REL Gibraltar G1 MK II - černý klavírní lesk
  • Doprava zdarma

REL Gibraltar G1 MK II - černý klavírní lesk

Výrobce: REL

Inovovaný aktivní subwoofer z řady Gibraltar je vlajková loď  ve výrobním programu firmy REL. Je osazen jedním 300 mm reproduktorem a analogovým zesilovačem s výstupním výkonem 600W. Povrchovou úpravu tvoří třináct vrstev naneseného a pečlivě ručně vyleštěného laku. Ve složité masivní skříni spojuje subwoofer Gibraltal G1 MK II dokonalou Sub-Basovou technologii,  výkonový zesilovač, nejrychlejší impulsní korekční a filtrační obvody a nový basový reproduktor s průměrem membrány 12" vyrobené z jemných uhlíkových vláken.  

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
129 990 Kč
5 632,38 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448


Gibraltar G-1 MK II mění bytovou definici hlubokých basů. Ať se použije v místnosti jeden nebo více je známo, že žádný jiný nezaplní prostor tak mohutnými hlubokými basy. G-1 MK II v sobě spojuje šokující rychlost a přesnost s impozantním výkonem na basech. U subwooferu G-1 MK II se spojuje pozoruhodě složitá konstrukce skříně, s výkonovým zesilovačem, který disponuje dostatečným výkonem pro vysokou trvalou zátěž na basech nejen v high-end systému domácího kina, ale i ve stereofonním audiofilním systému. Vstupy jsou osazeny nejrychlejšími filtračními obvody, které kdy byli použité u domácího subwooferu. Při výrobě byl brán zřetel i na ekologii použítím ekologicky šetrných technologií při výrobě skříně a lakování nebo náhradě problematických tlumících materiálů recyklovanou džínovinou. Basy vyzařuje nový 12" basový reproduktor s lehkou tuhou membránou vyrobenou z karbonových vláken.
Krásný, masivní, žebrovaný chladič z hlíkové slitiny bezproblémově uchladí i vysoký trvalý výkon zesilovače na basech. Výkonový analogový zesilovač pracuje ve třídě A/B. Je navržený pro vysokou proudovou zátěž a disponuje výstupním výkonem 600W.

Jenom velký výkon nestačí, pokud není podpořen i dokonalými filtračními obvody, které nesmí zvuk jakkoliv ovlivnit nebo zpomalit. Vstupy s vysokou úrovní a linkový vstup má filtrační obvod navžený jako přeladitelná Besselova dolní propust 2. řádu se spodním kmitočtem 20 Hz. Filtrační obvod použitý v G1 MK II se vyznačuje skupinovým zpožděním pouhé 4 milisekundy, a je tak prakticky ze všech nejrychlejší. Téměř nezjistitelný rozdíl mezi signálem pro hlavní reprosoustavy a pro subwoofer zajistí jeho dokonalou integraci do audio sestavy. Pro odstranění zbytků zvuku ve středním pásmu, které by mohly být slyšet je navíc doplněn o druhý filtr pevně naladěný přibližně na 220 Hz.
 Velkou flexibilitu využití G-1 MK II zajistí samostatně regulovaný vstup pro kanál Dolby .1 LFE s vlastní výhybkou 4. řádu, nastavenou podle protokolu Dolby na 120 Hz. Samostatná regulace hlasitosti pro linkový vstup nebo vstupy s vysokou úrovní a kanál .1 LFE u G-1 umožní současně doplnit hlavní reproduktory o nejhlubší basy, stejně jako reprodukovat samostatný basový kanál v systému domácího kina bez nutnosti měnit nastavení nebo investovat do samostatných subwooferů.

12 " basový reproduktor montovaný do každé G-1 má vysoce tuhou membránu vyrobenou z uhlíkových vláken, která se vyznačuje malou hmotností, a membráně umožňuje velkou rychlost pohybu. Použit je prakticky stejný materiál, který se pro výhodné vlastnosti používá na podvozky závodních aut. Cívka kmitačky je navinutá na čtyřvrstvém formeru z Kaptonu, který je schopen pojmout až 700 W zátěž..

