DALI OPTICON VOKAL MK2 - černý satén
-20%
Ušetříte4 000 Kč
 • Doprava zdarma
 • Akce - do vyprodání zásob

DALI OPTICON VOKAL MK2 - černý satén

Výrobce: DALI

Reprosoustava pro centrální kanál domácího kina z nové generace úspěšné řady Dali Opticon. Dvou a půl pásmová reprosoustava je osazena středobasovým reproduktorem který vychází z vyšší modelové řady Epicon. Reproduktor o průměru 152 mm má membránou vyztuženou dřevěnými vlákny a pólový nástavec v magnetickém obvodu z materiálu SMC. Hybridní výškový modul vychází z výškových reproduktorů modelu Callisto a spojuje systém s měkkou textilní kalotou o průměru 29 mm s páskovým systémem o rozměrech 17 x 45 mm. Přináši vyvážený zvuk s čistými vokály, dostatek hlubokých basů, detailní, dynamicky přesný zvuk a široký horizontální vyzařovací úhel i nejvyšších kmitočtů.
Komplet výroba v Dánsku

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
Původní cena: 19 990 Kč
15 990 Kč
682,88 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Nová generace

Jak je již u značky Dali zvykem, v pravidelných intervalech přichází s inovacemi stávajích modelových řad, které je posouvají kvalitativně výš. Dali Opticon Vokal je 2 + 1/2 pásmová reprosoustava primárně určená pro centrální kanál domácího kina, ale ve zvláštních případech ji lze použít i pro stereo systém. Zvukem, designem i výkonem doplňuje modelovou řadu Opticon MK2 pro sestavení kompletního systému domácího kina nejen s regálovými, ale i největšími sloupovými reprosoustavami. Nový středobasový reproduktor o průměru 152 mm vychází z vyšší modelové řady Dali Epicon. Reproduktor má kónickou membránu vylisovanou z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny a pólový nástavec z patentovaného materiálu SMC (Soft Magnetic Compound)v magnetickém obvodu. Nový hybridní výškový systém který vychází z modelu Dali Callisto a spojuje měkkou textiní kalotu o průměru 29 mm s páskovým systémem 17 x 45 mm. Masivní ozvučnice s optimalizovanou dvojicí štěrbinových bassreflexových portů umožnuje umístění reprosoustavy v nábytku. Dali Opticon Vokal MK2 spojuje optimální objem basů s velkou šířkou pásma, dynamickou přenost s mimořádnými detaily a čisté vysoké frekvence z hybridního výškového reproduktoru. Opticon Vokal MK2 nabízí výkon a zvukový profil pro instalace ve středních i velkých poslechových prostorech.
Výroba modelů z řady Opticon MK2 zůstává i nadále plně dánská.
 • 2 + 1/2 pásmová reprosoustava s hybridním výškovým reproduktorem
 • Nový středobasový reproduktor odvozený z vyšší modelové řady Dali Epicon
 • SMC technologie v magnetickém obvodu
 • Membrána z papírové buničiny vyztužená dřevěnými vlákny
 • Nový hybridní výškový systém používá technologie modelu Dali Callisto
 • Přepracované šasi hybridního výškového systému z hliníkové slitiny
 • Frekvenčním rozsahem od 2 - 30 kHz optimálně navazuje na středobasový reproduktor
 • Masivní ozvučnice z MDF
 • Přední štěrbinové bassreflexové porty optimalizované pro umístění reprosoustavy i v nábytku

