Pro-Ject Xtension 9 Evolution (bez přenosky) - oliva
  • Doprava zdarma

Pro-Ject Xtension 9 Evolution (bez přenosky) - oliva

Výrobce: Pro-Ject

16 kg vážící High End gramofon s 9" ramenem a magneticky "odpruženým" šasi, takže prakticky levituje ve vzduchu. Sorbotanem tlumený talíř sendvičové konstrukce je uložen na obráceném keramickém ložisku s magnetickým nadnášením, které zajišťuje jeho přesný a tichý chod. Osvědčený řemínkový pohon s asynchronním motorem napájeným z vestavěného generátoru střídavého napětí s přesnou frekvencí. Elektronické přepínání otáček 33/45. Sdružení EISA mu udělilo ocenění nejlepší produkt roku 2014-2015 v kategorii analogový zdroj.

Barevné varianty
Na objednávku
Do měsíce
74 990 Kč
3 202,57 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Vynikající zvuk z vinylu zásluhou optimálního spojení gramofonového šasi a raménka
V konstrukci gramofonu Xtension 9 Evolution jsou uplatněny zkušenosti za 20 let výroby a konstrukce gramofonů s kompaktními rozměry umožňující jeho umístění na standardní stojany pro audio přístroje s šířkou do 48 cm. Základní šasi Xtension je vyrobeno z MDF desky dotované olověnými peletkami, která má velkou hmotnost a velmi nízkou vlastní rezonanci. Šasi "levituje" na magneticky "odpružených" nohách, které je oddělují od podložky. Výsledkem je jedinečná kombinace konstrukčních principů - "vysoká hmotnosti" a "plovoucího šasi" gramofonu s hmotností 16 kg, maximálně potlačující vnitřní i vnější vibrace ovlivňující zvuk z gramofonové desky.
Talíř je místo z často používaného čistého kovu vyroben z perfektní slitiny. Talíř je na vnitřní straně tlumený elastomerem (TPE) a na horní straně má nalepené recyklované vinylové desky, které působí jako perfektní podložka pod. Tento rezonancí prostý sedvič těžkého talíře je s velkou pečlivostí "upečen" a vyvážen. Talíř se otáčí na vysoce přesném obráceném ložisku s keramickou kuličkou a magnetickou podporou. Ložisko tak má minimální tření a vlastní hluk. Uložení talíře prakticky v těžišti řádově zlepšuje jeho horizontální stabilitu.
Šasi je osazeno 9" přímým raménkem Pro-Ject 9cc Evolution. Kónická trubka raménka vyrobená z karbonových vláken účině potlačuje akustické rezonance. Pro vertikální i horizontální pohyb má raménko vysoce přesná (ABEC7) obrácená ložiska ze čtyř kalených nerezových jehel ve speciálním uložení. Pro optimální nastavení přítlaku vysoce kvalitních přenosek s hmotností od 4 do 14g je dodávána sada čtyř různých Sorbothane®- tlumených protizávaží. Xtension 9 Evolution je dodáván s krásným krytem proti prachu s nastavitelnými závěsy. Vyrábí se v bílém, černém a červeném klavírním laku nebo v provedení mahagon a oliva.
Možnosti připojení
Pro-Ject Audio Systems dodává highend gramofony s premiovým kabelem 5 pin - 2 x RCA nebo na přání s prémiovým symetrickým kabelem 5pin - 2 XLR pro optimální propojení s předzesilovačem např. Pro-Ject Phono Box RS. Ten je vybaven i vstupy pro symetrický signál, což zaručuje vynikající výsledky v highend reprodukci vinylu. Symerické propojení pro přenos signálu mezi symetrickým zdrojem a symetrickým vstupem zesilovače výrazně redukuje vliv rušení na užitečný signál.

Technické parametry

Rychlost - otáčky  33 nebo 45 rpm (elektronické přepínání)
Pohon řemenem
 Motor  AC synchronní
Talíř 300 mm sendvičová konstrukce,
hmotnost 5,4 kg
 Rozptyl rychlosti  ±0,09%
 Kolísání otáček ±0,01%
Ložisko talíře inverzní s keramickou kuličkou
magnetická levitace
Odstup s/š 71 dB
Raménko 9cc carbon EVO,
tlumené protizávaží,
efektivní délka 230 mm
efektivní hmota 8,5 g
přesah 18 mm
Nastavení přítlaku 4 - 14 g (4 různá protizávaží)
Napájení 15 V / 4W DC
Rozměry (š x v x h)  465 x 185 x 350 mm
Váha 16 kg
Dodávané příslušenství plexi kryt, 4 ks proti závaží 4 až 14 g,
ext napáječ 230 V /15V/1600mA DC,
kabel Connect it 5P-C  1,23m,
800 g těžký upínací puk

Máte dotazy? Napište nám ...

Marek Podval
23.05.2016
Kvalitní Hifi gramofon !!! Dá se vyměnit přenoska MM za MC který jsou drahý.Levné přenosky jsou přenosky OMB 5 E Firma Pro-Ject vyrábí předzesilovače !! Předzesilovač propojíte s gramofonem a pak zapojíte do cinch vstupu do vaší hifivěže ale musíte
  • tichý chod motorku Plexi kryt Nízký zkreslení !!
  • Prasknutí řemínku