T+A PA 1000 E - černá/černá
  • Doprava zdarma

T+A PA 1000 E - černá/černá

Výrobce: T+A

Integrovaný zesilovač s výstupním výkonem 2 x 250 W / 4 Ω. Symetrické a nesymetrické vstupy a výstupy s linkovou úrovní, korekční předzesilovač pro gramofon jako zvláštní příslušenství.

Barevné varianty
Na objednávku
Do 2 týdnů
87 500 Kč
3 648,93 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Přístroj z řady E, která byla v roce 2016 kompletně přepracována a vybavena nejmodernějšími technologiemi používané ve vyšší řadě R.
Integrovaný zesilovač PA 1000 E je základní model zesilovače z řady E, navazující na legendární Power Plant. Zvukovou charakteristiku celého zesilovače v podstatě určuje předzesilovač, a proto se jeho nová topologie zaměřila na absolutní zvukovou neutralitu, hudební věrnost a maximální dynamiku. Zesilovací obvody používají nejmodernější operační zesilovače pro audio na separátních deskách plošných spojů, na kterých jsou umístěny i stabilizátory napájecího napětí (OAD = Op Amp Decoupling). Použité uspořádání zajišťuje nerušené zesílení audio signálu, které je absolutně nezávislé na výstupním výkonu. Řízením hlasitosti ve dvou stupních přesným špičkovým potenciometrem ALPS se dosáhlo velké přebuditelnosti vstupů silným signálem a vysokého odstupu užitečného signálu od šumu a brumu. Zesilovač je vybaven i klasickými korekcemi Hloubky / Výšky a fyziologickou korekcí Loudness pro zlepšení zvuku při nízké hlasitosti. Nechybí ani možnost korekce zcela vyřadit ze signálové cesty. PA 1000 E má tři vstupy s konektory RCA Cinch pro nesymetrické zdroje signálu s linkovou úrovní, a u dalších dvou se nabízí možnost volby mezi symetrickým vstupem XLR a nesymetrikým RCA Cinch. Obvody symetrických vstupů (XLR) jsou umístěny na samostatné spojové desce, která obsahuje i plně symetrické nejkvalitnější diferenciální zesilovače. Jeden nesymetrický vstup RCA Cinch lze vybavit korekčním předzesilovačem pro gramofon, který lze volit jako zvláštní příslušenství pro MM nbo MC přenosku. Přepíníní vstupů je svěřeno nejkvalitnějším signálovým relé se zlacenými kontakty která zajistí minimální zkreslení signálu a šum.

Koncové zesilovače v nové řadě E pracují v režimu PWM (PWM = Pulse Width Modulation) s analogovým modulátorem. Nejsou však osazeny běžně používanými moduly nebo integrovanými obvody, ale jejich topologie využívá vlastní firemní zapojení založené na diskrétních součástkách. Výstupní obvody jsou osazeny moderními ultra rychlými tranzistory MOSFET a důmyslnými řídícími obvody s velkým proudovým zatížením. Slabá, frekvenčně proměnná analogová záporná zpětnou vazba snižuje kolísání napájecího napětí, a tak eliminuje zkreslení signálu vyvolané napájecím napětím. Napájecí napětí pro zesilovač dodává mohutný klasický toroidní transformátor umístěný na samostatném, antibračně uloženém subšasi. Čisté a stabilní napětí pro zesilovací obvody i při vysokém výstupním výkonu pak zajišťuje řada řada stabilizátorů. Výstupní stupně mají samostatné napájecí obvody pro levý a pravý kanál každý s vyhlazovacími kondenzátory s kapacitou 2 x 8 200 uF. Do zátěže je zesilovač schopen dodat ve špičce až 50 Ampér, a tak bez problémů zvládne i vysoké proudové nároky některých reprosoustav.

Zesilovač se vyznačuje živým zvukem bez sklonu k tvrdosti, pevnými, dobře definovanými basy a otevřenou zvukovou scénou. Je důkazem toho, že správně navržený zesilovač ve třídě D může mít úžasný zvuk s ohromnou energii při výrazně snížených tepelných ztrátách.

Společnost T+A byla založená v roce 1978 v Herfordu v Německém východním Westfálsku. Od samého začátku navrhovala a vyráběla přístroje s nekompromisní zvukovou kvalitou. S tím souvisí i název společnosti, který je zkratkou "Theory and Application". Veškeré konstrukce jsou podloženy co nejdokonalejším aplikováním teoretických poznatků do praxe.Navržená řešení jsou pak analyzována nejen přesnou měřící technikou, ale i prověřena rozsáhlými poslechovými testy se zpětnou vazbou do vývoje. První produkty které uspolečnost uvedla na trh, byly kvalitní pasivní reprosoustavy. V roce 1982 začala výroba aktivních reprosoustav, které umožňovaly poměrně dobře kompenzovat ne zcela ideální vlastnosti v té době dostupných reproduktorů. Od roku 1986 je pak k dispozici ucelená řada audiokomponentů se značkou T+A. Přístroje se značkou T+A se vždy vyznačovaly vysoce precizním provedením a střízlivým nadčasovým designem

Technické parametry

Koncový zesilovač

Jmenovitý výstupní výkon 2 x 140 W / 8 Ω
2 x 250 W / 4 Ω
Špičkový výkon 220 W / 8 Ω
400 W / 4 Ω
Frekvenční rozsah 1 Hz - 60 kHz
Zkreslení harmonické / intermodulační < 0,004 % / < 0,004 %
Výstupy 1 x pár repro

Předzesilovač

Analogové vstupy 2 x altern. sym. (XLR) / nesym. linka
2 x nesym. linka RCA Cinch
1 x altern. nesym. linka RCA / Phono
(modul MM, MC jako zvláštní příslušenství)
Citlivost Linka 500 mV - 6 V eff / 5 kΩ 
250 mV - 2,5 V eff / 20 kΩ RCA Cinch
Výstupy 1 x Pre Out (RCA-Cinch)
1 x Rec Out out (RCA-Cinch)
1 x Jack 6,3 mm sluchátka > 32 Ω
Výstupní úroveň / odpor Linka 2,5 V eff / 50 Ω
Frekvenční rozsah 0,5 Hz - 300 kHz
Odstup s / š 108 dB
Zkreslení < 0,0025 %
Separace kanálů > 82 dB
Korekce
(možnost vyřazení ze signálové cesty)
Basy < 300 Hz
Výšky > 4 kHz
Loudness

Všeobecné údaje

Napájení 220 - 240 V AC, 50-60 Hz
Příkon norm.  / st.by 600 W / < 0,31 W
Rozměry (š x v x h) 440 x 115 x 380 mm
Hmotnost 14 kg
Provedení Stříbrné s černými bočnicemi
Stříbrné se stříbrnými bočnicemi
Černé s černými bočnicmi
Černé se stříbrnými bočnicemi
Dodávané příslušenství Síťový kabel
Ovládací manuál
Zvláštní příslušenství
Modul phono předzesilovače PHE MM nebo PHE MC
Dálkové ovládání set FBS FM2000

Máte dotazy? Napište nám ...