KEF R5 - ořech dýha (walnut)
  • Doprava zdarma

KEF R5 - ořech dýha (walnut)

Výrobce: KEF

 KEF R5 je menší podlahová třípásmová reprosoustava z inovované modelové řady R. Vychází z předchozího úspěšného modelu R 500. Je osazena stejnými reproduktory jako nejvyšší model této řady KEF R11. Tenká, magneticky fixovaná, barevně přizpůsobená krycí mřížka z perforovaného kompozitnítního materiálu s mikrovlákny připomínající semiš. Nastavuje novou referenci v své kategorii. Novinka roku 2018 / 2019.

Barevné varianty
Na objednávku
67 980 Kč
2 949,16 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Třípásmová sloupová reprosoustava řady R

Nová řada reprosoustav KEF R je označována jako cenově přístupná vstupní brána do série Reference. V řadě R nejmenší podlahová třípásmová reprosoustava KEF R5 je ideáně vhodná do menší až středně velké místnosti cca 20 - 30 m2 pro hudbu i filmy. Stejně jako celá modernizovaná řada R čerpá z řady Reference nejen vizuální podobnost, ale i použité materiály a technologie.
Je osazená dvojicí basových reproduktorů s průměrem 130 mm (5,25") symetricky uspořádaných kolem koaxiálního reprodukroru Uni-Q - konfigurace D´Appolito pro středy a výšky. Koaxiální reproduktor Uni-Q nové generace obsahuje středopásmový systém s membránou o průměrem 125 mm (5") v jejímž středu se nachází membrána výškového systému s průměrem 25 mm (1") s typickým hvězdicovým difuzorem. Toto uspořádání reproduktorů se chová jako téměř ideální bodový zdroj zvuku, který vytvoří velký prostor zvukového obrazu.
Na horní stranu reprosoustavy lze položit reproduktor KEF R8a pro efektový kanál Dolby Atmos. Díky shodným půdorysným rozměrům jsou obě reprosoustavy dokonale slícované. Reproduktory umístěné na hlavních případně zadních reprosoustavách vyzařují zvuk horních kanálů ke stropu od něhož se odrazí do poslechového místa. Sestava tak funguje praticky stejně jako s reproduktory umístěnými pod stropem nebo naistalovanými v podhledu bez nutosti složité instalace a kabeláže.


Konstrukce

V řadě KEF R nejmenší podlahová třípásmová reprosoustava má hlubokou, štíhlou ozvučnici vyrobenou ze silných MDF desek a ještě opatřenou řadou vnitřníh výztuh pro její maximální zpevnění. Hmotnost reprosoustavy tak dosahuje téměř třicet kilogramů. Větší stabilitu dodává reprosoustavě čtveřice do stran umístých nožek z masivních profilů opatřených výškově nastavitelnými odhmotňovacími hroty. Dvojice basových reproduktorů v uspořádání D´Appolito pod a nad nejnovější - 12. generací koaxiálního reproduktoru Uni-Q pro středy a výšky. Sestava reproduktorů se tak chová jako bodový zdroj zvuku a tak přináší perfektní zvukový prostor.
Pro všechny reprosoustavy byli navrženy nové tenké přední mřížky z mikrovlákna se semišovým povrchem, které minimálně zasahují do zvukového projevu reprosoustav. Jejich barevné provedení je sladěno s barvou ozvučnice.
Pro připojení reprosoustav k zesilovači slouží čtveřice svorek umožňující použít připojovací kabel zakončený drátem nebo banánky. Místo klasických drátových nebo páskových propojek se režim single-wire / bi-wire přepíná šroubovacími spínači.


