KEF LS50

KEF LS50

Výrobce: KEF

Ke svému padesátiletému výročí přišla značka KEF s novým zvukovým monitorem navazujícím na legendární mini monitory LS3/5a. Cílem konstruktérů bylo postavit malou, kompaktní reprosoustavu s výborným zvukem za přijatelnou cenu. Že se to povedlo dokládá množství ocenění, které se jí od doby vzniku do dneška dostalo od odborné veřejnosti.

Produkt se již neprodává

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448


LS50

Malá reprosoustava KEF LS50 z limitované série (LS) přináší domů zvuk studiové kvality. Navzdory nevelkým rozměrům cca 20 x 30 x 30 cm a váze 7,2 kg zaujme vysoce transparentním zvukem. Využívá technogie a patenty z firemní vlajkové lodě - reprosoustavy Blade. Na prohnuté přední stěně, která je vyrobena ze speciálního materiálu pohlcující vibrace je centrálně umístěný koaxiální dvoupásmový firemní měnič UNI-Q.


Konstrukce
Protože ozvučnice patří mezi prvky určující kvalitu zvuku, bylo při jejím návrhu využito počítačové modelování metodou FEA. Velice pevná a zvukově inertní skříň z dřevovlánitého materiálu MDF je ještě vystužena dvěmi na sebe kolmými masivními příčkami, které jsou od korpusu skříňky izolovány tlumící hmotou. Velká pozornost je věnována i vniřnímu tlumení stojatého vlnění. Speciální konstrukce je i bassreflexový nátrubek umístěný na zadní stěně. Jeho tvar a materiál byl navržen na základě počítačové modelace v akustické laboratoři KEFu. Vyznačuje se elipsovým průřezem, velkým zaoblením výdechů a pružnou částí. Tato konstrukce potlačuje nežádoucí rezonance a přispívá k rychlejším, přesnějším a čistším basům bez nežádoucího zabarvení. Pro přívod signálu slouží dvojice kvalitních terminálů z dílny WBT, zabudovaných přímo do zadní stěny, čímž se zároveň eliminují případné rezonance a vibrace nejčastěji osazované přípojné vaničky.


Měnič UNI-Q
Koaxiální dvoupásmový reproduktor využívá technologii původně vyvinutou pro reproduktorovou vlajkovou loď Blade. Středobasovou sekci reprezentuje membrána o průměru 130 mm vyrobená ze slitiny hliníku a hořčíku. V jejím středu je za hvězdicovým difuzorem umístěn výškový systém s vrchlíkem o průměru 25 mm z čistého hliníku. Rozdělení signálu zajišťuje pasivní výhybka s dělícím kmitočtem 2,2 kHz .
PŘEDSTAVENÍ A POUŽITÉ TECHNOLOGIE PRODUKTUDalší nformace a zkušenosti s poslechem naleznete v recenzi na webu Hi-Fi Voice:

KEF LS50
Středa, 05 Prosinec 2012
Britská legenda KEF slaví úctyhodné 50. narozeniny a rozhodla se dát si dárek hodný tohoto jubilea. Rozhodla se pro to, co ostrovní výrobci reprosoustav umí snad nejlépe – postavit malý, ale schopný monitor za rozumnou cenu. Že se jí to povedlo lze vydedukovat nejen...

Technické parametry

Systém 2 pásmový bass-reflex
Koaxiální reproduktor Uni-Q 25 mm ventilovaná hliníková kalota uprostřed 
130 mm hliníkové středobasové membrány.
Frekvenční pásmo 47 Hz - 45kHz (-6 dB)
Frekvenční pásmo 79 Hz - 28 kHz (+/-3 dB)
Citlivost (2,83V / 1m) 85 dB
Impedance 8 Ω
Doporučený výkon zesilovače 25 - 100 W
Dělící frekvence výhybky 2,2 kHz
Maximální akustický tlak (SPL) 106 dB
Bassreflex vzadu
Terminály Single-wire
Rozměry (š x v x h) 200 x 302 x 278 mm
Hmotnost 7,2 kg
Provedení klavírní černá s vysokým leskem, 
klavírní bílá s vysokým leskem 
dark titan 
racing red 
black edition

Máte dotazy? Napište nám ...