CHORD HUGO TT 2 - stříbrná
-11%
Ušetříte15 000 Kč
  • Doprava zdarma
  • Akce

CHORD HUGO TT 2 - stříbrná

Výrobce: Chord Electronics

Špičkový referenční D/A převodník, předzesilovač a výkonný sluchátkový zesilovač. Navazuje na předchozí úspěšné modely, ale nový Hugo TT2 byl od základu radikálně přepracován. Má novou konstrukci vytvořenou Johnem Franksem. Disponuje pětinásobným, respektive dvojnásobným výpočetním výkonem než předchozí modely Hugo TT resp. Hugo 2. Jádrem je programovatené hradlové pole FPGA postavené na čipu XILINX Artix 7 s taktovací frekvencí 208 MHz a 86 jádry, navržené Robem Wattsem na základě jeho více než dvaceti let zkušeností s vývojem digitálních technologií. Podporuje přehrávání souborů až do 768 kHz PCM a DSD 512. K dispozici jsou čtyři režimy fitrů pro optimální vyladění zvuku a sekvenčně ve čtyřech stupních měnitelný Crossfeed, který sluchátkový poslech přibližuje poslechu přes reprosoustavy.

Barevné varianty
Na dotaz
Původní cena: 139 990 Kč
124 990 Kč
5 337,89 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Nejen dokonalý převodník

Hugo TT 2 navazuje na mnoha cenami ověnčený přenosný Hugo 2. Hugo TT 2 je větší, lepší a pokročilejší ve všech směrech a nastavuje nové měřítko pro stolní DAC. Je zastíněný pouze vlajkovou lodí DAVE. Původní HUGO byl od základů radikálně přepracován. Má novou konstrukci vytvořenou hlavním kostruktérem Johnem Franksem s 5 x vyšším výkonem než původní Hugo TT a dvojnásobný oproti mnoha cenami ověnčeném Hugo 2. Využívá nejnovější technologie a představuje více než 20 let zkušeností z vývoje přístrojů pro digitální audio. Jádrem je na zakázku vyrobené programovatené hradlové pole FPGA navržené Robem Wattsem postavené na čipu s vylepšenou architekturou XILINX Artix 7 s taktovací frekvencí 208 MHz s paralelně běžícími 86 jádry které poskytuje bezkonkurenční zvukovou kvalitu.


Přístroj má masivní šasi kompaktních rozměrů přesně smontované z precizně opracovaných odlitků z hliníkové slitiny. Šasi je na horní straně opatřené kruhovým okénkem za kterým se mění barva LED diod podle vzorkovací frekvence. Postranní okéko pak skrývá Bluetooth přijímač. Na předním panelu je trojice ovládacích tlačítek, trojice výstupů pro sluchátka Jack 6,3 mm a 3,5 mm a tradiční akrylová "kulička" pro řízení hlasitosti měnící barvu podle nastavené úrovně od červené přes zelenou k modré. Malý bodový display postupně zobrazí navolené funkce, nastavení a vzorkovací frekvenci. Citlivosti sluchátek a koncového zesilovače lze přizpůsobit zisk 0 / - 9 dB. Podle osobních preferencí lze optimálně přizpůsobit i zvukový charakter záznamu výběrem jednoho ze čtyř přednastavených filtrů - od zcela neutrálního po "teplejší" zvuk. Filtry lze měnit i za provozu dálkovým ovladačem nebo tlačítkem na panelu. Zasunutím sluchátek do příslušného vstupu se odpojí výstupy pro koncový zesilovač a aktivuje se sluchátkový poslech. Ten umožní sekvenčně ve čtyřech stupních od nuly do maxima měnit přeslech - Crossfeed, který roztažením zvukového obrazu z hlavy přiblíží sluchátkový poslech poslechu přes reprosoustavy.


Pro digitání audio signál je na zadním panelu k dispozici dvojice BNC konektorů které značka Chord s oblibou používá pro jejich přesně definovanou impedanci. V režimu Dual BNC jsou tyto vstupy obsazeny výstupem jednotky Hugo M Scaler. Digitální optické kabely lze pak připojit do dvojice zásuvek TosLink. Vstup USB B umožňuje připojit nejen počítač, ale nabízí i možnost přímého propojení s jádrem platformy Roon Nucleus. Kromě sluchátkových výstupů je analogový signál pro koncový zesilovač na nesymetrických výstupech Cinch nebo symetrických XLR. Na dvojici konektorů BNC je výstupní digitální signál levého a pravého kanálu.   


Hugo TT2 má zcela nové vysoce výkonné výstupní stupně osazené diskrétními součástkami. Mezi DAC a výstupní obvody je zařazen analogový filtr druhého řádu s tvarováním šumu, který dále významně snižuje velmi nízkou hodnotu zkreslení analogového signálu.
Dalším vylepšením zároveň prošly napájecí obvody, kde místo Li-Pol akumulárorů použitých v modelu s bateriovým napájení má šest super kondenzátorů. Napájecí obvod je tak schopen poskytnout čistý proud pro signálové obvody i při signálových špičkách na výstupu až do 5 A při 9,3 V RMS.
Spolu s nízkou výstupní impedancí má Hugo TT2 perfektní kontrolu nad sluchátkovými měniči s velkou membránou a nízkou impedencí.
Hugo TT 2 nastavuje nové měřítko v oblasti stolního audia
Hugo TT2 lze doplnit o Chord Hugo M Scaler a koncový zesilovač Chord TToby se stejnými půdorysnými rozměry.

Technické parametry

Materiál Letecký hliník, ocelová kuličková ložiska, akrylové sklo
Filtr 98304 (16FS WTA)
Vstupy 1 x USB B
2 x Digitální koaxiání BNC
2 x Digiální optický TOSLINK
1 x Bluetooth Apt X
Výstupy 2 x XLR L/P
2 x RCA Cinch L/P
2 x Digitální DX BNC
2 x Sluchátka Jack 6,3 mm
1 x Sluchátka Jack 3,5 mm
Podpora PCM 44,1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz,
352,8 kHz, 384 kHz, 717,6 kHz a 768 kHz. 16-32bit
Podpora DSD DoP DSD 64 - 512 - nativní skrze Windows
Ovládání hlasitosti Digitální
Ovladač USB B MacOS, Linux, Windows (pouze s driverem)
Dynamický rozsah 127 dB
Šum 4 uV, 1,7 uV
Zkreslení 0,00008% 2,5 V / 300 Ω; 0,00016% 6 W / 8 Ω
Přeslechy - 138 dB (9 V RMS, 300 Ω) 
Výstupní napětí
linka (0 dB)
XLR 4,3 V RMS
RCA Cinch 2,5 V RMS
Zesílení (výstupy pro
sluchátka a režim AMP)
Hi 0 dB
Lo - 9 dB
Výstupní výkon nesymetrický / 288 mW RMS 300 Ω; 7,3 W RMS 8 Ω (1% THD)
symetrický / 1,15 W RMS 300 Ω; 18 W RMS 8 Ω
Výstupní impedance 0,042 Ω
Doporučená impedance
sluchátek
16 Ω - 800 Ω
Hmotnost 2,53 kg
Rozměry ŠxVxH 235 x 52 x 238 mm
Dodávané příslušenství Napaječ
Dálkové ovládání vč. baterií 2 x AAA
Digitální optický kabel 1 m
Digitální USB A / USB B 1 m

Máte dotazy? Napište nám ...