Marantz NR1200 - stříbro/zlatá

Marantz NR1200 - stříbro/zlatá

Výrobce: Marantz

Stereofonní AV receiver se síťovými funkcemi, HDMI konektivitou a multiroomovým systémem HEOS v nízkém - slim provedení. Díky plně diskrétní konstrukci zesilovače a s proslulým zvukem, je NR1200 ideální pro náročné milovníky hudby, kteří žádají jak vynikající kvalitu hudby, moderní možnosti streamování, tak i digitální konektivitu. Certifikace ROON. Obousměrný bezdrátový přenos zvuku přes Bluetooth po aktualizaci softwaru. 

Produkt se již neprodává

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

FM / DAB Stereo Receiver s multiroomovou technologií HEOS a HDMI konektivitou
Moderní stereofonní receiver se skvělým zvukem ve vysokém rozlišení a podporou videa 4K Ultra HD v nízkém kompaktním provedení, které nezabírá místo. Je navržen podle standardů pro stereofonní přístroje s vysoce kvalitním zvukem a na místech důležitých pro zvuk používá součástky audiofilní kategorie. Koncové zesilovače mají diskrétními součástkami osazené zesilovače s velkou proudovou zátěží, vysokým výkonem a čistým zvukem.

Je vysoký jen o něco více než 10 cm a tak lze umístit téměř do jakékoliv televizní skříňky s dostatečným prouděním vzduchu. Nový model je plně kompatibilní s nejnovější specifikací HDMI včetně HDCP 2.3. Podporuje také video o rozlišení 4K zaznamenané technikou vysokého dynamického rozsahu (HDR), Dolby Vision a po budoucí aktualizaci také HLG – Hybrid Log Gamma. Z mobilního zařízení je možné přímé streamování přes Bluetooth a AirPlay2. Díky vestavěné technologii HEOS můžete pomocí mobilní aplikace HEOS přehrávat nahrávky z vaší vlastní knihovny, online streamovacích služeb a tisíců internetových rádií.


