KEF LS50 Wireless II - černá carbon
 • Doprava zdarma

KEF LS50 Wireless II - černá carbon

Výrobce: KEF

Nový a po všech stránkách vylepšený úspěšný předchozí model KEF LS50 Wireless. Nový aktivní reproduktorový systém vychází z nového pasivního modelu LS50 META. Je osazen novým dvoupásmovým koaxiálním reproduktorem UNI-Q 12 th. generace s tlumením MAT. Je vybavený vstupem pro analogový signál a několika vstupy včetně HDMI pro signál digitální. LAN i Wi-Fi připojení k internetu. V malých ozvučnicích jsou použity nejnovější poznatky z akustiky a nainstalované nejmodernější technologie. V každé reprosoustavě rozděluje signál mezi dvojici zesilovačů DSP procesor, který umožní i individuelně korigovat zvuk podle akustiky místnosti.
Od sdružení EISA získala ocenění Best Product 2021 - 2022 v kategorii WIRELESS STANDMOUNT LOUDSPEAKERS

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
50 990 Kč
2 128,07 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Dokonalé bezdrátové hifi

Aktivní reproduktorový systém LS50 Wireless II využívá všechny inovace z pasivní LS50 META, a je doplněný dalšími technologiemi, která zvyšují možnosti a užitnou hodnotu. Masivní ozvučnice je osazena nejnovější 12 th. generací dvoupásmového koaxiálního reproduktoru Uni-Q MAT. Elektronika na zadní straně obsahuje dva kanály zesilovače - jeden pro výškový, druhý pro středobasový systém reproduktoru. Zesilovače mají vyšší výkon než jaký měli v původní LS50 Wireless. Příchozí signál zpracovává technologie KEF Musical Integrity Engine (MIE). Základem je DSP procesor, který nejen optimálně frekvenčně a fázově rozděluje signál, ale umožňuje optimalizovat frekvenční charateristiku podle umístění v místnosti nebo podle preferencí mnohem dokonaleji než lze dosáhnout u pasivní reprosoustavy.
K reproduktorům lze nejen připojit analogové a digitální zdroje signálu, ale mají i přímý přístup k internetovým hudebním službám a úložištím. Dodávají se v páru, každá má síťový přívod a vzájemně jsou propojené ethernetovým kabelem. Vstupy, výstupy a základní ovládání je umístěno v pravém reproduktoru. Nově lze streamovat i z nativní aplikace Spotify a to pomocí Spotify Connect. S aplikací KEF Connect můžete pak streamování rozšířit i na další dostupné služby.


 • Podpora a přístup ke všem hlavním hudební službám
 • Podpora všech hlavních zvukových formátů
 • Bezdrátové Wi-Fi a Bluetooth připojení zdrojů
 • Bezdrátový přenos mezi dalšími kompatibilními reproduktory
 • Ovládání základních funkcí z panelu nebo DO ovladačem
 • Komplexní ovládání přes aplikaci
 • Velké možnosti v optimalizaci zvuku podle umístění a preferencí
 • Velké možnosti připojení zdrojů
 • 12. generace Uni-Q s MAT tlumením pro výjimečnou zvukovou přesnost
 • Absorbční technologie MAT pro čistý, přirozený zvuk
 • Technologie zpracování zvuku Music Integrity Engine (DSP) pro bohatý a plný zvuk
 • Dva výkonné zesilovače přímo zapojené na systémy reproduktoru
 • 280W ve třídě D pro středobasový, 100W ve třídě AB pro výškový systém
 • SPL max 108 dB
 • Počítačem optimalizovaná ozvučnice pro nejlepší akustický výkon
 • Čtyři barevná provedení
 • Závitové vložky pro upevnění na stojan KEF S2
  (ze zvláštního příslušenství)

12th Generace koaxiálního reproduktoru Uni-Q s patentovanou technologií MAT

Koaxiální reproduktor vytvoří trojrozměrný zvukový obraz bez ohledu na poslechové místo. Nový, dvoupásmový koaxiální reproduktor využívá technologii původně vyvinutou pro reproduktorovou vlajkovou loď Blade. Je známé, že značka KEF jako první začala používat pro návrh reproduktorů a reprosoustav výpočetní techniku. Za podpory počítačové modelace byla navržena i nová již 12. generace reproduktoru Uni-Q s technologií MAT. Základem je středobasová sekce s žebry vyztuženou kónickou membránou o průměru 130 mm ze slitiny hliníku a hořčíku. Pro zlepšení linerity velkého zdvihu membrány a rozptylu akustické energie je žebrováním opatřen i její závěs. V jejím středu je za typickým hvězdicovým difuzorem umístěn výškový systém s vrchlíkem o průměru 25 mm z čistého hliníku. Novinkou je absorbční disk - rezonátor přilepený vzadu na reproduktoru, do kterého ústí zadní komora kmitačky vysokotónového systému. Základem absorbčního systému je labyrint s celkem patnácti různě dlouhými komůrkami, které podle své délky tlumí příslušné frekvence. Uváděná účinnost je oproti konvenčnímu tlumení téměř 40 % vyšší ( 99% / 60% ). Citlivá membrána vysokotónového systému tak není ovliňována zpět odraženou energií. Tlumící systém tak přispívá k významnému snížení zkreslení.


