Dynaudio Special Forty - Ebony Wave
  • Doprava zdarma

Dynaudio Special Forty - Ebony Wave

Výrobce: Dynaudio

Jubilejní reproduktory Dynaudio Special Forty jsou osazeny výškovým měničem Esotar Forty 28 mm s hedvábnou kalotou a středobasovým měničem 170 mm z materiálu MSP (polymeru silikátu hořčíku) Magnetický systém s neodymovými magnety. Výhybka prvního řádu s dělící frekvencí 2000 Hz. Široký frekvenční rozsah  41 Hz - 23 000 Hz Ozvučnice je dýhovaná pravou dřevěnou dýhou s lakem ve  vysokém lesku.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
82 990 Kč
3 537,77 €
Cena za set (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Výškový reproduktor Esotar Forty. Vychází z našich dalších klasických návrhů Esotar, ale má určitá vylepšení. Za membránou v magnetu je nové tlakové vedení – speciálně tvarovaný průduch, který nám umožňuje věnovat více prostoru zadní komoře a ovládá, jak se vzduch pohybuje ze zadní části membrány do tohoto prostoru. Samotná komora je napěchována větším množstvím tlumícího materiálu a ve spojení s tlakovým vedením pomáhá pohlcovat zadní záření z membrány výškového reproduktoru. Pod kmitací cívkou výškového reproduktoru je vzduchem spojený vývod pro uvolnění tlaku. Okamžitě vyrovnává tlak pod kmitací cívkou s tlakem vně, aby se odstranily vzduchové kapsy, které by mohly zastavit pohyb cívky.Toto řešení snižuje rezonanci – a projevuje se v podobě detailnějšího výkonu. 28mm membrána Esotar Forty má klasický design s měkkou kupolí Dynaudio, doplněný o náš přesný povlak DSR (Dynaudio Secret Recipe). Tento povlak je aplikován na přesně daná místa a v přesné tloušťce pro optimalizaci vysokofrekvenčního výkonu. Cívka je umístěna v magnetické mezeře, obklopená magnetickým ferrofluidem, aby se zvýšila distribuce s energie a zároveň se zlepšila výchylka kopule pro lepší absorbci nežádoucího tepla a přebytečné energie. Také jsme se postarali o rozšíření frekvenční odezvy Esotar Forty... směrem dolů. Dokáže pohodlně reprodukovat frekvence až do přibližně 1000 Hz – hluboko do středního pásma.
Náš dosud nejlepší basový 17 cm reproduktor. Basový reproduktor Special Forty je založen na klasickém modelu 17W75 MSP společnosti Dynaudio. Tento má vylepšenou klec a speciálně optimalizovanou exkurzní symetrii. Opět používáme náš vlastní materiál MSP (Magnesium Silicate Polymer), který nenabízí jeho přesnou kombinaci tuhosti, stability, tuhosti a tlumení. A na rozdíl od některých jiných materiálů kužele se jeho vlastnosti v průběhu času nemění. Stejně jako všechny naše ostatní MSP basové reproduktory je měnič Special Forty jednodílný. Poznáte to podle naší ochrany Balance Ribs kolem centrální kopule. Vytvořením jednotné struktury nám dává větší kontrolu nad tím, jak se kužel při pohybu deformuje, a také jak předává celé oblasti přímé spojení s kmitací cívkou. Tvarová část cívky je připojena přímo k zadní části prstence, kde je instalován Balance Ribs – čímž se kupole stává součástí hrací plochy. To umožnilo, abychom mohli rozšířit frekvenční odezvu basového reproduktoru směrem nahoru. Bez problémů zvládne frekvence až kolem 4000Hz.
Limitované povrchové úpravy. Exkluzivní povrchová úprava Black Vine se pyšní hlubokým kontrastem tmavé dýhy protkané zářivou oranžovo-červenou barvou / Ebony Wave je nevšedním provedením klasického tvrdého dřeva s podmanivě sinusoidními křivkami. Provedení je jedinečné pro každý jeden kus reproduktoru.

Klasická výhybka Dynaudio. Speciálně vybrané komponenty zvládají optimalizaci impedance a protože oba měniče mají rozšířené frekvenční rozsahy pro ještě lepší překrývání a integraci, jejich výkon hraničí s hypnotizujícím efektem  Jedná se o variantu výhybky prvního řádu používané i v našich dalších klasických dvoupásmových reproduktorech. 


Technické parametry

Typ 2 pásmová se zadním bassreflexem
Citlivost 86 dB (2,83V/1m)
Výkon 200 W
Impedance 6 Ω
Frekvenční rozsah 41 Hz - 23 kHz (± 3 dB)
Frekvence výhybky dělící frekvence 2000 Hz, 2-pásmová, prvního řádu
Reproduktory Středobasový - 170 mm MSP
Výškový - 28 mm  Esotar Forty
Hmotnost 8,1 kg
Rozměry (š x v x h) 198 x 360 x 307 mm
Provedení

Black Vine - vysoký lesk (černá, červená, oranžová)
Ebony Wave - vysoký lesk (bílá, černá, červená, oranžová)

Příslušenství Hliníkový stojan - bílá, černá barva

Máte dotazy? Napište nám ...