DALI OPTICON 1 MK2 - tabákový dub
-18%
Ušetříte4 000 Kč
 • Doprava zdarma
 • Akce - do vyprodání zásob

DALI OPTICON 1 MK2 - tabákový dub

Výrobce: DALI

Druhá generace malé dvoupásmové regálové reprosoustavy z úspěšné modelové řady Dali Opticon. Nejmenší regálová reprosoustava Opticon1 MK2 využívá technologie modelu Callisto a vyšší modelové řady Epicon. Je osazena středobasovým reproduktorem o průměru 121 mm s magnetickou technologií SMC a membránu vyztuženou dřevěnými vlákny. Výškový kalotový reproduktor s měkkou textilní kalotou o průměru 29 mm vychází z reprodutoru používaným v modelu Calisto. Přináší detailní, dynamicky přesný, vyvážený zvuk s čistými vokály.
 Komplet výroba v Dánsku.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
Původní cena: 21 990 Kč
17 990 Kč
749,33 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Nová generace

Jak je již u značky Dali zvykem, v pravidelných intervalech přichází s inovacemi stávajích modelových řad, které je posouvají kvalitativně výš. Dali Opticon 1 je malá 2. pásmová reprosoustava pro efektové kanály domácího kina, nebo malý stereo systém. Zvukem, designem i výkonem doplňuje modelovou řadu Opticon MK2 pro sestavení kompletního systému domácího kina nejen s regálovými, ale jako efektové v sestavě i s největšími sloupovými reprosoustavami. Nový středobasový reproduktor o průměru 121 mm vychází z vyšší modelové řady Dali Epicon. Reproduktor má kónickou membránu vylisovanou z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny a pólový nástavec z patentovaného materiálu SMC (Soft Magnetic Compound) v magnetickém obvodu. Nový výškový reproduktor který vychází z modelu Dali Callisto má měkkou textiní kalotu o průměru 29 mm. Masivní ozvučnice s optimalizovaným portem zadního bassreflexu.
Dvojice reprosoustav je spárována a označena pro pravý a levý kanál pro dosažení optimálního směrového vyzařování a vytvoření maximálního zvukového prostoru. S reprosoustavou je dodáván jednoduchý závěsný držák na zeď. Dali Opticon 1 MK2 spojuje optimální objem basů s velkou šířkou pásma, dynamickou přenost s mimořádnými detaily. Opticon 1 MK2 nabízí výkon a zvukový profil pro instalace v malých až středně velkých poslechových prostorech.
Výroba modelů z řady Opticon MK2 zůstává i nadále plně dánská.
 • 2 pásmová reprosoustava s novým výškovým reproduktorem
 • Nový středobasový reproduktor odvozený z vyšší modelové řady Dali Epicon
 • SMC technologie v magnetickém obvodu
 • Membrána z papírové buničiny vyztužená dřevěnými vlákny
 • Výškový reproduktor s kalotou proůměru 29 mm z modelu Dali Callisto
 • Frekvenčním rozsahem od 2 kHz optimálně navazuje na středobasový reproduktor
 • Přepracovaná frekvenční výhybka s minimalizovanými ztrátami
 • Masivní ozvučnice z MDF
 • Optimalizovaný bassreflexový port
 • Ve výbavě jednoduchý závěs na zeď

Středobasový reproduktor s technologií SMC

Nový středobasový reproduktor reprosoustavy Opticon 1 MK2 o průměru 121 mm je odvozený z vyšší modelové řady Dali Epicon. Každá jeho součást je pečlivě navržena tak, aby přispívala k nejlepšímu zvukovému výkonu. Základ tvoří šasi s optimalizovaným profilem žeber z tlakově lité hliníkové slitiny. Membrány jsou vylisovány z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny, která zajišťuje minimální rezonanci a membránám dodává charakteristický Dali design. Pružná gumová vlnka závěsu membrány umožňuje její velký lineární zdvih s minimálním mechanickým tlumením. Magnetický obvod se skládá z velkého feritového prstencového magnetu a pólového nástavce vyrobeného z materiálu SMC (Soft Magnetic Compound). Patentovaný materiál pro magnetické obvody jsou granule se speciálním povlakem, které lze tvarovat do libovolného tvaru. Vyznačuje se vysokou magnetickou a velmi nízkou elektrickou vodivostí, čímž se dosahuje výrazné snížení zkreslení a mechanických ztrát. Výsledkem je podstatné snížení zbarvení reprodukovaného zvuku.

Výškový reproduktor

Nová modelová řada používá osvědčené technologie výškových reproduktorů z modelu Callisto. Nový kalotový reproduktor sice má oproti předchozímu o pouhý 1 mm větší průměr, ale citeně nižší rezonanční kmitočet, který umožní lepší frekvenční navázání na středobasový reproduktor. Ultra lehká, měkká textilní kalota dosahuje oproti výškovým reproduktorům používaným v předchozí sérii značné zlepšení zvuku. Dosahuje nižší zkreslení, přesnější odezvu na impulzní signály a schopnost pracovat s nižšími frekvencemi. Použitím stejného tweeteru u všech šesti modelů řady Opticon MK2 vede ke konzistenci tonálního charakteru a zajišťuje i konzistenci vyzařovacích charakteristik.
Změny doznala i frekvenční výhybka, která rozděluje signál mezi reproduktory. Má vylepšený materiál nosné desky s vysokou izolací a ve větší míře používá mezi sebou přímo propojené nízkoztrátové komponenty. Jejich rozmístění na desce minimalizuje jejich vzájemné ovlivňování.

Reflexní porty

Celá řada Opticon MK2 využívá akustický výstup ze zadní části basového reproduktoru, aby se tak rozšířilo pásmo nízkých kmitočtů a zvýšil tak manipulaci s nízkofrekvenčním výkonem. Firma Dali znovu provedla kompletní vyladění portů, aby zajistili, že basový výkon bude basolutně optimalizován. S technologií Dual Flare přináší design wooferu lepší aerodynamiku, která minimalizuje proudění vzduchu.


Technické parametry

Systém Dvoupásmový, bassreflex
Basový reproduktor 1x 121 mm (4¾”) s technologií SMC
s kónickou membránou
z papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny
Výškový reproduktor 1x 29 mm (1,14'') - lehká textilní kalota
s technologií z modelu Callisto
Frekvenční rozsah 62 Hz - 25 kHz (+/- 3dB)
Citlivost (2,83 V / 1 m) 86 dB
Jmenovitá impedance 4 Ω
Maximální akustický tlak (SPL) 105 dB
Dělící frekvence 3000 Hz
Frekvenční výhybka 2 pásma
Bassreflex Zadní (60 Hz)
Doporučený výkon zesilovače 25 - 100W
Doporučený odstup od zdi 2 - 80 cm
Terminály Single Wire
Rozměry (Š x V x H) 152 x 261 x 231 mm
Hmotnost: 4,6 kg / ks
Barevné provedení Saténově bílá
Saténově černá
Tabákový dub
Příslušenství Jednoduchý držák na zeď

Máte dotazy? Napište nám ...