KEF R3 - černá piano

KEF R3 - černá piano

Výrobce: KEF

KEF R3 je třípásmová regálová reprosoustava z inovované modelové řady R. Vychází z předchozího úspěšného modelu R300. Je osazena stejnými reproduktory jako nejvyšší model této řady KEF R11. Ozvučnice je opatřena čtveřicí zapuštěných maticových zděří pro přitažení ke stojanu. Tenká, magneticky fixovaná, barevně přizpůsobená krycí mřížka z perforovaného kompozitnítního materiálu s mikrovlákny připomínající semiš. Nastavuje novou referenci v své kategorii. Novinka roku 2018 / 2019.

Produkt se již neprodává

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Třípásmová reprosoustava řady R

Nová řada reprosoustav KEF R je označována jako cenově přístupná vstupní brána do série Reference. Jediný zástupce regálové - stojanové reprosoustavy v řadě KEF R. Reprosoustava KEF R3 je ideáně vhodná do menší až středně velké místnosti cca 20 - 30 m2 pro hudbu i filmy. Stejně jako celá modernizovaná řada R čerpá z řady Reference nejen vizuální podobnost, ale i použité materiály a technologie.
Reprosoustava R3 je osazená basovým reproduktorem s průměrem 165 mm (6,5") a koaxiálním reprodukrorem Uni-Q 12.th generace. Koaxiální reproduktor Uni-Q nové generace obsahuje středopásmový systém s membránou o průměrem 125 mm (5") v jejímž středu se nachází membrána výškového systému s průměrem 25 mm (1") s typickým hvězdicovým difuzorem. Toto uspořádání reproduktorů se chová jako téměř ideální bodový zdroj zvuku, který vytvoří velký prostor zvukového obrazu.
Pro připojení reprosoustav k zesilovači slouží čtveřice svorek umožňující použít připojovací kabel zakončený drátem nebo banánky. Místo klasických drátových nebo páskových propojek se režim single-wire / bi-wire přepíná šroubovacími spínači.


Konstrukce

Třípásmová regálová - stojanová reprosoustava z řady R má masivní poměrně hlubokou pravoúhlou ozvučnici vyrobenou ze silných MDF desek která je pro maximální zpevnění ještě opatřena vnitřní výztuhou. Její spodní strana je opatřena čtveřicí závitových vložek pro přišroubování k originálnímu stojanu. Hmotnost reprosoustavy tak dosahuje více než třináct kilogramů. Je osazena iovovaným basovým reproduktorem a nejnovější - 12. generací koaxiálního reproduktoru Uni-Q pro středy a výšky. Koaxiální reproduktor se chová jako bodový zdroj zvuku a tak přináší perfektní zvukový prostor.
Pro všechny reprosoustavy byli navrženy nové tenké přední mřížky z mikrovlákna se semišovým povrchem, které minimálně zasahují do zvukového projevu reprosoustav. Jejich barevné provedení je sladěno s barvou ozvučnice.


Koaxiální reproduktor Uni-Q

Zásadní předností koaxiálního systému je, že pro střední a výškové pásmo se chová praticky jako bodový zdroj zvuku se spojitým vyzařováním zvuku i v oblasti dělící frekvence. To značně vylepšuje podání zvukového prostoru.
U 12. generace reproduktoru Uni-Q se pomocí nástrojů pro simulaci a analýzu podařilo inženýrům společnosti KEF podařilo snížit rezonance v malých mezerách mezi jednotlivými prvky reproduktorového systému. Výsledkem je čistší a přesnější zvuk a výsledný zvukový obraz.
V nové geraci bylo zdokonaleno a zmenšeno obvodové zavěšení středotónové membrány a vylepšení doznal i magnetický obvod. Centrálně umístěný vysokotónový systém využívá středotónovou membránu jako prodloužený zvukovod. Vysokotónová membrána je tradičně opatřena hvězdicovým difuzorem a kmitačka má zdokonalený odvod tepla který omezuje nežádoucí termickou kompresi.


Shadow Flare

Tvarování Shadow Flare vnějšího rámečku reproduktoru Uni-Q snížuje škodlivou difrakci vysokých frekvencí na přechodu membrány a ozvučnice. Tento zcela nově vyprofilovaný přechod rozšiřuje efekt vlnovodu systému Uni-Q. Výšky jsou přirozeně vyzařovány do prostoru protože vytvořená "oblast stínu“ zabraňuje vyzařování vysokých frekvencí k okrajům skříně na kterých nežádoucí difrakce vznikají. Výsledkem jsou výrazně vylepšené jemné detaily ve zvuku.


Basový reproduktor

Nové basové reproduktory reprosoustav řady R mají mělkou konkávní membránu z papírové buničiny pokovené hliníkem. Tento sendvičový materiál membrány vyniká lehkostí při vysoké tuhosti. Membrána tak má téměř dokonalý pístový pohyb který spolu s jejím jedinečným tvarem zajišťuje přesné a rychlé basy. Nové basové reproduktory mají i vylepšený magnetický obvod zajišťující linearitu magnetického pole ve větším zdvihovém rozsahu membrány. Reproduktory tak dosahují strhující zážitek z plných impozantních basů.


Pružný Basový Port

Pro přesné vyzařování basů, je důležitý návrh a provedení bass-reflexového rezonátoru - portu. Reprosoustavy KEF řady R mají nově navržené basové porty s flexibilními stěnami. Jejich optimální tvar a rozměry byly navrženy na základě počítačové modelace proudění a dynamiky kapalin. Spočítaný a vymodelovaný profil zajišťuje minimální rozdíl vstupního a výstupního tlaku a zajišťuje laminární proudění vzduchu bez turbulencí i při vyšší hlasitosti. Flexibilní materiál portu pak zabraňuje nežádoucím rezonancím a tím i zabarvení středního zvukového pásma.


Technické parametry

Systém 3 pásmový bass-reflex
Koaxiální reproduktor Uni-Q 25 mm ventilovaná hliníková kalota uprostřed
125 mm hliníkové středopásmové membrány.
Basový reproduktor 165 mm s konkávní membránou - hybridní hliník
Frekvenční rozsah 38 Hz - 50 kHz (- 6 dB)
Frekvenční rozsah 58 Hz - 28 kHz (±3dB)
Typický basový rozsah v místnosti 30 Hz (- 6 dB)
Zkreslení < 0,3% (130 Hz - 20 kHz, 90 dB)
Citlivost (2,83V/1m) 87 dB
Impedance 8 Ω jmenovitá
3,2 Ω minimální
Doporučený výkon zesilovače 15 - 180 W
Dělící frekvence výhybky 400 Hz / 2,9 kHz
Maximální akustický tlak (SPL) 110 dB
Bassreflex vzadu
Terminály Bi-wire
Rozměry (š x v x h) 199,6 x 422,2 x 335,5 mm (včetně terminálů)
Hmotnost 13,5 kg
Provedení klavírní černá s vysokým leskem
klavírní bílá s vysokým leskem
dýha ořech, mat

Máte dotazy? Napište nám ...