentovaného materiálu SMC (Soft Magnetic Compound) v magnetickém obvodu. Nový hybridní výškový systém který vychází z modelu Dali Callisto a spojuje měkkou textiní kalotu o průměru 29 mm s páskovým systémem 17 x 45 mm. Masivní ozvučnice má optimalizované porty zadního bassreflexu.
Dvojice reprosoustav je spárována a označena pro pravý a levý kanál pro dosažení optimálního směrového vyzařování a vytvoření maximálního zvukového prostoru.
Dali Opticon 6 MK2 spojuje optimální objem basů s velkou šířkou pásma, dynamickou přenost s mimořádnými detaily. Opticon 6 MK2 nabízí výkon a zvukový profil pro instalace v menších až středně velkých poslechových prostorech.
Výroba modelů z řady Opticon MK2 zůstává i nadále plně dánská.
 • 2a 1/2 + 1/2 pásmová reprosoustava s hybridním výškovým reproduktorem
 • Reproduktory z vyšších modelových řad
 • Nový středobasový reproduktor odvozený z vyšší modelové řady Dali Epicon
 • SMC technologie v magnetickém obvodu
 • Membrána z papírové buničiny vyztužená dřevěnými vlákny
 • Nový hybridní výškový systém používá technologie modelu Dali Callisto
 • Přepracované šasi hybridního výškového systému z hliníkové slitiny
 • Ultra lehká měkká kalota půměru 29 mm a páskový systém 17 x 45 mm
 • Frekvenčním rozsahem od 2 - 30 kHz optimálně navazuje na středobasový reproduktor
 • Masivní ozvučnice z MDF s optimalizovanými bassreflexovými porty
 • Párované a označené pro pravý a levý kanál
 • Pozlacené bi-wiring terminály
 • Reprosoustavy jsou kompletně vyráběny v Dánsku
 • Barevné provedení v saténově bílé, saténově černé a tabákovém dubu

Středobasové reproduktorz s technologií SMC

Nové středobasové reproduktor reprosoustavy Opticon 6 MK2 o průměru 152 mm jsou odvozené z vyšší modelové řady Dali Epicon. Každá jeho součást je pečlivě navržena tak, aby přispívala k nejlepšímu zvukovému výkonu. Základ tvoří šasi s optimalizovaným profilem žeber z tlakově lité hliníkové slitiny. Membrány jsou vylisovány z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny, která zajišťuje minimální rezonanci a membránám dodává charakteristický Dali design. Pružná gumová vlnka závěsu membrány umožňuje její velký lineární zdvih s minimálním mechanickým tlumením. Magnetický obvod se skládá z velkého feritového prstencového magnetu a pólového nástavce vyrobeného z materiálu SMC (Soft Magnetic Compound). Patentovaný materiál pro magnetické obvody jsou granule se speciálním povlakem, které lze tvarovat do libovolného tvaru. Vyznačuje se vysokou magnetickou a velmi nízkou elektrickou vodivostí, čímž se dosahuje výrazné snížení zkreslení a mechanických ztrát. Výsledkem je podstatné snížení zbarvení reprodukovaného zvuku.

Hybridní výškový systém

Stejně jako v původní řadě jsou i modernizované modely osazené hybridním systémem pro výšky, který spočívá v kombinaci kalotového a páskového výškového reproduktoru. Nová modelová řada používá osvědčené technologie výškových reproduktorů z modelu Callisto. Nový kalotový reproduktor sice má oproti předchozímu o pouhý 1 mm větší průměr, ale citeně nižší rezonanční kmitočet, který umožní lepší frekvenční navázání na středobasový reproduktor. Ultra lehká, měkká textilní kalota dosahuje oproti výškovým reproduktorům používaným v předchozí sérii značné zlepšení zvuku. Dosahuje nižší zkreslení, přesnější odezvu na impulzní signály a schopnost pracovat s nižšími frekvencemi. Použitím stejného tweeteru u všech šesti modelů řady Opticon MK2 vede ke konzistenci tonálního charakteru a zajišťuje i konzistenci vyzařovacích charakteristik. Druhou částí hybridního systému Opticon Vokal MK2 je páskový reproduktor pro nejvyšší frekvenční pásmo s rozměry 17 x 45 mm. Oba systémy jsou namontovány na litém subšasi z hliníkové slitiny a tvoří konstruční celek
Změny doznala i frekvenční výhybka, která rozděluje signál mezi reproduktory. Má vylepšený materiál nosné desky s vysokou izolací a ve větší míře používá mezi sebou přímo propojené nízkoztrátové komponenty. Jejich rozmístění na desce minimalizuje jejich vzájemné ovlivňování.

Masivní skříň s bassreflexem Dual Flare

Ozvučnice reprosoustavy Dali Opticon 6 Mk2 je navržena pro maximální tuhost a minimální vlastní nežádoucí rezonance. Vnitřní objem je neparalelními přepážkami rozdělen na samostatné sekce pro každý reproduktor. Přepážky potlačují vnitřní rezonance a zvyšují tuhost ozvučnice. Každá z obou basových sekcí má vlastní vylepšený bassreflexový port Dual Flare. Přední panel o tloušťce 25mm pak poskytuje velmi robustní základnu pro reproduktory. S reprosoustavou je dodávána čtveřice masivních bočních nožek z hliníkové slitiny, které lze vybavit černě chromovanými, výškově nastavitelnými odhmotňovacími hroty nebo pružnými tlumícími podložkami pro eliminaci možnosti poškození citlivé podlahové krytiny.

Nové bassreflexové porty Dual Flare optimalizují proudění vzduchu, které přes ně musí být rovnoměrné bez turbulencí - laminární i při zvyšující se hlasitosti basů, tak aby nezpůsobilo nežádoucí kompresi basů nebo zkreslení zvuku.

Technické parametry

Systém 2 1/2 + 1/2 pásmový
Basový a středobasový
reproduktor
2 x 152 mm (6½'') s technologií SMC
kuželová membrána
z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny
Hybridní výškový reproduktor Technologie modelu Callisto
1 x 29 mm (1,14'') -   lehká textilní kalota
1 x 17 x 45 mm (0,66'' x 1,77'') páskový systém
Frekvenční rozsah 49 Hz - 30 kHz (+/- 3dB)
Citlivost (2,83 V / 1 m) 88 dB
Jmenovitá impedance 4 Ω
Maximální akustický tlak (SPL) 110 dB
Dělící frekvence 800 / 2200 / 14 000 Hz
Výhybka 2½ + ½
Bassreflex zadní (43,5 Hz)
Doporučený výkon zesilovače 25 - 200 W
Doporučený odstup od zdi 20 - 100 cm
Terminály Bi-Wire
Rozměry (Š x V x H) 195 x 1001 x 330 mm
Hmotnost: 19,3 kg / ks
Barevné provedení saténově bílá
saténově černá
tabákový dub
Příslušenství nožky + odhmotňovací hroty
gumové podložky
manuál

Máte dotazy? Napište nám ...