Pioneer PD-50AE - černá
-38%
Ušetříte15 000 Kč
 • Doprava zdarma

Pioneer PD-50AE - černá

Výrobce: Pioneer

Nejvyšší model přehrávače CD/SACD a D/A převodníku z nové řady stereofonních přístrojů. Přehrávač PD-50AE je kompatibilní s celou řadou médií a formátů, včetně MQA. Je vybaven originálními technologiemi pro ovládání snímacího optického bloku a tichou antivibrační transportní mechanikou. Převod signálu zajišťuje DAC s převodníkem ES9026PRO od ESS Technology. Sekvenční volba ze třech režimů filtrace digitálního signálu.
Velmi omezené dodávky od výrobce. Další dodávka černé varianty bude zřejmě až v prosinci 2023. 

Barevné varianty
Na objednávku
Do měsíce
Původní cena: 39 990 Kč
24 990 Kč
1 081,69 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

SACD přehrávač PD-50AE je kompatibilní s celou řadou médií a formátů, včetně MQA. Využívá rozsáhlé know-how, které společnost Pioneer získala za léta úspěšného vývoje přístrojů pro přehrávání optických disků. Je vybaven originálními technologiemi pro ovládání optického snímacího bloku a tichým, antivibračním transportním mechanismem. Díky špičkovému DA převodníku od ESS Technology a odděleným napájecím obvodům pro analogové a digitální obvody osazených diskrétními součástkami poskytuje PD-50AE vysoce věrnou reprodukci hudby ve studiové kvalitě.

Funguje i jako USB D/A převodník

Kromě toho, že je PD-50AE přehrává SACD/CD disky, může fungovat také jako USB D/A převodník pro perfektní konverzi digitálního zvuku. Pečlivě navržená kvalita provedení je schopná využít plný potenciál vysoce výkonného DAC od ESS a přinese vysoce kvalitní zvuk plný bohatých detailů z připojeného USB zařízení (počítač, ROON Nucleus).


 • Přehrává CD / SACD disky
 • Vstup USB B pro konverzi digitálních signálů
  např. z počítače
 • Vysoce kvalitní čtyřkanálový převodník v paralelním režimu
  ES9026PRO od ESS Technology
 • Zatlumená a tichá transportní CD / SACD mechanika
  s voštinovou konstrukcí pro tlumení vibrací
 • Funkce Lock Range Adjust snižuje Jitter zpřesňuje DA převod
 • Převzorkování do 384 kHz
 • Dekódování MQA
 • Digitální filtr se třemi režimy (SHARP/SLOW/SHORT)
 • Diskrétními součástkami osazené zdroje pro oddělené
  napájení analogových a digitálních obvodů
 • Zákázkové elekrolytické kondenzátory
  pro dosažení vysoké kvality zvuku
 • Dvouvrstvé hliníkové boční panely pro potlačení vnějších vibrací
 • Dvouvrsvý horní panel
 • Plovoucí montáž transportního mechanizmu
 • Potlačení vnějších i vnitřních nežádoucích vibrací a rezonancí

Samostatné napájecí obvody pro analogovou a digitální sekci

Každý digitální a analogový obvod má samostatné napájení založené na diskrétních součástkách. PD-50AE je navržen tak, aby napájecí napětí jednotlivých sekcí bylo od zdroje co nejkratší a nejoptimálněji vedené. Také co nekratší a nejoptimálnější cestou je veden i zvukový signál tak, aby PD-50AE reprodukoval vysoce věrný a čistý a na detaly bohatý zvuk.


Tichá SACD/CD mechanika s vynikajícím tlumením

Díky rozsáhlému know-how v technologii ovládání optického snímacího bloku, které Pioneer získal během své dlouhé historie, má PD-50AE bezkonkurenčně přesnosné snímání dat z přehrávaného disku, které je základním předpokladem pro docílení perfektního zvuku. Voštinová konstrukce krytu transportní mechaniky je stejná jako ta, kterou pro krytí mechanických součástí, DACu a dalších elektronických komponentů používal proslulý přehrávač Pioneer PD-70AE. PD-50AE má také nově vyvinuté plovoucí subšasi na kterém je namontována transportní mecanika.


