DALI RUBICON 2 Bílá
  • Doprava zdarma

DALI RUBICON 2 Bílá

Výrobce: DALI

RUBICON 2 je dokonalým spojením mezi kompaktními rozměry a velkým zvukovým výkonem. Bohatá, detailní scéna s překvapivě objemnou a přesnou reprodukcí basů se skvělým načasováním.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
54 990 Kč
2 378,77 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

RUBICON 2 je dokonalým spojením mezi kompaktními rozměry a velkým zvukovým výkonem. Bohatá, detailní scéna s překvapivě objemnou a přesnou reprodukcí basů se skvělým načasováním.

V pevné MDF skříni je ideální pracovní prostředí pro ultralehkou 29 mm textilní kalotu a 6,5 palcový dřevovláknitý reproduktor s nízkou ztrátou.

  • Reproduktory jsou vyráběny v továrně DALI
  • Ručně sestavené skříně s oddělenými sekcemi
  • Unikátní technologie reproduktorů SMC-based magnet motor system
  • Membrány reproduktorů s příměsí dřeva pro nízké ztráty v reprodukci
  • Pozlacené terminály
  • K dispozici v bílém a černém vysokém lesku / ořechové a rosso dýzeMontáž reproduktorů i finální testování se provádí přímo na montážních linkách v dánské továrně.
Všechny prvky reproduktorů DALI jsou navrženy a vyráběny v manufaktuře DALI.
Pro výrobu série RUBICON využívá DALI velké a efektivní dřevoobráběcí zařízení v Dánsku.


Dali Technologie


SMC
Soft Magnetic Compound (SMC) jsou magnetické granule se speciálním povlakem, které lze tvarovat do libovolného tvaru. SMC má mnoho výhod a jejich použití v systému magnetů reproduktorů má za následek výrazné snížení zkreslení a mechanických ztrát. Jedinečná schopnost SMC poskytnout vysokou magnetickou vodivost a velmi nízkou elektrickou vodivost nabízí všechny dobré vlastnosti reproduktorového magnetu bez obvyklých stinných stránek. Výsledkem je podstatné snížení zbarvení reprodukovaného zvuku. U basového reproduktoru DALI RUBICON 2 je v systému magnetu pohonu pólový nástavec zcela vyroben ze SMC. Tento důležitý prvek feritového systému pohonu je rozhodující pro audio výkon série RUBICON.


TWEETER
Charakteristikou textilní kaloty je nízká rezonanční frekvence, zpracování vysokého výkonu a výjimečně vysoká hladina akustického tlaku. Použití magnetické kapaliny pro chlazení znamená vynikající kontrolu pohybu cívky.


WOOFER
Basový reproduktor pro RUBICON 2 je navržen s výrazným zaměřením na DALI zásady nízkého zkreslení, nízkých ztrát a neutrálního zbarvení reprodukovaného zvuku. Ideální reproduktor hraje právě to, co zesilovač distribuuje, nic víc, nic míň. Ke splnění těchto ideálů je každý díl v basovém reproduktoru RUBICON pečlivě vybrán pro svou schopnost nízkých ztrát. Membrána je vyrobena ze směsi celulózy, papíru a dřevěných vláken, která zaručují velmi nízkou povrchovou rezonanci a dávají membránám jejich výraznou barvu. Membrána je uchycena v gumovém závěsu, který byl zvolen pro jeho měkké a velmi pružné vlastnosti. To dává membráně volný pohyb s velmi nízkým tlumivým účinkem a ponechává kontrolu nad pohybem membrány. Pryžový závěs je upevněn k hliníkovému koši, který vzhledem k vlastnostem hliníku negeneruje téměř žádné rušení magnetického pole obklopujícího pohon s permanentním magnetem. pohon reproduktoru se skládá z velkého feritovho magnetu, který obklopuje pólový nástavec vyrobený výhradně z Unikátního materiálu SMC. Pólový nástavec a feritové magnety jsou upevněny mezi dvěma měkkými železnými deskami. To vytváří téměř optimální prostředí pro dvě vrstvy kmitací cívky pracující uvnitř. Kmitací cívka je proto schopna transformovat signály ze zesilovače nezkresleně, neutrálně a s velmi dobře načasovanou reprodukcí původního signálu.


SKŘÍŇ
Půvabně elegantní zevnějšek RUBICON 2 funguje jako základna pro reproduktor s nízkou ztrátou. Turbulence jsou minimalizovány přes port bassreflexu, který je umístěn na zadní stěně reprosoustavy pro jeho optimální načasování. RUBICON 2 je vyroben z masivní MDF a je k dispozici ve čtyřech provedeních: Vysoce lesklá bílá, vysoce lesklá černá, rosso a vlašský ořech. 

              Technické parametry

Systém 2 pásmové reprosoustavy s bassreflexem 
Výškový reproduktor 1 x 29 mm soft dome
Basový reproduktor 1 x 6 1/2"
Frekvenční rozsah (+/-3 dB) 50 Hz - 26 kHz
Citlivost (2,83 V/1 m) 87 dB
Jmenovitá impedance 4 Ω
Maximální SPL 107 dB
Doporučený výkon zesilovače 40 - 150 W
Dělící frekvence vyhybky 3100 Hz
Typ ozvučnice Bass reflex
Frekvence ladění Bass reflexu 42,5
Terminály Single Wire
Doporučená vzdálenost od zdi 20 - 120 cm
Rozměry (Š x V x H) 195 x 350 x 335 mm
Hmotnost: 8 kg / ks

Máte dotazy? Napište nám ...

Milan
06.07.2019
Rubicon 2 mají úžasně vyrovnaný výstup. Ničeho není moc ale ani málo. Cena odpovídá kvalitě i zvuku.
  • Kvalitní zpracování.
  • Neplechové, konkrétní výšky.
  • Prostorové, kulaté basy.