Potřebujete poradit? Volejte (Po-Pa: 9-17 hod) 731 488 859272 730 448
Magazín
Akční produkty
Naše výhody

Poradna

Tunery

09.02.2017
Samostatné tunery rozšiřují sestavu hi-fi přístrojů o možnost poslechu rozhlasových stanic. Poslech rádií sice umožňují i stereo nebo AV receivery, ale díky samostatné skříňce nedochází u tunerů k rušení dalšímy obvody, a tak nabízejí lepší zvuk a čistší příjem stanic. Tunery nebo receivery přijímají analogové vysílání stanic v pásmu VKV - FM, které je obvykle obvykle doplněno o rozsah středních vln. Vzhledem k chystanému přechodu na digitální vysílání v systému DAB umožňují nové modely příjem i v tomto perspektivním systému, případně umožňují i poslech internetových rádií. Při nákupu nového přístroje je proto dobré myslet na budoucnost. Více...

Kabelová magie - část první.

10.06.2016
Propojení zesilovače s reprosoustavou - Single-wiring, Bi-wiring, Bi-amping. Stejně jako není ideální vodič, není ani ideální kabel, a o vstupech a výstupech komponentů nemluvě. Jednotlivé části sestavy se proto zásluhou jejich kabelového propojení více či méně vzájemně ovlivňují, což se projevuje na kvalitě výsledného obrazu a zvuku. Pokud neodstraňujeme nějakou zásadní chybu, není sice přínos kvalitní kabeláže nějak markantní, ale i malé kvalitativní plusy jednotlivých částí sestavy se sčítají a vylepšují celkový výsledek. V této části se budeme zabývat propojením zesilovače s reproduktorovou soustavou.
Více...

Jak zlepšit zvuk současných tv přijímačů ?

21.08.2014
Dřívější klasické televizory měly velkou a dostatečně hlubokou skříň, a tak nebyl problém do ní nainstalovat i poměrně velké a kvalitní reproduktory, případně malé reprosoustavy včetně i jakéhosi subwooferu. Moderní ploché přístroje již podobný luxus nenabízí, a tak prostor pro reproduktory a jejich ozvučnice je minimální. Není se proto co divit, že jejich zvuk neodpovídá kvalitativním možnostem výroby a přenosu zvukového doprovodu obrazu.
Více...
1

Zpět nahoru