Efektní je i vlastní provedení skříně s prohnutými bočnicemi a povrchovou úpravou se třinácti vrstvami ručně leštěného laku. Pozornost si zasluhuje i vlastní konstrukce, která je přehlídkou špičkového truhlářského umu a příkladného přístupu ke tlumení vibrací. Tato konstrukce se podílí na dynamice, pro kterou je G-1 chválen. Skříň se vyrábí postupným vrstvením a ohýbáním dýh z tvrdých dřev stejně jako při výrobě hudebních nástrojů. Výroba skříně včetně vnitřních výstuh zabere dva dny. Vlastní výroba a finální povrchová úprava každé skříně vyžaduje tři týdny rukodělné práce. Výsledná struktura G-1 je mnohem víc než jen krásná forma, to je hlaveń, ze které vycházejí děsivě hluboké basy.

Když ani nejlepší nestačí
Přirozené basy nejsou jen na úrovni podlahy. Objevují se někdy jemně, jindy tvrdě od země nebo z mraků. Přirozené basy působí na tělo od hlavy až k patě a atlakují ho takovým způsobem, jak jenom jednotlivý modul nemůže zajistit. Z toho důvodu jsou k dispozici speciální nosníky, umožňující spojit více jednotek naskládaných do věží nebo do řad. Nosníky poskytnou sestavě potřebnou stabilitu a omezí možnost poškrábání povrchu Gibraltarů. Poslech zvukové aparatury s věží sestavenou z nejlepších systémů G-1 nebo G-2 přenese posluchače do neuvěřitelného prostoru a zajistí úžasný zážitek, který na který nikdy nezapomene.

Chcete-li naladit a nastavit G-1 trochu jednodušeji, můžete ho vybavit krásným dálkovým ovládáním vysoustruženým z masivního hliníku, které zdvojuje analogové ovládací funkce přístupné na zadním panelu. Dno ovladače je potažené červenou plsti, protože když dokončíte nastavení, umístíte ovladač na subwoofer a budete obdivovat jeho provedení a kvalitu. Stejně jako u všech aktivních subwooferů REL nebudete muset znovu používat dálkové ovládání, protože primární výhoda unikátních vstupních filtrů REL je, že není potřeba měnit nastavení.Stejně jako u všech moderních modelů, jsou si uRELu mimořádně vědomi toho, že zákazníci požadují od G-1 přepichové provedení, které ozdobí interiéry nejkrásnějších domů. Provedení G-1 je jednoduché, krásné a elegantní, zatímco pevné hliníkové nohy představují solidní základnu, která podtrhuje kvalitu a jednoduchost a skutečně nadčasový design.Technické parametry

Systém aktivní, uzavřený
dopředu vyzařující
Basový reproduktor 1x 300 mm (12")
 membrána z uhlíkových vláken
konkávní prachovka ze stejného materiálu
Dolní mezní kmitočet 15 Hz - 6 dB v místnosti
Vstupy 1 x vysoká úroveň L/R Neutrik Speakon
1 x linka RCA-Cinch
1 x LFE RCA- Cinch
1 x LFE sym. linka XLR
Výstupy 1 x vysoká úroveň L/R Neutrik Speakon 
1 x LFE RCA- Cinch
1 x LFE sym. linka XLR
Regulace citlivosti 80 dB
Změna fáze 0 / 180°
Výstupní výkon 600 W (RMS) s vysokou proudovou zátěží p
Zesilovač Analogový ve třídě A/B
Plná elektronická ochrana ano
Ochrana proti DC/zkratu ano / ano
Hmotnost 49 kg
Rozměry (š x v x h) 571,5 x 462 x 680,3 mm
Provedení černé v klavírním lesku
Příslušenství Síťový kabel
Neutrik Speakon Interconnect + 10 m kabel
Dálkové ovládání
Hroty 4 ks
Ovládací manuál

Produktový list

Uživatelský manuál

Máte dotazy? Napište nám ...