 • Přístroj s rozměry tradičního stereo receiveru s vyjímečnou zvukovou kvalitou a výkonem
 • Dva koncové zesilovače osazené diskrétními součástkami a rozdělené obvody pro
  L a P kanál pro minimalizaci přeslechů a interferencí s výkonem 75 W na kanál
 • Konstrukce a použité díly vychází z klasického dvoukanálového HiFi komponentu
 • Zdroj výkonným transformátorem, velké a kvalitní fitrační kondenzátory
 • Vyladěný zvukovými mistry značky Maranz, duální převodníky DAC
 • 5 HDMI vstupů s podporou HDCP 2.3 a výstup s ARC pro připojení TV jedním kabelem
 • Výstupy pro dva páry reproduktorů, výstup pro dva subwoofery pro rovnoměrné rozptýlené basy po místnosti
 • Klasické korekce hloubek a výšek pro optimální vyladění zvuku podle osobních požadavků
 • Možnost přehrávání zvuku s vysokým rozlišením ALAC, FLAC a WAV do 24 bit / 192 kHz , DSD 2,8 a 5,6 MHz
 • Obousměrné Bluetooth pro bezdrátový přenos zvuku do BT sluchátek (po aktualizaci softwaru koncem r 2019)
 • Vestavěné multiroomová technologie HEOS
 • Stremování hudby z oblíbených služeb Spotify Free a Premium, Amazon Music, TuneIn, Deezer a dalších
  prostřednictvím aplikace HEOS, Bluetooth nebo AirPlay2
 • Podpora hlavních systémů hlasového ovládání
 • Vstup PHONO pro gramofon
 • Tuner DAB+ / FM s pro poslech rozhlasových stanic v nejvyšší zvukové kvalitě
 • ALLM pro pohlcující obrazovou kvalitu z herní konzole Xbox One (využitelné pro TV s podporou ALLM)
 • Možnost ovládání NR1200 TV ovladačem a podpora HDMI-CEC pro maximální kvalitu obrazu a zvukuModerní Stereo Receiver
Marantz NR1200 vybavený nejnovějšími technologiemi, jednoduchým nastavením a elegantním designem dokonale spojuje HiFi zvuk s TV video konektivitou. Na rozdíl od TV soundbaru poskytuje, vynikající zvukovou kvalitu, větší možnosti ve výběru optimálních reproduktorů a větší konektivitu pro zdroje zvuku a videa. Umožní streamovat hudbu z oblíbených hudebních služeb a podporuje hlavní asistenty hlasového ovládání.
Je vybaven tunerem pro příjem rozhlasových stanic v oblíbeném pásmu VKV FM a přijímá i stanice v moderním digitálním systému DAB+.
Zásluhou výkonových zesilovačů s výkonem 75 W ( 8 Ω, 20 Hz - 20 kHz, 0,08 % THD) osazených diskrétními součástkami a symetricky uspořádanými obvody pro levý a pravý kanál s centráním zdrojem si můžete vychutnat oblíbenou hudbu i u bezztrátových formátů s vysokým rozlišením s pověstně kvalitním hudebním zvukem, kterým se vyznačují přístroje Marantz.Přístroj s Nízkým - Slim Profilem
Přístroj s poloviční výškou tradičního AV receiveru poskytuje hudební zvuk, který je synonymem k značce Marantz. Vychutnejte si nejlepší hudební výkon z přístroje kompaktních rozměrů s nízkým šasi.Hudební Zvuk
Zvuk přístroje ladili zvukový mistři firmy Marantz ve svých laboratořích tak, aby dosáhl maximální zvukovou kvalitu, kterou jsou přístroje se značkou Marantz pověstné. Žádný komponenet neopouští zvukové laboratoře, dokud neprojde přísným testováním.
Pro převod digitálních formátů je použit prémiový 8mi kanálový DAC AK4458 od Asahi Kasei Microdevices, který je nakonfigurovaný do diferenciálního režimu. Pro převod digitálního signálu je použito šest kanálů DACu - dva pro levý, dva pro pravý kanál a dva využívá výstup pro subwoofer. Tato konstrukce výrazně zlepšuje poměr signál / šum, zvyšuje dynamický rozsah a zlepšuje zvuk i přehrávání formátů s nízkým rozlišením.
Obvody koncových stupňů jsou symetricky rozděleny na pravý a levý s centrálním zdrojem. Toto uspořádání zlepšuje oddělení kanálů, snižuje přeslechy a vzájemné interference a tak zachovává zvukovou čistotu hudební scény, která je od produktu se značkou Marantz očekávaná.Oddělené Napájení pro Čistý Zvuk
NR1200 je navržený pro maximálně čistou reprodukci hudby. Napájení zajišťuje výkonný transformátor se separátními vinutími pro zdroje koncových zesilovačů, předzesilovač, bezdrátový modul a ovládací obvody s displejem. Plné galvanické oddělení snižuje vzájemné interference a rušení obvodů přístroje. Zásluhou toho NR1200 poskytuje ryze čistý zvuk.
Poslech přes Bluetooth Sluchátka
Kromě možnosti připojení klasických "drátových" sluchátek lze NR1200 spárovat pro větší pohodlí se sluchátky s Bluetooth bezdrátovým přenosem zvuku (po aktualizaci firmwaru). Můžete se tak volně pohybovat po místnosti a užívat si nerušený poslech hudby z vybraného zdroje. Poslech na sluchátka najde využití např. v noci, abyste nerušili sousedy, nebo kompenzovat sníženou citlivost sluchu bez nutnosti zvýšení hlasitosti reproduktorů. Je možné zvolit poslech pouze přes sluchátka, nebo současně hrát přes reproduktory i sluchátka s možností individuální regulace jejich hlasitosti. Sluchátka je možné provozovat v simultánním režimu souběžně s hlavními reprosoustavami v případě, že někdo z publika si poslechem do sluchátek kompenzuje nedoslýchavost, anebo s vypnutými reprosoustavami, aby okolí nebylo rušeno. Hlasitost sluchátek je nezávislá na nastavení hlasitosti v hlavní zóně.HEOS: Perfektní Řešení pro Bezdrátový Multi-Room Streaming
Se zabudovanou technologií HEOS se receiver NR1510 stává řídícím centrem celého domácího audiosystému zajišťující i bezdrátový přenos hudby po celém bytě. Přidáním dalších bezdrátových reproduktorů s technologií HEOS si můžete užívat hudbu kdekoliv v domě. Vše lze ovládat pomocí bezplatné aplikace HEOS app. Přehrávat lze nejen stejnou skladbu ve všech reproduktorech, ale i v každém jinou.
Streamovat hudbu lze z nejoblíbenějších hudebních služeb jako Spotify, Deezer, Tidal a dalších. Pro bezdrátový přenos zvuku z mobilních zařízení je k dispozici technologie Bluetooth nebo AirPlay2.Podpora Hlavních Technologií Hlasového Ovládání
Užijte si snadné ovládání hlasem a flexibilitu hlavních systémů hlasového ovládání spolu s technologií HEOS. Pomocí klíčových příkazů Amazon Alexa, Google Assistant nebo Apple Siri můžete požádat o přehrání oblíbené hudby, změnu hlasitosti přeskočení na další skladbu, přepnutí vstupu a pod. Dostupnost funkcí se u jednotlivých systémů liší, proto si je můžete vyzkoušet a optimální vybrat podle osobních preferencí.

