Audioquest Rocket 44 FR zlacené banánky - 2 m
  • Doprava zdarma

Audioquest Rocket 44 FR zlacené banánky - 2 m

Výrobce: Audioquest

Rocket 44 FR výrobce Audioquest je sada Single-SingleWire high-endových nekompromisních reproduktorových kabelů o průřezu 3,31 mm² s geometrií Double Star-Quad. Na kabel jsou nalisovány precizní masivní zlacené banánky 500 Series.

Délka kabelu
Na objednávku
Do 3 týdnů
19 990 Kč
829,36 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Reproduktorový kabel Rocket 44 je postaven na dvojité hvězdicové geometrii Star-Quad. Jedna čtveřice je vyhrazena pro basy a střední pásmo, druhá pro výšky. Kabel využívá pečlivě vyladěnou kombínaci pevných vodičů z vysoce čisté mědi s perfektním povrchem PSC (Perfect-Surface Copper) a PSC+. Úžasně hladký a čistý Perfect-Surface eliminuje drsnost a výrazně zvyšuje jasnost ve srovnání s OFHC, OCC, 8N a dalšími mědi. Extrémně vysoká čistota PSC + dále minimalizuje zkreslení - drsnost zvuku, způsobené vazbou mezi "zrny" materiálové struktury. To umožňuje kabelu Rocket 44 podávat zcela čirý a jasný zvuk.

Carbon-Based Noise Dissipation + Cross-Talk-Dissipation jsou systémy pohlcení šumu a přeslechů; jde o potažení negativních vodičů speciální vrstvou částečně vodivého polyethylenu s obsahem uhlíku. Tento výjimečný materiál pak tlumí ruchy, které tak nejsou přenášeny zpět do zesilovače. Kladné vodiče jsou izolovány pomocí polyethylenové pěny se vstříknutým dusíkem, která je patřičně nízkoztrátová a zabraňuje "out-of-focus" efektu běžného u jiných materiálů.

  • Double Star-Quad geometrie: vzájemná poloha vodičů a jejich správné uspořádání určují základní elektrické vlastnosti kabelu (= kapacitanci a indukčnost). Avšak i když jsou tyto vlastnosti udržovány v rovnováze, vzájemný vztah vodičů může velmi negativně ovlivnit výsledný zvuk. Jedna skupina čtyř vodičů v kabelu je zaměřena spíše na dokonalost výšek, zatímco druhá s větším průřezem je zaměřena více na basy. Dohromady tvoří výborně vyváženou Single-Bi-Wire konstrukci. Double Star-Quad koncepce kabelu Rocket 44 nabízí nesrovnatelně lepší vlastnosti (dynamický kontrast, srozumitelnost), než kdyby byly tyto vodiče vedeny paralelně.
  • Spread Spectrum Technology (SST): Každý vodič má, dle své velikosti a tvaru, specificické elektrické vlastnosti. Radiální symetrické vodiče (pevné či trubkové) mají sice nejméně nespojitostí, ale každý vodič s určitým průřezem má svou specifickou "zvukovou stopu". SST je metoda, která značně omezuje vznik zkreslení signálu optimální kombinací vodičů s různým prořezem, která poskytne čistý a dynamický zvuk.
  • Způsob zapojení: Rocket 44 FR umožňuje využít vynikající zvukové vlastnosti kabelu Rocket 44 i u reprosoustav, které Bi-Wire připojením nedisponují. Příslušné vodiče obou skupin jsou na obou koncích kabelu spojeny a jsou na ně nalisovány koncovky. Geometrie Double Star-Quad kabelu Rocket 44 FR poskytne maximální zvukový výkon.
  • Zakončení: Nalisované zlacené masivní banánky 500 Series umožňují stabilní a bezpečné připojení kabelu Rocket 44 FR k libovolnému typu zařízení. Banánky 500 Series používají zlacené nebo stříbřené pokovení masivního základu z vysoce kvalitní "fialové" mědi. Silná vrstva zlata nebo stříbra je nanášená přímo na měděný základ bez běžně používané podladové mezivrstvy, která může být příčinou ztrát a poškození zvuku. Vysoce kvalitní plášť konektoru je vyroben z patentovaného materiálu podobného keramice a jeho předností je silná odolnost proti rušení. Zakončovací PVC "kalhoty" na každém z konců kabelu jsou označeny "Speaker End" (reproduktory), nebo "Amp End" (zesilovač).

Technické parametry

Vodič Pevný - PSC+ / PSC
Průměr 3,31mm2
Geometrie Double Star-Quad
Dielektikum Pěnový PE se vstříknutým dusíkem u plusových vodičů
PE s karbonem u mínusových vodičů 
Systém odstranění šumu S karbonem - systém pohlcování šumu a systém pohlcení přeslechů
Napojení konektorů Lisované 500 Series vidličky / banánky (zlaté / stříbrné)

Máte dotazy? Napište nám ...