MQA (Master Quality Authenticated)

MQA je oceňovaná britská technologie, která přináší zvuk v kvalitě původní studiové nahrávky. Soubory MQA mají plnou kvalitu, ale jsou dostatečně malé pro streamování nebo stahování. Protože oblíbená hudební streamovací služba TIDAL která kromě CD kvality podporuje i MQA jako součást svého špičkového katalogu HiFi Masters, roste zájem pro širší využití této nové technologie, a hudební katalogy největších studií přinášejí nahrávky pro streamování v MQA. PD-50AE obsahuje plný dekodér MQA, který rozbalí soubor tak, aby poskytoval nejvyšší možnou kvalitu zvuku. Díky tomu lze při přehrávání MQA souborů slyšet stejnou kvalitu jakou interpreti ve studiu vytvořili.

MQA CD

Kromě dekódování MQA souborů ze streamovacích služeb, přehrává a dekóduje PD-50AE i soubory uložené na fyzických nosičích MQA-CD a MQA-DVD R. Vestavěný dekodér rozpozná MQA a automaticky obnový signál s vysokým rozlišením.


Zakázkové elektrolytické kondenzátory pro vysoce kvalitní zvuk

V CD přehrávači jsou na pozicích důležitých pro zvuk použity speciální elektrolytické kondenzátory, které byly pro přístroj navrženy a na zakázku vyrobeny na základě opakovaných poslechových testů. Zásluhou pečlivého návrhu a použitých komponentů přináší PD-50AE stabilní výkon silný a dynamický zvuk.

Funkce Lock Range Adjust

PD-50AE disponuje funcí Lock Range Adjust, která umožní pro DA konvezi na vstupu USB B zvýšit kvalitu zvuku zůžením rozsahu zavěšení hodin. Tato funkce umožňuje v šesti krocích provádět jemné úpravy rozsahu zavěšení hodin pro DAC pro snížení jitteru. Rozsah lze nastavit od širokého Range 6 po úzký Range 1.

Digitální Filtr a Up-samplig

Při přehrávání CD lze výběrem digitální fitrace signálu ve třech stupních měnit charakter zvuku.
Zvolením vestavěné technologie up-sampling se zvyší vzorkovací frekvence díky které se zvuková kvalita CD posouvá do vysokého rozlišení. Tím lze dosáhnout jasnějšího, přirozenějšího a dynamičtějšího přehrávaného zvuku.


Technické parametry

Podporované disky: SACD (stereo), MQA- CD,
CD, CD-R, CD-RW
DVD-R, DVD-R (DL), DVD-RW
DVD+R, DVD+R (DL), DVD+RW
Frekvenční rozsah 2 Hz – 20 kHz   CD
2 Hz – 50 kHz (- 3 dB) SACD
Odstup s / š > 116 dB ( A ) CD, SACD
Zkreslení < 0.0022 % CD, SACD
Podporované formáty: WAV, DSD, MP3, WMA, AAC, AIFF
 FLAC, ALAC, MQA
Výstupy 1 x analogový RCA Cinch 
1 x digitální koaxiální S/PDif
1 x Digitální optický S/PDif TOSLINK
1 x Control Jack 3,5 mm
Výstupní napětí / impedance 2,3 Vrms / 100 Ω (1 kHz)  
Vstupy 1 x USB B 1.0 (DAC režim)
1 x Control Jack 3,5 mm
Příkon jmenovitý / st.by 43 W / 0,3 W
Rozměry (š x v x h) 435 x 138 x 413 mm
Hmotnost 13,1 kg
Dodávané příslušenství Dálkové ovládání RC-980C včetně AAA baterií
Audio kabel RCA Cinch
Napájecí kabel
Návod

Máte dotazy? Napište nám ...