Potřebujete poradit? Volejte (Po-Pa: 9-17 hod) 731 488 859272 730 448
Akční produkty
Naše výhody

Primare PRE32 Titan

Prodej skončil
Nehodnoceno
MOŽNOST poslechu

Koncepce zesilovače rozděleného na předzesilovač a jeden nebo více koncových zesilovačů je vhodná pro specifické případy nebo ve spojení s velmi kvalitními reproduktorovými soustavami. Audiofilský předzesilovač Primare PRE32 patří do vyšší série a tak je kromě nesymetrických (RCA-Cinch) vstupů a výstupů vybaven i  vstupy a výstupy symetrickými (XLR). Základní provedení je rozšiřitelné o vestavný digitální modul se síťovými funkcemi. Je navžen pro spolupráci se všemi výkonnovými zesilovači PRIMARE. Využívá stejný OLED displej a řídící obvody jako sdružením EISA oceněný integrovaný zesilovač I32. S přístrojem je dodáváno univerzální firemní dálkové ovládání C24.

Výrobce: Primare
  • Více o produktu
  • Technické parametry
  • Související produkty
  • Ke stažení
  • Poslat dotaz
  • Hodnocení

Precizní konstrukce
PRE32 má masivní skříň z velmi silné nemagnetické slitiny a celkem šest linkových vstupů - dva symetrické a čtyři nesymetrické. Všechny vstupy jsou osazeny obvody s velmi nízkým šumem. Vestavný modul MM30 rozšiřuje možnosti předzesilovače o digitální vstupy a streaming souborů z internetu, NAS nebo počítače, stejně jako internetová rádia. Nastavený vstup, hlasitost a ostatní provozní údaje zobrazuje OLED display u kterého lze měnit ve třech stupních světelnou intenzitu a nastavit jeho barvu. Vstupům je možné přiřadit až šestmístný název, nastavení hlasitosti a vyvážení kanálů. 

Audiofilní Topologie
Všechny signálové cesty jsou co nejkratší a plně symetrické. Celá cesta signálu od přepínání vstupů, regulace hlasitosti až na výstup je analogová. Přepínání vstupů zajišťují kvalitní signálová relé, nesymetrické vstupy jsou v konverzním stupni převedeny na symetrické, a signál se dále zpracovává v symetrickém zapojení. Pro konvezi a zesílení signálu jsou použity operační zesilovače s excelentním zvukem Burr Brown OPA2134. Regulaci hlasitosti a vyvážení kanálů zajišťuje čtyřkanálový elektronický regulátor hlasitosti japonské firmy JRC NJW1195 v symetrické konfiguraci. Symetrický přenos signálu znamená, že pro vedení signálu jsou použity dva stejné signálové vodiče, které přenášející stejný signál ale s opačnou fází. Vnější rušivé signály se pak ve výsledku odečtou a tak se dosáhne lepšího odstupu signálu od šumu a rušení. Zesílení i impedanční přizpůsobení symetrických i nesymetrických výstupů je svěřeno čtyřem samostatným zesilovacím modulům v zapojení single-ended se ziskem 16 dB. Každý modul má samostatnou desku plošných spojů a měděný chladič, který zároveň slouží i jako stínění. Moduly mají minimální signálové cesty a jsou osazeny jen nejkvalitnějšími diskrétními součástkami, jako jsou tranzistory MOSFET, přesné odpory MELF a polypropylenové kondenzátory. Zapojení využívá vyvážené zdroje proudu místo pasivních odporů. Celé zapojení je stejnosměrně vázané a v cestě signálu tak nejsou žádné kondenzátory. Výstup bez stejnosměrné složky zajišťují obvody DC serva.

Precizní konstrukce pro provozní stabilitu
Precizní mechanické provedení podtrhuje odsazený masivní 8mm silný přední panel z hliníkové slitiny a kovové ovládací prvky. Stejně jako všechny přístroje PRIMARE, je skříňka PRE32 sestavena z masivních dílů vyrobených z legované oceli, které zajišťují nejen její pevnost, tuhost a teplotní stabilitu, ale i účinně tlumí vibrace z externích zdrojů.

Velice nízký příkon ve standby
V pohotovostním režimu stanby má PRE32 velice nízký příkon se spotřebou energie pouhých 0,2W. Takto nízký příkon zajistí pouze spínaný zdroj. Aby se minimalizovaly vysokofrekvenční složky pocházející z pohotovostního napájení a tím se snížilo možné ovlivnění zesilovaného signálu, je v provozním stavu tento zdroj vypnut. Napájení vlastních elektronických obvodů pak zajišťuje síťový transformátor R-core a lineární zdroj postavený z nejlepších diskrétních součástek. Napájení pro analogové a digitální obvody je důsledně odděleno. Napájení analogových obvodů využívá napěťovou regulaci s nízkým šumem a rychlou odezvou, osazenou diskrétními výkonnovými tranzistory. Z důvodů získání co nejlepších vlastností a dosažení co nejmenšího sériového odporu ESR skládají se vlastní filtrační kondenzátory s celkovou kapacitou 25 000 uF z baterie několika kondenzátorů s menší kapacitou. Takto navržené a zkonstruované napájecí obvody přispívají k extrémně dobrým prametrům ve zkreslení a odstupu šumu.

Rozšiřitelná konstrukce
Vestavný rozšiřující modul MM30 je osazen DA převodníkem 24 bitů / 192 kHz umožňuje streamování souborů z internetu, NAS, počítače nebo poslech internetových rádií. Modul je osazen jedním koaxiálním digitálním vstupem, třemi optickými vstupy TOSLINK a vstupy USB-A a USB-B.

Technické parametry

Vstupy 2 x symetrická linka ( XLR ) 
4 x nesymetrická linka ( RCA-Cinch) 
Vstupní impedance 15 kΩ XLR i RCA-Cich
Maximální vstupní signál 10 V rms
Rozšiřitelný modul 
MM 30 media board 
(není v základní výbavě) 
1 x digitální koaxiální 
3 x optika
USB - A
USB - B 
LAN
Výstup pro záznam 1 x RCA-Cich
Hlavní výstup 1 x symetrická linka ( XLR ) 
1 x nesymetrická linka ( RCA - Cinch )
Výstupní impedance 110 Ω
Frekvenční rozsah 20Hz – 100kHz -3dB
Odstup s/š 115 dBV
Zkreslení THD + N < 0.003%, 20Hz – 100kHz, zisk 0dB
Příkon nominální/ st.by 23 W/ 0,2 W
Hmotnost 10,5 kg
Příslušenství Firemní dálkové ovládání
Rozměry ( š x v x h ) 430 x 105 x 385 mm
Provedení černé a titan

Související produkty

Vystavený set
výprodej
Primare PRE32 + Primare A34.2
Sestava předzesilovače PRE32 a koncového zesilovače A34.2
Skladem
117 980 Kč(- 49 %)
59 990 Kč 2 324,13 €

Máte dotazy? Napište nám ...

Zpět nahoru