Zesilovače a DSP

Potřebný výkon s dostatečnou rezervou pro špičky dodává v každé reprosoustavě vestavěná dvojice zesilovačů, speciálně vyvinutá společností KEF pro tento systém. Výkonem až 100 W disponuje zesilovač ve třídě AB pro výškový systém, který poskytuje čistý a detailní zvuk výšek. Výkon až 280 W pak poskytuje zesilovač ve vysoce účinné třídě D pro pásmo basů a středů.

Zpracování příchozí signálu se provádí v digitální formě technologií KEF Musical Integrity Engine (MIE). Signál zpracovává a mezi zesilovače rozděluje DSP procesor. To umožňuje přesněji a z větší strmostí rozdělit signál mezi reproduktory než umožní běžný pasivní filtr. Pro optimální navázání středů na výšky je zde použit filtr 4. řádu, a zároveň je zajištěno optimální sfázování obou systémů reproduktoru. Spolu s koaxiální konstrukcí je reproduktor prakticky dokonalý bodový zdroj signálu.

V aplikaci lze zvolit optimální nastavení podle umístění (např. v prostoru, u zdi, na stole a pod.) nebo "doladit" zvuk podle osobních preferencí.


Moderní design a nejlepší technologie

Masivní, velice precizně provedená ozvučnice z MDF, je uvnitř ještě vyztužená vodorovnou a svislou přepážkou z téhož materiálu. Mezi stěny a přepážky je vložen tlumící materiál potlačující vniřní energii. Mírně klenutý přední panel navržený počítačovým modelováním a vyrobený ze speciálního materiálu potlačujícího rezonance dodává reprosoustavě nadčasový design a omezuje difrakce. Čtveřice závitových zděří v základně umožňuje reprosoustavu fixovat na kompatibilní stojan. Počitačovým modelováním byl optimalizován na minimální turbulence i tvar bassreflexového nátrubku. Poddajný materiál ze kterého je vyroben zabraňuje rezonacím a minimalizuje zabarvení středního pásma. To vede k lepší čistotě s výjimečnou hloubkou a detaily.

Původní model byl vynikající, ale LS50 Wireless II je v každém ohledu lepší. Vyznačuje se nejen zlepšeným zvukem, ale díky zcela nové bezdrátové platformě W2 i lepší konektivitou. Jednoduchý a výkonný multiroom systém pro steamovaní hudby do reproduktorů po celém domě vznikne při spojení LS50 Wireless II s technologiemi Airplay 2, Chromecast nebo ROON.


Technické parametry

Systém 2 pásmový bass-reflex
Koaxiální reproduktor Uni-Q  25 mm ventilovaná hliníková kalota s metamateriálem
130 mm středobasová membrána ze slitiny hliníku.
Frekvenční rozsah 40 Hz - 47 kHz (-6 dB, 85 dB/1m)
Frekvenční pásmo 45 Hz - 47 kHz (+/-3 dB, 85 dB/1m)
Zesilovače Basy a středy - 280 W, třída D
Výšky - 100 W třída AB
Maximální akustický tlak (SPL) 108 dB
Vstupy - hlavní reproduktor

Analogová linka Jack 3,5 mm

Digitální optický

Digitální koaxiální

Bluetooth 4.2
HDMI eARC
Ethernet RJ45 10/100 Mbps
USB A (pro servis)

Wi-Fi 2,4 GHz / 5 GHz (802.11 a/b/g/n)
Kompatibilita AirPlay 2
Chromecast
ROON
Podporované formáty
všechny vstupy
MP3, M4A, AAC, FLAC, WAV, AIFF,
ALAC, WMA, LPCM a Ogg Vorbis
Podporované formáty
síťový přístup
MQA
DSF: DSD64, DSD128, DSD256
DFF: DSD64
Streamovací služby Spotify (Spotify Connect), Tidal (Tidal Connect)
Amazon Music, Qobuz, Deezer
QQ Music via QPlay, Internetové Rádia, Podcast
Podpora rozlišení  Síťový přenos do 384 kHz / 24 bit
Digitální optika do 96 kHz / 24 bit
Koaxiální optika do 192 kHz /24 bit
HDMI do 192 kHz /24 bit
Výstup Subwoofer Cinch (na obou reproduktorech)
Optimální velikost místnosti 10 - 100 m2
Rozměry (š x v x h) 200 x 305 x 311 mm
Hmotnost 20,1 kg
Dodávané příslušenství 2 x síťový kabel
1 x propojovací kabel mezi reproduktory 
1 x dálkové ovládání
Manuál
Barevné provedení matná černá carbon
matná bílá mineral
matná šedá titan
matná Crimson Red Special Edition

Máte dotazy? Napište nám ...