T+A DAC 8 DSD - černá/stříbrná

T+A DAC 8 DSD - černá/stříbrná

Výrobce: T+A

High End D/A převodník - předzesilovač do sestavy "midi" přístrojů T+A Series 8, která dále obsahuje multizdrojový přehrávač MP 8 a koncový zesilovač AMP 8. Dvojitý diferenciální čtyřnásobný D/A převodník 32 bit /384 kHz PCM, DSD 22,6 MHz. Výstupní obvody Dual Mono, ROON Tested
K dispozici poslední kusy

Produkt se již neprodává

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Nový D/A převodník DAC 8 DSD bez problémů zvládá převod digitálního signálu z moderních zdrojů na analogový signál v nejvyšší kvalitě včetně DSD formátu až do nejvyššího rozlišení. Zároveň může fungovat i jako řídící předzesilovač pro koncový zesilovač nebo aktivní reproduktory. Používá vylepšené analogové výstupní obvody včetně analogového řízení hlasitosti založené na špičkových rezistorech MELF. Výstupní analogové obvody jsou plně symetrické koncepce s nízkou výstupní impedancí osazené diskrétními součástkami. Výstupní signál na nesymetrických Cinch i symetrických XLR výstupech lze nastavit na pevnou nebo řízenou úroveň. DAC 8 DSD tak lze použít nejen jako špičkový D/A převodník, ale i jako špičkový řídící předzesilovač. Koncepce a napájení digitálních a analogových obvodů ze samostatných sofistikovaných zdrojů snižuje na minimum vzájemné rušení. Řízení hlasitosti výstupního signálu a propracovaný zesilovač pro sluchátka zvládající i nízkoimpedanční sluchátka rozšiřuje možnosti využití.

Jádrem DAC 8 DSD je D/A převodník. Stejně jako u špičkových přehrávačů T+A jsou i v tomto případě použity v každém kanálu čtyři 32 bitové převodníky Sigma Delta od společnosti Burr-Brown v diferenciálním zapojení. Toto zapojení poskytuje dokonalou kompenzaci nelinearit a snižuje již u samotných převodníků velmi nízký zbytkový šum pozadí o dalších 6 dB. Výsledkem je velký dynamický rozsah s prakticky neměřitelným šumovým pozadím, extrémní linearita a minimální zkreslením. To zajistí v kritických pasážích nahrávky reprodukci i těch nejmenších hudebních detailů. Převzorkování signálu provádí moderní 56bitový signálový procesor používající algoritmy, které firma specielně vyvinula pro svá zařízíní s dokonalou charakteristikou časování. Jsou založeny na Bézierových polynomech: Bézierova interpolace a kombinace Bézier / IIR. K dispozici je také standardní FIR filtr a krátký FIR filtr. Tyto možnosti umožňují zvolit optimální kvalitu zvuku tak, aby vyhovovala konkrétní skladbě. DAC 8 DSD může dokonce invertovat absolutní fázi zvukového signálu na digitální úrovni, a tím korigovat materiál zaznamenaný s nesprávnou absolutní fází.

Pro zpracování dat DSD ze vstupu USB B PC není na rozdíl od jiných výrobců použit převod DSD datového stremu na PCM, ale samostaný firemní jednobitový převodník T + A True One Bit DSD. Jedná se o plně analogovou konstrukci jednobitového převodníku, který zajišťuje, že data DSD jsou zpracovávána ve skutečném procesu jednobitového streamu, nezkreslená dalším škodlivým převodem. Stejný systém je použít i špičkovém přehrávači PDP 3000 HV DSD / PCM.
Galvanické oddělení převodníku od analogové sekce pomocí extrémně rychlých digitálních izolátorů od Silicon Labs zabraňuje jakémukoliv vzájemnému rušení a nežádoucím interferencím. Prakticky stejné obvody úplné galvanické izolace digitální a analogové sekce používají i špičkové firemní přehrávače.

Analogové stupně „State of the Art“ jsou plně diskrétní a symetrické konstrukce. Mají velkou linearitu umožňující použít nízký stupeň zpětné vazby. Konstrukce zesilovacích obvodů obvodů a použitých komponent, které jsou vybírány s nízkou tolerancí poskytuje jasný a otevřený zvuk. Výstupní analogové filtry jsou fázově lineární typu Bessel 3. řádu s volitelným mezním kmitočtem od 60 kHz do 120 kHz v závislosti na vzorkovacím kmitočtu. Filtr s ultraširokým pásmem 120 kHz poskytuje dokonalou frekvenční a fázovou charakteristiku a tím i věrný zvuk, otevřený zvukový obraz s přesnou zvukovou scénou a živou dynamikou.

Technické parametry

Vstupy 4 x Digitální koaxiální do 24 bit 192 kHz
1 x Digital koaxiální BNC S/PDIF do 24 bit 192 kHz
1 x Digitální AES/EBU (XLR) do 24 bit 192 kHz
1 x Digitální optický TosLink do 24 bit 96 kHz 
1 x USB B do 32 bit 384 kHz (PCM), 24,6 MHz DSD
Výstupy 1 x RCA-Cinch
1 x Symetrický XLR
1 x Digitální koaxiální (CDDA/LPCM)
1 x Sluchátka
Výstupní napětí / impedance 2,5 V / 22 Ω nesymetrický neregulovaný výstup
0 - 2,5 V / 22 Ω nesymetrický regulovaný výstup
5 V / 22 Ω symetrický neregulovaný výstup
5 V / 22 Ω symetrický regulovaný výstup
Frekvenční rozsah 2 Hz - 100 kHz (PCM 384 kHz, DSD 22,6 MHz)
Odstup s/š (A) 116 dB
Přeslechy 110dB
Zkreslení THD < 0,001 %
Příkon / st.by 15 W / 0,5 W
Rozměry (š x v x h) 270 x 90 x 270 mm
Hmotnost 4 kg
Dodávané příslušenství Dálkové ovládání FM 8
Síťový kabel
RCA Cinch kabel
2 x USB kabel
Návod

Máte dotazy? Napište nám ...