AirPlay2 + Apple Siri
Můžete streamovat hudbu z oblíbených hudebních služeb, jako jsou Apple Music a Spotify, nebo sledavat z YouTube a Netflixu, na jakémkoli iPhone, iPad, Mac nebo Apple TV a ze zdrojů AirPlay2 poslouchat dokonale synchronizovaný zvuk přes reproduktory.

Hlasové Ovládání Amazon Alexa
Pomocí hlasového hlasových příkazů můžete ovládat streamování z oblíbené hudební služby v HEOS zařízení.
Můžete požádat Alexu, o přehrávání hudby z Tidal, Spotify, Amazon Music a dalších.
Přepínat mezi vstupy - např Blu-ray, DVD, Media Player, řídit přehrávání, zvyšovat a snižovat hlasitost, nebo zcela ztlumit - Mute.

Google Assistant Voice Control
Aplikace Google Assistant z domovských Google stránek. Po spuštění přehrávání hudby přes aplikaci HEOS můžete požádat asistenta Google o ovládání hlasitosti, přehrávání, pozastavení, přeskakování skladeb a další funkce.
 Nejmodernější HDMI Konektivita
Pět HDMI vstupů podporuje nejnovější protikopírovací ochranu HDCP2.3. průchod video signálu 4K Ultra HD 60 Hz, vzorkování Pure Color 4:4:4, HLG, barevný protokol BT.2020, vysoký dynamický kontrast (HDR10), formáty 21 : 9, a 3D.
Režim ALLM (Auto Low Latency Mode) spolu s TV přístrojem podporující tento režim zajišťuje u her uživatelům Xbox One pohlcující zážitky.
Zpětný zvukovový kanál z televizoru ARC (Audio Return Channel) podporuje přenos zvuku z TV do receiveru.
Pokud jsou k dispozici potřebné informace od připojených přístrojů, HDMI vstupy se automaticky přejmenují.
Linkové výstupy umožní připojit dva aktivní subwoofery, které basovou složkou rovnoměrně pokryjí celou poslechovou místnost bez slyšitených vrcholů a poklesů bez ohledu na to, kde jsou umístěnyPřehrávání Hi-Res formátů a
Vestavěný Korekční Předzesilovač pro Gramofon

Přehrává bezeztrátové zvukové soubory ALAC, FLAC a WAV až do 24 bitů / 192 kHz, stejně formáty DSD 2,8 MHz a 5,6 MHz (audiofilský formát SACD). To umožní vychutnat si hudbu ve studiové kvalitě podle původního záměru interpreta. Hudbu lze přehrávat přes USB port na předním panelu nebo zdrojů připojených v domácí síti. Vestavěný korekční zesilovač umožňuje k receiveru připojit gramofon s MM přenoskou a přehrávat hudbu z vinylové kolekce.
Ovládací Aplikace Marantz AVR Remote App
Aplikace Marantz AVR Remote pro iOS nebo Android poskytuje úplnou kontrolu nad nejnovějšími síťovými AV přijímači Marantz. Slouží k zapnutí / vypnutí, nastavení hlasitosti, vstupu a nastavení nebo k přepnutí do aplikace HEOSInteligentní nastavení
Na čtyři funkční tlačítka inteligentního výběru na přiloženém dálkovém ovladači lze uložit preferované nastavení. Pouhým stisknutím tlačítka se NR1200 nastaví podle uložené konfigurace. Navolí se vstup, nastaví hlasitost a naladí oblíbená rozhlasová stanice apod.Inteligentní Propojení s TV
NR1200 lze snadno ovládat i pomocí dálkového ovladače Smart TV pomocí funkce HDMI CEC. Nastavením TV přijímače na "HDMI Control" "ON" a "Smart Menu“ "ON" lze receiver ovládat pomocí dálkového ovladače televizoru. Domovská obrazovka Smart Menu umožňuje rychlý přístup k výběru zdroje, zvukového režimu, nabídce nastavení a čtyřem předvolbám Smart Select

