Pro-Ject X8 Evolution SP + Ortofon Quintet Blue - bílá lesklá
  • Doprava zdarma

Pro-Ject X8 Evolution SP + Ortofon Quintet Blue - bílá lesklá

Výrobce: Pro-Ject

Hihg-endový gramofon nejvyšší třídy s MC přenoskou Ortofon Quintet Blue, hliníkovým 5kg talířem z jednoho kusu, který je nadnášen pomocí neodymového magnetu, kvalitním MDF šasi, TPE tlumením, ramenem z uhlíku, inverzním ložiskem s keramickým hrotem, elektronickou regulací otáček 33/45 rpm a prémiovým 5P symetrickým RCA phono kabelem v balení.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
57 490 Kč
2 454,21 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Opravdový High-end

Technologicky velmi vyspělý gramofon od výrobce Pro-Ject v klasickém, stylovém "retro" hávu. X8 Evolution, byl navržen a sestrojen s více jak 20-ti letými zkušenostmi společnosti Pro-Ject s vývojem a výrobou gramofonů. Absolutní mechanické přesnosti a dokonalosti zvuku vděčí za klasický analogový koncept z osmdesátých let, zkombinovaný s nejlepšími technologiemi současnosti. I přes svou atraktivní cenu využívá množství špičkových řešení od svých dražších sourozenců (X-tension 9 a 10), např. těžký (5,1 kg) přesně obráběný talíř (z jediného kusu hliníku), vysypaný kovovým granulátem a po obvodu tlumený TPE materiálem. I přes svou významnou hmotnost je tento talíř "nadnášen" neodymovým magnetem, který snižuje zatížení ložiska. Výsledkem je nízké kolísání rychlosti a přesnější zvuk. Težké šasi z MDF se stavitelnými hliníkovými nožkami s TPE tlumením, je zárukou vynikající odolnosti vůči rezonancím. Gramofon je osazen 9" EVO ramenem z uhlíku, stejným jako využívá např. X-tension 9.


  • Gramofon s řemínkovým pohonem - celková hmotnost 15 kg

  • Karbonové rameno Pro-Ject 9cc Evolution

  • Inverzní ložisko s keramickým hrotem, magnetická podpora talíře

  • Elektronická regulace otáček 33/45 ot./min

  • True Balanced 5P XLR kabel je k dispozici jako samostatné příslušenství

Rameno a další

Rameno je osazeno vynikající přenoskou ORTOFON QUINTET BLUE typu MC, což v této cenové kategorii nebývá vůbec obvyklé. Navíc je tak rameno již připraveno i pro symetrické zapojení. X8 je dodáván s 5-pinovým výstupním konektorem a s naším standardním polosymetrickém kabelem Connect it E 5P -> RCA. Pro plné symetrické zapojení je možné dokoupit jako samostatné příslušenství plně symetrický kabel s XLR konektory a ve spojení se symetrickým předzesilovačem jako je např.  nebo kterýkoli z našich  /  phono předzesilovačů, jste plně připraveni pro Hihg-End poslechový zážitek "True Balanced". Tento způsob zapojení přináší ještě více dynamiky, méně šumu a lepší poměr signálu k šumu. Můžete si to představit tak, že uslyšíte detaily hudby, které jste dříve nemohli slyšet. X8 je novým přírůstkem do řady X-line, který umožňuje za nejnižší možnou cenu získat fascinující zvukový zážitek jaký si můžete vychutnat jen u násobně drahých gramofonů. Povrchovou můžete volit mezi vysoce lesklou černou, vysoce lesklou bílou nebo ořechovou dýhu z pravého dřeva.


Technické parametry

Rychlost - otáčky 33 nebo 45 rpm
Kolísání rychlosti 33: 0,11 %, 45: 0,09 %
Rozptyl rychlosti 33: 0,011%, 45: 0,09%
Odstup signál / šum 73 dB
Systém pohonu  řemen
Talíř Masivní hliníkový talíř s tlumením 5,1 kg
Hlavní ložisko Inverzní s keramickou kuličkou, magnetická podpora
Rameno 9“ uhlíkové jednodílné
Přesah ramene 18 mm
Účinná délka ramene 230 mm
Efektivní hmotnost ramene 8,5 g
Napájení 230 V / 50 Hz, DC adaptér 15 V / 0,8 A
Příkon 5 W max. / 0,3 W v pohotovostním režimu
Rozměry 465 x 150 x 350 mm (s krytem)
Hmotnost 15 kg
Příslušenství Protiprachový kryt, plstěná podložka na talíř
propojovací phono kabel Pro-Ject Connect it E 5P

Máte dotazy? Napište nám ...