KEF LS50 Meta - minerální bílá
 • Doprava zdarma

KEF LS50 Meta - minerální bílá

Výrobce: KEF

Nový, značně vylepšený model navazuje na úspěšného předchůdce, navrženého k padesátému výročí značky KEF, který hned od začátku získal celou řadu významných ocenění. Je osazen novou, 12. generací legendárního Uni-Q dvoupásmového koaxiálního reproduktoru s tlumící technologií MAT(Metamaterial Absorption Technology). Vylepšení doznala i ozvučnice..
Od sdružení EISA získala ocenění Best Product 2021 - 2022 v kategorii STANDMOUNT LOUDSPEAKES

Barevné varianty
Skladem
34 980 Kč
1 451,28 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Reproduktory s metamateriálem

Původní model LS50 byl zamýšlen jako zajímavá malá reprosoustava, která měla být vyrobená v limitované sérii k padesátému výročí značky KEF. Na základě nadšených ohlasů v testech i uživatelů, se nakonec beze změn vyráběla 9 let. Nová generace LS50 Meta je osazena novým koaxiálním reproduktorem používajícím pro tlumení prostoru za kmitačkou speciální disk přilepený na zadní straně magnetu, do kterého ústí otevřený magnetický obvod. Meta materiál dosahuje oproti konvenčnímu tlumení až 99 % a tak citlivá membrána výškového systému není ovlivňována zpětnými odrazy. Tím se významně snižuje zkreslení a nežádoucí zabarvení střednů a výšek. Díky tomu poskytuje LS50 Meta čistší a přirozenější zvuk.


 • 12 th generace koaxiálního reproduktoru Uni-Q
  s tlumícím materiálem MAT pro přesnoě definovaný zvuk
 • Tlumící technologie MAT absorbuje 99 % zkreslení
  na vysokých frekvencích pro čistý a přirozený zvuk
 • Optimalizovaná konstrukce reproduktoru pro lepší zvukový výkon,
  nižší zabarvení zvuku a zkreslení
 • Patentovaný, vyosený, oválný poddajný bass reflexový nátrubek
  pro nižší zabarvení středního pásma, lepší vykreslení zvukových detailů
  a dosažení větší hloubky zvukového obrazu.
 • Zlepšený zvuk optimalizovanou konstrukcí ozvučnice
 • Závitové vložky pro upevnění na podlahový stojan KEF S2
  (KEF S2 je volitelné příslušenství)
 • Dostupné ve čtyřech barevných provedeních

12th Generace koaxiálního reproduktoru s patentovanou technologií

Koaxiální dvoupásmový reproduktor využívá technologii původně vyvinutou pro reproduktorovou vlajkovou loď Blade. Je známé, že značka KEF jako první začala používat pro návrh reproduktorů a reprosoustav výpočetní techniku. Za podpory počítačové modelace byla navržena i nová již 12. generace reproduktoru Uni-Q s technologií MAT. Základem je středobasová sekce s žebry vyztuženou kónickou membránou o průměru 130 mm ze slitiny hliníku a hořčíku. Pro zlepšení linerity velkého zdvihu membrány a rozptylu akustické energie je žebrováním opatřen i její závěs. V jejím středu je za typickým hvězdicovým difuzorem umístěn výškový systém s vrchlíkem o průměru 25 mm z čistého hliníku. Novinkou je absorbční disk - rezonátor přilepený vzadu na reproduktoru, do kterého ústí zadní komora kmitačky vysokotónového systému. Základem absorbčního systému je labyrint s celkem patnácti různě dlouhými komůrkami, které podle své délky tlumí příslušné frekvence. Uváděná účinnost je oproti konvenčnímu tlumení téměř 40 % vyšší ( 99% / 60% ). Citlivá membrána vysokotónového systému tak není ovliňována zpět odraženou energií. Tlumící systém tak přispívá k významnému snížení zkreslení.

Změn doznala i pasivní výhybka rozdělující signál mezi systémy. Bylo poněkud zjednodušena a na místech důležitých pro kalitu zvuku osazena ještě kvalitnějšími vybranými komponenty. Poněkud snížen byl i dělící kmitočet na 2,1 kHz.


Jedinečný design a tvar ozvučnice

Protože ozvučnice patří mezi prvky určující kvalitu zvuku, bylo při jejím návrhu využito počítačové modelování metodou FEA. Masivní velice precizně provedená ozvučnice z MDF je uvnitř ještě vyztužená vodorovnou a svislou přepážkou z téhož materiálu. Mezi stěny a přepážky je vložen tlumící materiál potlačující vniřní energii. Reproduktor je umístěn uprostřed mírně zaobleného předního panelu vyrobeného ze speciálního materiálu potlačujícího rezonance. Zaoblení nejen přispívá k omezení difrakcí, ale reprosoustavě dodává i nadčasový design. Ozvučnice má i zlepšené provedení zadní stěny a čtveřici závitových zděří v základně pro přišroubování reprosoustavy ke kompatibilnímu stojanu.

Počitačovým modelováním byl optimalizován na minimální turbulence i tvar bassreflexového nátrubku. Poddajný materiál ze kterého je vyroben zabraňuje rezonacím a minimalizuje zabarvení středního pásma. To vede k lepší čistotě s výjimečnou hloubkou a detaily.

Technické parametry

Systém 2 pásmový bass-reflex
Koaxiální reproduktor Uni-Q 130 mm kónická hliníková středobasová membrána
25 mm ventilovaná hliníková kalota, s MAT tlumením
Frekvenční pásmo 47 Hz - 45kHz (-6 dB)
Frekvenční pásmo 79 Hz - 28 kHz (+/-3 dB)
Typický basový rozsah v místnosti 28 Hz (- 6 dB)
Citlivost (2,83V / 1m) 85 dB
Zkreslení < 0,4 % (175 Hz - 20 kHz)
< 0,1 % (300 Hz - 10 kHz)
Impedance 8 Ω (minimum 3,5 Ω)
Dělící frekvence výhybky 2,1 kHz
Maximální akustický tlak (SPL) 106 dB
Doporučený výkon zesilovače 40 - 100 W
Bassreflex vzadu
Vhodné pro poslech v blízkém poli
nebo do místnosti do cca 25 m2
Terminály Single-wire
Rozměry (š x v x h) 200 x 302 x 281 mm
Hmotnost 7,8 kg

Máte dotazy? Napište nám ...