DALI OBERON 3 - černý jasan
 • Doprava zdarma

DALI OBERON 3 - černý jasan

Výrobce: DALI

Větší regálová reprosoustava s bass-reflexem z nové modelové řada DALI OBERON. Využívá některé technologie z vyšších modelovových řad značky DALI. Masivní ozvučnice je osazená středobasovým reproduktorem 7'' s technologií SMC a vysokotónovým reproduktorem s měkkou, ultra lehkou kalotovou membránou o průměru 29 mm. Vyznačuje se nízkým zkreslením, vyrovnaným frekvenčním rozsahem a širokým vyzařovacím úhlem. Od sdružení EISA získala řada DALI OBERON ocenění Best Product 2019 - 2020 v kategorii BEST BUY HOME THEATRE SPEAKER SYSTEM 

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
15 990 Kč
683,99 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Větší regálová reprosoustava z nová řady reprosoustav DALI OBERON využívá řadu technologií z vyšších modelových řad. Byla navržena tak, aby designově bez problémů zapadla do moderního interiéru. Výškový reproduktor se zatlumenou, měkkou, ultra lehkou kalotou a středobasový reproduktor průměru 178 mm (7") s kuželovou membránou z osvědčené jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny zajišťují široký vyzařovací úhel a vyrovnaný frekvenční rozsah. Optimální umístění najde na kvalitním repro stojanu. Jde položit i na polici, v tom případě je vhodné ji podložit podložkou z akustického molitanu. Ve své kategorii vyniká kvalitním zvukem. Je vhodná do stereofonní sestavy pro všechny hudební žánry. Doplněním sestavy o kvalitní subwoofer uspokojí i poměrně náročné posluchače nebo najde uplatnění v kvalitním systému domácího kina. Je optimální do běžných interiérů s podlahovou plochou cca 25 - 25 m2

 • Precizně provedená masivní ozvučnice
 • Elegantní a moderní design
 • Využívá technologie z vyšších modelových řad
 • Výškový reproduktor s měkkou, ultra lehkou kalotou o průměru 29 mm
 • Středobasový reproduktor s kuželovou membránou o průměru 178 mm (7")
 • Magnetický obvod s SMC diskem v magnetickém obvodu snižuje zkreslení
 • Kuželové membrány z osvědčené jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny
 • Provedení černý jasan, světlý dub, bílá a tmavý ořech  Ozvučnice
  Reprosoustava má velmi tuhou ozvučnici, kterou z MDF desek vyrábějí CNC stroje. Ozvučnice s přední stěnou tvoří pevnou základnu pro výškový reproduktor a středobasový reproduktor. Povrchová úpravu je pak provedena vysoce kvalitní vinylovou fólie v několika barevných dekorech.
  Pro optimální tlumení vniřních stojatých vln a sfázování reproduktorů jsou vnitřní obvodové stěny obloženy tlumícím materiálem. Tím je dosaženo přesnějšího svázání basového reproduktoru s bass-reflexovým portem. Tím jsou docíleny přesné středy a rychlé basy.
  Bass-reflexový port na zadní straně optimalizuje integraci reprosoustavy do místnosti a využívá zeď pro lepší basový výkon.
  Reproduktory kryje přední krycí mřížka potažená tkaninou v moderních dezénech.  Středobasový reproduktor
  Stejně jako všechny reproduktory značky DALI jsou reproduktory osazené v modelové řadě OBERON navrženy tak, aby poskytovali maximum detailů v oblasti středních frekvencí, přesné a čitelné hluboké basy. Magnetický obvod reproduktoru tvoří velký feritový magnet a pólový nástavec ze železa doplněný o disk z unikátního materiálu SMC (Soft Magnetic Compoud) který využívají vyšší modelové řady reproduktorů DALI. SMC jsou magnetické granule se speciálním povlakem, které mají vysokou magnetickou a nízkou elektrickou vodivost a jdou tvarovat do libovolného tvaru. Magnetický materiál SMC v magnetickém obvodu výrazně zlepšuje rovnoměrnost magnetického pole, snižuje mechanické zkreslení způsobené hysterezí a vířivými proudy. Desetimilimetrový SMC disk je v magnetickém obvodu reproduktoru umístěný na pólovém nástavci uprostřed pracovní oblasti čtyřvrstvé cívky kmitačky. Takto složený magnetický obvod významně snižuje nepříjemné zkreslení třetí harmonickou. Díky tomu reproduktory OBERON poskytují ve své třídě střední pásmo s přirozeným zvukem a překvapujím množstvím detailů.

