Pro-Ject Xtension 10 Evolution (bez přenosky) - černá piano
  • Doprava zdarma

Pro-Ject Xtension 10 Evolution (bez přenosky) - černá piano

Výrobce: Pro-Ject

High End gramofon s 10" ramenem a magneticky "odpruženým" subšasi. 22 kg těžký High End gramofon s 10" ramenem. Základní šasi vyrobené z MDF desky dotované kovem zajišťuje téměř dokonale bezrezonanční základnu gramofonu. Nožky jsou magneticky odpružené a Sorbotanem tlumené a šasi tak prakticky levituje ve vzduchu. Sorbotanem je tlumený i talíř sendvičové konstrukce uložený na obráceném keramickém ložisku s magnetickým nadnášením, které zajišťuje jeho přesný a tichý chod. Osvědčený řemínkový pohon s asynchronním motorem napájeným z vestavěného generátoru střídavého napětí s přesnou frekvencí. Elektronické přepínání otáček 33/45/78. Osazeno je inovované 10" raménko Pro-Ject 10cc Evolution z uhlíkových vláken opět tlumené Sorbotanem. V ceně je plexi kryt a kabel Connect it 5P-C.

Barevné varianty
Na objednávku
Do 3 týdnů
99 990 Kč
4 262,46 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Řada gramofonů Xtension s kompaktní velikostí dosahuje ve vinylu
                               superlativy označovaný výkon.
Gramofon Xtension 10 Evolution je ideální pro všechny, kteří hledají kvalitní zvuk vinylu v kompaktní velikosti přístroje. Kompaktní rozměry umožní jeho umístění na standardní audio stojany pro přístroje s šířkou do 48 cm. V jeho konstrukci jsou uplatněny zkušenosti za 20 let výroby a konstrukce gramofonů. Základní šasi Xtension 10 je vyrobeno z MDF desky dotované olověnými peletkami, která má velkou hmotnost a velmi nízkou vlastní rezonanci. Šasi "levituje" na magneticky "odpružených" nohách, které je oddělují od podložky. Výsledkem je jedinečná kombinace konstrukčních principů - "vysoká hmotnosti" a "plovoucího šasi" gramofonu s hmotností 22 kg, maximálně potlačující vnitřní i vnější vibrace ovlivňující zvuk z gramofonové desky.
Talíř je místo z často používaného čistého kovu vyroben z perfektní slitiny. Talíř má na horní straně nalepené recyklované vinylové desky, které působí jako perfektní podložka pod desky a jeho vnitřní strana je tlumená Sorbothane®. Tento rezonancí prostý sedvič těžkého talíře je s velkou pečlivostí "upečen" a vyvážen. Talíř se otáčí na vysoce přesném obráceném ložisku s keramickou kuličkou a magnetickou podporou. Ložisko tak má minimální tření a vlastní hluk. Uložení talíře prakticky v těžišti řádově zlepšuje jeho horizontální stabilitu.
Šasi je osazeno 10" přímým raménkem Pro-Ject 10cc Evolutions od kterého je izolováno plátkem Sorbothane®. Kónická trubka raménka vyrobená z karbonových vláken účině potlačuje akustické rezonance. Pro vertikální i horizontální pohyb má raménko vysoce přesná (ABEC7) obrácená ložiska ze čtyř kalených nerezových jehel ve speciálním uložení. Pro optimální nastavení přítlaku vysoce kvalitních přenosek s hmotností od 4 do 14g je dodávána sada čtyř různých Sorbothane®- tlumených protizávaží. Xtension 10 Evolution je dodáván s krásným krytem proti prachu s nastavitelnými závěsy. Vyrábí se v bílém, černém a červeném klavírním laku nebo v provedení mahagon a oliva.
Možnosti připojení
Pro-Ject Audio Systems dodává highend gramofony s premiovým kabelem 5 pin - 2 x RCA nebo na přání s prémiovým symetrickým kabelem 5pin - 2 XLR pro optimální propojení s předzesilovačem např. Pro-Ject Phono Box RS. Ten je vybaven i vstupy pro symetrický signál, což zaručuje vynikající výsledky v highend reprodukci vinylu. Symerické propojení pro přenos signálu mezi symetrickým zdrojem a symetrickým vstupem zesilovače výrazně redukuje vliv rušení na užitečný signál.

Technické parametry

Rychlost - otáčky  33/45/78 rpm (vestavěný Speed Box DS)
Pohon řemenem
 Motor  AC synchronní
Talíř 300 mm sendvičová konstrukce
hmotnost  5,7 kg
 Rozptyl rychlosti  ±0,09%
 Kolísání otáček ±0,01%
Odstup s/š 73 dB
Raménko 10cc carbon Evo
tlumené protizávaží
efektivní délka 254 mm
efektivní hmota 8,5 g
přesah 16 mm,
Napájení 16 V / 15W AC
Rozměry (š x v x h) 480 x 235 (495) x 400 (535) mm
Váha 22 kg
Dodávané příslušenství plexi kryt,
4 ks protizávaží pro 4 až 14 g,
ext napáječ 16V/1000mA AC,
800 g těžký upínací puk,
kabel Connect it 5P-C

Máte dotazy? Napište nám ...