KEF LS50 - černý klavírní lak
-25%
Ušetříte7 800 Kč
  • Doprava zdarma
  • Speciální nabídka

KEF LS50 - černý klavírní lak

Výrobce: KEF

Ke svému padesátiletému výročí přišla značka KEF s novým zvukovým monitorem navazujícím na legendární mini monitory LS3/5a. Cílem konstruktérů bylo postavit malou, kompaktní reprosoustavu s výborným zvukem za přijatelnou cenu. Že se to povedlo dokládá množství ocenění, které se jí od doby vzniku do dneška dostalo od odborné veřejnosti.

Barevné varianty
Skladem
Původní cena: 31 180 Kč
23 380 Kč
950,75 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448


LS50

Malá reprosoustava KEF LS50 z limitované série (LS) přináší domů zvuk studiové kvality. Navzdory nevelkým rozměrům cca 20 x 30 x 30 cm a váze 7,2 kg zaujme vysoce transparentním zvukem. Využívá technogie a patenty z firemní vlajkové lodě - reprosoustavy Blade. Na prohnuté přední stěně, která je vyrobena ze speciálního materiálu pohlcující vibrace je centrálně umístěný koaxiální dvoupásmový firemní měnič UNI-Q.


Konstrukce
Protože ozvučnice patří mezi prvky určující kvalitu zvuku, bylo při jejím návrhu využito počítačové modelování metodou FEA. Velice pevná a zvukově inertní skříň z dřevovlánitého materiálu MDF je ještě vystužena dvěmi na sebe kolmými masivními příčkami, které jsou od korpusu skříňky izolovány tlumící hmotou. Velká pozornost je věnována i vniřnímu tlumení stojatého vlnění. Speciální konstrukce je i bassreflexový nátrubek umístěný na zadní stěně. Jeho tvar a materiál byl navržen na základě počítačové modelace v akustické laboratoři KEFu. Vyznačuje se elipsovým průřezem, velkým zaoblením výdechů a pružnou částí. Tato konstrukce potlačuje nežádoucí rezonance a přispívá k rychlejším, přesnějším a čistším basům bez nežádoucího zabarvení. Pro přívod signálu slouží dvojice kvalitních terminálů z dílny WBT, zabudovaných přímo do zadní stěny, čímž se zároveň eliminují případné rezonance a vibrace nejčastěji osazované přípojné vaničky.


Měnič UNI-Q
Koaxiální dvoupásmový reproduktor využívá technologii původně vyvinutou pro reproduktorovou vlajkovou loď Blade. Středobasovou sekci reprezentuje membrána o průměru 130 mm vyrobená ze slitiny hliníku a hořčíku. V jejím středu je za hvězdicovým difuzorem umístěn výškový systém s vrchlíkem o průměru 25 mm z čistého hliníku. Rozdělení signálu zajišťuje pasivní výhybka s dělícím kmitočtem 2,2 kHz .
PŘEDSTAVENÍ A POUŽITÉ TECHNOLOGIE PRODUKTUDalší nformace a zkušenosti s poslechem naleznete v recenzi na webu Hi-Fi Voice:

KEF LS50
Středa, 05 Prosinec 2012
Britská legenda KEF slaví úctyhodné 50. narozeniny a rozhodla se dát si dárek hodný tohoto jubilea. Rozhodla se pro to, co ostrovní výrobci reprosoustav umí snad nejlépe – postavit malý, ale schopný monitor za rozumnou cenu. Že se jí to povedlo lze vydedukovat nejen...

Technické parametry

Systém 2 pásmový bass-reflex
Koaxiální reproduktor Uni-Q 25 mm ventilovaná hliníková kalota uprostřed 
130 mm hliníkové středobasové membrány.
Frekvenční pásmo 47 Hz - 45kHz (-6 dB)
Frekvenční pásmo 79 Hz - 28 kHz (+/-3 dB)
Citlivost (2,83V / 1m) 85 dB
Impedance 8 Ω
Doporučený výkon zesilovače 25 - 100 W
Dělící frekvence výhybky 2,2 kHz
Maximální akustický tlak (SPL) 106 dB
Bassreflex vzadu
Terminály Single-wire
Rozměry (š x v x h) 200 x 302 x 278 mm
Hmotnost 7,2 kg
Provedení klavírní černá s vysokým leskem, 
klavírní bílá s vysokým leskem 
dark titan 
racing red 
black edition

Máte dotazy? Napište nám ...