DALI KUBIK ONE - FRONT GRILLE - červená
-27%
Ušetříte400 Kč
 • Rozblený kus

DALI KUBIK ONE - FRONT GRILLE - červená

Výrobce: DALI

DALI KUBIK ONE - FRONT GRILLE je náhradní mřížka pro DALI KUBIK ONE - zvukový stereofonní systém pro audiofily.

Barevné varianty
Skladem
Původní cena: 1 490 Kč
1 090 Kč
43,78 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Máte dotazy? Napište nám ...

Láďa
01.06.2017
 • Před časem jsem u vás pořídil Daliho Kubíka One a protože jste na mně působili zaujatým dojmem, řekl jsem si , že vám napíšu pár zkušeností – buď už jen pro vaši informaci nebo třeba pro podobné lidi jako jsem já , kteří možná budou potenciální kupci také na vážkách co pořídit.
 • Předně musím říct, že Dalík ( já mu tak pracovně doma říkám ) splnil moje očekávání.
 • Jak jsme měli trošku obavy z té zelené barvy, tak jsme nakonec byli oba s manželkou příjemně překvapení – není to až tak zářící jak by to mohlo na fotkách vypadat, ale současně je to designově nepřehlédnutelný kousek v našem obýváku.
 • Pokud jde o vlastní zvukový projev, tak první moje pozitivní poznání bylo, že hraje minimálně stejně dobře jako moje staré třípasmovky z HIFI centra kdysi koupené ve Smečkách ( které jsem ale měl doma dlouho díky perfektnímu projevu).
 • Takže ty „ šly „ hned pryč a Dalík je plně nahradil.
 • Zajímavý je u Dalíka zvukový projev z různých zdrojů. V podstatě nejlepší ( a úplně skvělý) je zvuk přivedený analogem ze zesilovače ( SONY STR DB840). Je zajímavé, že stejný zvuk přivedený přes optiku má trošku jiný zvuk.
 • Takto zapojený Dalík pak skvěle přehrává všechny vstupy, které mě vedou do zesilovače ( Phono, SAT 4K,TV, BR , vlastní tuner). Přeci jen je zřejmě možnost ekvalizace signálu v zesilovači , což asi umožňuje následně poslat do Dalíka subjektivní optimum.
 • Pro porovnání mám zapojen SAT 4k do Dalíka také napřímo přes optiku a je to znatelný rozdíl ( celkově bych to řekl asi tak, že optika na mně působí nižší dynamikou zejména výšek – samozřejmě je to ale hodně subjektívní věc na moje uši). Nicméně to bylo pro mě překvapením, vždy jsem považoval optiku za to nejlepší pro přenos zvukového signálu.
 • Samostatnou kapitolou je přehrávání přes Bluetooth – které většinou používám pro přehrávání z mobilu ( Spotify nebo vlastní uložené skladby). Tady hraje Dalík hodně podle toho, jaká je kvalita signálu, což ty mobilní skladby většinou asi díky vysoké kompresi moc nemají. Takže tady hraje Dalík tak nějak standardně, ale neoslní. Když se mně připojí Dalík přes BT na TV samsung, tak je zvuk téměř srovnatelný jako optický vstup z téhož zdroje – takže horší zvuk z mobilu je 100 % díky kvalitě signálu.
 • Ocenil jsem také možnost přepínání projevu hloubek , myslím, že jsem nakonec skončil na středu . Nemám zatím pocit, že bych potřeboval ještě subwofer . Ono je pozitivní, že Dalík hraje relativně dobře i potichu , i když samozřejmě když se trošku osolí tak teprve ukazuje co v něm je.
 • Nyní se pomalu blížím k tomu, že asi vypnu automatické zapínání Dalíka , protože ať se doma přiblížím s čímkoliv co má kontakt, tak se automaticky zapne. Pro někoho asi fajn, že to lze vypnout je taky fajn.
 • Úplnou hi fi lahůdkou je poslech digitálních rádii – cestou zdroj signálu SAT 4k optikou do zesilovače a analogem do Dalíka. Vždycky když ke mně někdo příjde na návštěvu, tak prezentuji takto a všichni jsou nadšení, jak tak malá bednička umí hrát.
 • Přemýšlím, co je na Dalíkovi špatně nebo ne úplně na 100 % a nic mě nenapadá. Něco možná přece. Zkoušel jsem samozřejmě přehrávat třeba Hvězdné války přes BR a ve stereu perfektní, nelze však očekávat nějaký prostorový vjem typu 5+1 atd. To prostě neumí – virtualizace prostoru není jeho silnou stránkou – to ale nebylo mým krédem. Když jsem u vás zkoušel Bose , tak tam asi lepší, ale zase hudební projev se s Dalíkem nedal srovnat.
 • Nejvíce ale Dalíka používám pro účel, který jsem vlastně primárně hledal, a to byla náhrada velkých regálovek něčím „ pod „ TV k dosažení lepšího zvuku z TV. To je úplně super – kdykoli si chceme užít plný zvuk z TV ( filmy , hudební pořady, rádio) okamžitě zapínáme Dalíka.
 • Asi jsem to přehnal, ale snad jsem vám chtěl alespoň takto poděkovat za možnost vyzkoušení u vás ve studiu.