  Kuželová membrána reproduktoru s průměrem 7" má cca o 15 % větší plochu, než je běžný standard v této třídě 6 1/2". Membrána je vyrobena z osvědčené jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny. Toto spojení vytváří tuhou, lehkou strukturu, která má v oblasti středů a basů velmi dobré vlastnosti. Nízkoztrátové zavěšení membrány pak umožňuje s vysokou přesností reprodukovat nefiltrované mikro detaily signálu.
  Kmitačka středobasových reproduktorů osazených v reprosoustavách OBERON 3 má 4-vrstvou cívku. Čtyřvrstvá cívka se vyznačuje vysokou účinností - má vysoký faktor síly, ale má vyšší pohybová hmotu. Ta může představovat problém pro impulzní odezvu na středních frekvencích. Proto pro snížení hmotnosti je cívka kmitačky navinuta lehkým poměděným hliníkovým drátem. Toto poměrně nákladné řešení spojuje lehké hliníkové jádro s tenkostěnným měděným povrchem. Tento materiál použitý pro vinutí dosahuje vysoký poměr vodivosti k hmotnosti (205% hodnoty mědi), má vynikající hodnoty odporu a lepší mechanickou pevnost. Kmitačka tak má lehkou cívku s vysokou vodivostí, schopnou rychlé reakce.


  Výškový reproduktor
  Speciálně pro modelovou řada OBERON byl vyvinut nový výškový reproduktor s poměrně velkou, ultra lehkou, měkkou kalotovou membránou o průměru 29 mm. Pro optimální frekvenční navázání výškového reproduktoru na středobasový je membrána optimalizovaná pro větší šířku pásma v oblasti nižších frekvencí. Tím se dosahuje dobře vyvážené a velmi koherentní pásmo vyšších středů. Při konstrukci byly využity osvědčené technologie používané ve vyšších modelových řadách. Kopulka membrány je vyrobena z ultra lehké tkaniny s hmotností 0,060 mg na mm2, což je prakticky poloviční hmotnost než u většiny používaných materiálů.

  Velký průměr membrány umožňuje výškovému reproduktoru vytvořit i větší akustický tlak při nižším zatížení, přičemž výchylka kmitačky zůstává na optimálním minimu. Aby se zvýšila zatižitelnost při nízké výkonové kompresi je vinutí kmitačky chlazeno ferro-fluidem. Pro dlouhodobou termickou stabilitu vytváří magnetický obvod reproduktoru vysokou magnetickou indukci - typ. 220 gaussů. Eliminaci nežádoucích odrazů uvnitř reproduktoru, kterou levnější konstrukce neřeší je pólový nástavec zakryt měkkým plstěným tlumícím materiálem. Přední panel výškového reproduktoru má mělký zvukovod a je navržen s podobnou geometrií jako u výškových reproduktorů vyšších modelových řad Optikon a Rubicon. Jsou tak vytvořeny optimální pracovní podmínky pro měkkou kalotu. Výškový reproduktor tak lépe obsáhne pásmo vyšších středů při nízkém zabarvení zvuku a široký vyzařovací úhel.
  Široký Vyzařovací Úhel
  DALI ulehčuje začlenění svých reprokutorů do každé poslechové místnosti. Použité materiály u obou reproduktorů a konstrukční geometrie reprosoustav OBERON byla navržena tak, aby bylo dosaženo širokého vyzařovacího úhlu - rozptylu zvuku.
  Dobře vyvážený zvuk je tak i mimo osu reproduktorů. To je důležité protože posluchač při poslechu hudby často nesedí přímo v osách reproduktorů.
  To je také důvod, proč všechny reprosoustavy DALI se nemusí natáčet k posluchači.

  Technické parametry

Systém 2 pásmový, bassreflex
Výškový reproduktor 1 x 29 mm,
textilní, ultra lehká, měkká kalota
Středobasový reproduktor 1 x 178 mm (7''),
SMC technologie
membrána z papíroviny vyztužené dřevěnými vlákny 
Frekvenční rozsah 47- 26.000Hz   (+ / - 3 dB)
Citlivost (2,83 V / 1 m) 87 dB
Impedance 6 Ω jmenovitá 
Doporučený výkon zesilovače 25 - 150 W
Maximální akustický tlak (SPL) 108 dB
Dělící frekvence výhybky 2400 Hz
Bass reflex (ladění) zadní (49 Hz)
Doporučená vzdálenost od stěny 5 - 50 cm
Rozměry (š x v x h)  200 x 350 x 315 mm
Hmotnost 6,3 kg
Provedení černý jasan
světlý dub
tmavý ořech
bílá

Máte dotazy? Napište nám ...