Technické parametry

Zesilovač

Výstupní výkon 75 W + 75 W (8 Ω, 20 Hz - 20 kHz, 0,08 % THD)
100 W + 100 W (6 Ω, 1 kHz, 0,7 % THD)
Doporučená impedance reproduktorů 4 - 16 Ω
Odstup s/š 98 dB (A) Linka
74 dB (A) Phono
Frekvenční rozsah 10 Hz - 100 kHz, +1/-3 dB, Linka direct mode
20 Hz - 20 kHz , ±1 dB, Phono
Vstupy audio 3 x Linka
1 x Phono
1 x Digitál SPdif koaxiál
1 x Digitál SPdif optika TOSLink
1 x Bluetooth
1 x USB A pro paměťová zařízení
1 x FM / DAB tuner
Citlivost analog 130 mV Linka
2,5 mV Phono
Výstupy audio 2 x Repro (A / B)
1 x Pre (L, P)
1 x 2. Zóna
2 x Pre Subwoofer
1 x Sluchátka

Video konektivita

Video vstupy 5 x HDMI
Video výstupy 1 x HDMI (ARC)
Podpora HDMI video 4 K / 60 Hz
HDR 10, HLG
3 D
Protikopírovací ochrana HDCP 2.3
Zpětný zvukový kanál z TV ARC

Tuner

VKV - FM, RDS 87,5 - 108 MHz
Citlivost 2,8 uV ( s/š 50 dB)
Odstup signál / šum - 65 dB mono (A)
- 65 dB stereo (A)
Zkreslení 0,4 % (1 kHz) mono
0,4 % (1 kHz) stereo
DAB 174,928 (5A) - 239,200 (13F) MHz
(band III)
Citlivost - 85 dBm
Odstup s/š 87 dB
Počet předvoleb 56

It Síť a Funkce

Kabelové LAN
Bezdrátové Wi-Fi 2,4 / 5 GHz, dvě antény
WiFi WEP 64 bit, WEP 128 bit
WPA/WPA2-PSK (AES)
WPA/WPA2-PSK (TKIP)
BT protokol 4.1
Pásmo přenosu / dosah 2,4 GHz / 30 m
Podporovaný profil A2DP / AVRCP
Kodek SBC
Přenášené pásmo 20 Hz - 20 kHz (A2DP)
Podpora streamování AirPlay2
Multiroom technologie HEOS
Hlasové ovládání Amazon Alexa, Apple Siri, Google assistant
Podporované streamovací formáty MP3 / WMA / AAC
FLAC / FLAC HD / ALAC / WAV - 24 bit / 192 kHz 
DSD 2,8 / 5,6 MHz
FLAC HD
Přehrávání bez mezer (FLAC, WAV, ALAC, DSD)
Podpora služeb Spotify Connect, Deezer, TIDAL, Napster, Amazon Music
Internetová rádia Tuneln

Všeobecné

APP pro mobilní zařízení Android / iOS
Příkon jmenovitý / st.by 180 W / 0,2 - 3,5 W (podle st.by režimu)
Rozměry (š × v × h) 440 x 105 x 367 mm (max)
Hmotnost 7,9 kg
Příslušenství Napájecí kabel
VKV FM / DAB náhražková anténa
Dálkové ovládání RC041SR s bateriemi
BT / WiFi anténky
Návod

Máte dotazy? Napište nám ...