Pro-Ject RPM 10 Carbon (Gold Note Donatello) - černá

Pro-Ject RPM 10 Carbon (Gold Note Donatello) - černá

Výrobce: Pro-Ject

Nová verze uspěšného gramofonu RPM 10. Snoubí všechny předešlé poznatky a nové technologie vycházející z dlouholetého vývoje.

Produkt se již neprodává

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Nová verze uspěšného gramofonu RPM 10. Snoubí všechny předešlé poznatky a nové technologie vycházející z dlouholetého vývoje.

Nová těžká, tuhá, sendvičová základna vyplněná absorobčními broky a karbonová povrchová úprava zajišťuje velmi nízkou hladinu rezonancí. Tlumící nožky s magnetickým polem, které zajišťují dokonalé tlumení od podložky. Nový leštěný hliníkový talíř s TPE tlumením a vrchní vinylovou vrstvou. Hlavní keramické ložisko. Nový, přesný robustní motorek s integrovaným speed boxem, který hlídá otáčky a má přepínač rychlostí.

Rameno je 10" dlouhé Pro-Ject 10cc Evolution, z uhlíkových vláken (lehkého a vysoce pevného materiálu), disponuje závažím tlumeným Sorbotanem.

Rakouská firma Pro-ject se nijak netají tím, že všechny její gramofony jsou vyrobeny v Litovli, kde má tato výroba dlouholetou historii. V loňském roce překonal produkce hranici 110.000 vyrobených kusů a nepochybně je minimálně největším evropským výrobcem gramofonů.

Předchozí verze vždy patřily v nabídce firmy Pro-ject mezi nejzajímavější, zejména svým technickým provedením. Tento nejnovější model verze posouvá gramofon opět o poznání dále.

Základna gramofonu je vyrobena z homogenní MDF desky opracované na CNC strojích. Aby se eliminovaly případné vlastní rezonance materiálu, jsou v základně vyfrézované kapsy, které jsou vyplněné ocelovými peletami. Celá deska je pak potažena vrstvou karbonu, který je na desku lisován za tepla. Základna stojí na třech „magnetických“ nožkách. Jedná se o unikátní technické řešení, kde jsou využity 2 permanentní magnety proti sobě a celé těleso základny ve skutečnosti „plave ve vzduchu“. Není tedy nikde mechanický styk snímacího systému gramofonu s podložkou, na které stojí.

Talíř je nově u tohoto modelu vyroben z hliníkové slitiny. Na spodní části je vybaven celoobvodovým TPE tlumením, takže jako celek je akusticky inertní. Ložisko talíře je řešeno jako invertní, tj. mosazné pouzdro je nalisované do těla talíře a na ose otáčení je umístěna keramická kulička. Talíř má na sobě nalisovanou vinylovou vrstvu. Vzhledem k jeho celkové hmotnosti 10,4 kg se jedná o skvělý setrvačník, který zajišťuje maximální stabilitu otáček.

Motor je uložen na robustní ocelové základně a je napájen spínaným (DC) zdrojem. Stabilita otáček je rovněž jištěna integrovaným Speed boxem, který je nejen přesně řídí, ale i umožňuje elektronické přepínání rychlosti 33 a 45 ot./min.

Gramofon je osazen karbonovým ramenem 10cc Evolution, které zajišťuje precizní vedení přenosky v drážce. Rameno je vybaveno flexibilními kabely z vysoce kvalitní mědi. Spodní napojení kabeláže je do 5PIN konektoru. V ceně gramofonu je kabel 5PIN – 2x RCA řady Connect It CC. Lze objednat i verzi s XLR konektory.

V dané cenové kategorii se jedná hi-tech výrobek, který může být ozdobou každého interiéru a to nejenom pro svůj elegantní design, ale samozřejmě i pro výborný zvukový projev.

Základna Ground it Carbon v ceně.

Technické parametry

Rychlost - otáčky 33 nebo 45 r.p.m. (elektronické přepínání)
Kolísání otáček ±0,10 %
Rozptyl rychlosti ±0,1 %
Systém pohonu Řemen
Talíř 300 mm, 10,4 kg
Odstup signál/šum - 75 dB
Raménko Pro-Ject 10" Evolution (uhlíkové vlákno)
efektivní délka 254 mm, 
efektivní hmotnost 8,5 g,
Přesah 16 mm
Síla na hrot 0 - 35 mN
Hmotnost 22 kg
Rozměry (š x v x h) 480 × 210 × 330 mm

Přenoska Gold Note Donatello Gold

Systém MC
Frekvenční rozsah 10 - 40 000 Hz
Přeslech 24 dB
Výstupní napětí 0,5 mV
Vyvážení kanálů < 1 dB
Hrot Eliptický micro
Poddajnost 12 ×10-6 cm/dyne
Doporučený přítlak 1,8 - 2,1 g
Impedance 40 Ω
Doporučená zátěž 470 Ω
Magnet Samarium-Cobalt
Chvějka Hliníková trubička
Tělo přenosky Dural
Hmotnost přenosky 7 g

Máte dotazy? Napište nám ...