Koaxiální reproduktor Uni-Q

Zásadní předností koaxiálního systému je, že pro střední a výškové pásmo se chová praticky jako bodový zdroj zvuku se spojitým vyzařováním zvuku i v oblasti dělící frekvence. To značně vylepšuje podání zvukového prostoru.
U 12. generace reproduktoru Uni-Q se pomocí nástrojů pro simulaci a analýzu podařilo inženýrům společnosti KEF podařilo snížit rezonance v malých mezerách mezi jednotlivými prvky reproduktorového systému. Výsledkem je čistší a přesnější zvuk a výsledný zvukový obraz.
V nové geraci bylo zdokonaleno a zmenšeno obvodové zavěšení středotónové membrány a vylepšení doznal i magnetický obvod. Centrálně umístěný vysokotónový systém využívá středotónovou membránu jako prodloužený zvukovod. Vysokotónová membrána je tradičně opatřena hvězdicovým difuzorem a kmitačka má zdokonalený odvod tepla který omezuje nežádoucí termickou kompresi.


Shadow Flare

Tvarování Shadow Flare vnějšího rámečku reproduktoru Uni-Q snížuje škodlivou difrakci vysokých frekvencí na přechodu membrány a ozvučnice. Tento zcela nově vyprofilovaný přechod rozšiřuje efekt vlnovodu systému Uni-Q. Výšky jsou přirozeně vyzařovány do prostoru protože vytvořená "oblast stínu“ zabraňuje vyzařování vysokých frekvencí k okrajům skříně na kterých nežádoucí difrakce vznikají. Výsledkem jsou výrazně vylepšené jemné detaily ve zvuku.


Basové reproduktory

Nové basové reproduktory reprosoustav řady R mají mělkou konkávní membránu z papírové buničiny pokovené hliníkem. Tento sendvičový materiál membrány vyniká lehkostí při vysoké tuhosti. Membrána tak má téměř dokonalý pístový pohyb který spolu s jejím jedinečným tvarem zajišťuje přesné a rychlé basy. Nové basové reproduktory mají i vylepšený magnetický obvod zajišťující linearitu magnetického pole ve větším zdvihovém rozsahu membrány. Reproduktory tak dosahují strhující zážitek z plných impozantních basů.


Pružný Basový Port

Pro přesné vyzařování basů, je důležitý návrh a provedení bass-reflexového rezonátoru - portu. Reprosoustavy KEF řady R mají nově navržené basové porty s flexibilními stěnami. Jejich optimální tvar a rozměry byly navrženy na základě počítačové modelace proudění a dynamiky kapalin. Spočítaný a vymodelovaný profil zajišťuje minimální rozdíl vstupního a výstupního tlaku a zajišťuje laminární proudění vzduchu bez turbulencí i při vyšší hlasitosti. Flexibilní materiál portu pak zabraňuje nežádoucím rezonancím a tím i zabarvení středního zvukového pásma.


Technické parametry

Systém 3 pásmový bass-reflex
Koaxiální reproduktor Uni-Q 25 mm ventilovaná hliníková kalota uprostřed
125 mm hliníkové středopásmové membrány.
Basové reproduktory 2 x 130 mm, konkávní membrána - hybridní hliník
Frekvenční rozsah 38 Hz - 50 kHz (- 6 dB)
Frekvenční rozsah 52 Hz - 28 kHz (+/-3 dB)
Typický basový rozsah v místnosti 29 Hz (- 6 dB)
Celkové harmonické zkreslení < 0,3 % (120 Hz - 20 kHz, 90 dB / 1 m)
Citlivost (2,83 V / 1 m) 87 dB
Impedance 8 Ω jmenovitá
3,2 Ω minimální
Doporučený výkon zesilovače 15 - 200 W
Dělící frekvence výhybky 400 Hz / 2,9 kHz
Maximální akustický tlak (SPL) 110 dB
Bassreflex vzadu
Terminály Bi-wire
Rozměry (š x v x h) 175 x 1025 x 343,5 mm (s terminály)
Rozměry (š x v x h) 271,6 x 1071,4 x 343,5 mm (s terminály a nožkami)
Hmotnost 27,3 kg
Provedení klavírní černá s vysokým leskem
klavírní bílá s vysokým leskem
dýha ořech, mat (walnut)

Máte dotazy? Napište nám ...