Středobasový reproduktor & SMC technologie

Opticon Vokal MK2 je osazen novým středobasovým reproduktorem, který je odvozený z vyšší modelové řady Dali Epicon. Každá jeho součást je pečlivě navržena tak, aby přispívala k nejlepšímu zvukovému výkonu. Základ tvoří šasi s optimalizovaným profilem žeber z tlakově lité hliníkové slitiny. Membrány jsou vylisovány z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny, která zajišťuje minimální rezonanci a membránám dodává charakteristický Dali design. Pružná gumová vlnka závěsu membrány umožňuje její velký lineární zdvih s minimálním mechanickým tlumením. Magnetický obvod se skládá z velkého feritového prstencového magnetu a pólového nástavce vyrobeného z materiálu SMC (Soft Magnetic Compound). Patentovaný materiál pro magnetické obvody jsou granule se speciálním povlakem, které lze tvarovat do libovolného tvaru. Vyznačuje se vysokou magnetickou a velmi nízkou elektrickou vodivostí, čímž se dosahuje výrazné snížení zkreslení a mechanických ztrát. Výsledkem je podstatné snížení zbarvení reprodukovaného zvuku.

Hybridní výškový systém

Stejně jako v původní řadě jsou i modernizované modely osazené hybridním systémem pro výšky, který spočívá v kombinaci kalotového a páskového výškového reproduktoru. Nová modelová řada používá osvědčené technologie výškových reproduktorů z modelu Callisto. Nový kalotový reproduktor sice má oproti předchozímu o pouhý 1 mm větší průměr, ale citeně nižší rezonanční kmitočet, který umožní lepší frekvenční navázání na středobasový reproduktor. Ultra lehká, měkká textilní kalota dosahuje oproti výškovým reproduktorům používaným v předchozí sérii značné zlepšení zvuku. Dosahuje nižší zkreslení, přesnější odezvu na impulzní signály a schopnost pracovat s nižšími frekvencemi. Použitím stejného tweeteru u všech šesti modelů řady Opticon MK2 vede ke konzistenci tonálního charakteru a zajišťuje i konzistenci vyzařovacích charakteristik. Druhou částí hybridního systému Opticon Vokal MK2 je páskový reproduktor pro nejvyšší frekvenční pásmo s rozměry 17 x 45 mm. Oba systémy jsou namontovány na litém subšasi z hliníkové slitiny a tvoří konstruční celek
Změny doznala i frekvenční výhybka, která rozděluje signál mezi reproduktory. Má vylepšený materiál nosné desky s vysokou izolací a ve větší míře používá mezi sebou přímo propojené nízkoztrátové komponenty. Jejich rozmístění na desce minimalizuje jejich vzájemné ovlivňování.

Štěrbinové porty bassreflexu

Designové provedení reprosoustavy v černém nebo bílém saténu a tabákovém dubu odpovídá celé modelové řadě Dali Opticon MK2. Masivní skříňka má vyztuženou přední stěnu s dvojicí štěrbinových bassreflexových rezonátorů po stranách. To, spolu s kompaktními rozměry umožňuje bez problémů umístit centrální reproduktor pod televizor nebo plátno na polici i do nábytku bez ovlivnění výkonu.

Technické parametry

Systém 2 + 1/2 pásmový, bassreflex
Středobasový reproduktor 1 x 152 mm (6½'') - s SMC technologií
kuželovou membránou
z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny
Hybridní výškový reproduktor Technologie modelu Callisto
1 x 29 mm (1,14'') - lehká textilní kalota       
1 x 17 x 45 mm (0,66'' x 1,77'') páskový systém
Frekvenční rozsah 47 Hz - 30 kHz (+ / - 3 dB)
Citlivost (2,83 V / 1 m) 88 dB
Jmenovitá impedance 4 Ω
Maximální akustický tlak (SPL) 109 dB
Dělící frekvence 2400 / 14 000 Hz
Výhybka 2 + ½ pásma
Bassreflex přední (44 Hz)
Doporučený výkon zesilovače 30 - 150W
Doporučený odstup od zdi 0 - 30 cm
Terminály Single wire
Rozměry (Š x V x H) 435 x 201 x 312 mm
Hmotnost: 9,2 kg / ks
Barevné provedení saténově bílá
saténově černá
tabákový dub
Dodávané příslušenství gumové podložky
manuál

Máte dotazy? Napište nám ...