Primare PRE60

Primare PRE60

Výrobce: Primare

Stereofonní předzesilovač / streamer PRE60 je vybaven stejným OLED displejem a řídícími obvody jako sdružením EISA oceněný integrovaný zesilovače I32. Skříňku přístroje tvoří masivní ocelové šasi a 15mm silný přední panel. Spolu s koncovým zesilovačem A60 tvoří dvojici referenčních přístrojů dokonalého reprodukčního zařízení, high-end Made in Sweden. Tímto komponentem značka utvrzuje svou sounáležitost s nejjakostnějšími přístroji na současném trhu. Konstrukčně se jedná o výjimečný stroj, schopný s maximální pečlivostí převzít úlohu centrálního komponentu vyspělého poslechového řetězce. Kombinace tradičního maximalistického přístupu k obvodovým návrhům se zde snoubí s jasnými požadavky na moderní přístroje dneška. UFPD koncepce, state-of-the-art streamovací schopnosti, vysoká konektivita, tradiční design, esence funkcionality a jednoduchosti v nekompromisním balení.

Produkt se již neprodává

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

DAC/media board
Vestavěný modul DAC media board v PRE60 nabízí média / streaming přes připojení jako je USB, iPod, LAN apod. Podporuje streamování souborů z internetu, NAS nebo počítače až do formátu 24 bitů / 192 kHz, poslech internetových rádií a také možnost digitálního připojení řady zařízení jako CD přehrávač, chytrý telefon, osobní přehrávač nebo sat přijímač apod. Digitální audio vstupy a výstupy zahrnují 3x optický, 1x koaxiální SP / DIF, USB-A, USB-B, WLAN a LAN vstupy (obsahující asynchronní master hodiny pro nízký jitter) a výstup digitálního signálu (192 kHz). PRE60 používá převzorkovávací obvod SRC4392 ve spolupráci se stereo DAC 24bit/192kHz - Crystal CS 4398, který pro zajištění optimálních výsledků trvale zpracovává  data ve formátu 24bit/192kHz. Na tento formát jsou převedena i příchozí data s jiným formátem. Kromě toho je možné do něj snadno nainstalovat vysoce kvalitní aptX Bluetooth upgrade pro PRE60. Malou doplňující desku s obvody a anténní konektor se závitem pro externí anténu zlepšující příjem, který využívá předem připravený otvor na zadním panelu. 

Audiofilní topologie
Všechny signálové cesty jsou plně symetrické a co nekratší tak jak je to jen možné. Všechny signálové operace (výběr zdroje, hlasitost a vyvážení kanálů), jsou prováděny pouze v analogově. Přepínání vstupů zajišťují kvalitní signálová relé. Nesymetrické vstupy jsou převedeny na symetrické signály v konverzním stupni pomocí operačních zesilovačů Burr Brown OPA2134 s vynikajícím zvukem, které napájí regulátor hlasitosti a vyvážení. Regulace hlasitosti a vyvážení kanálů je osazena elektronickým útlumovým členem NJW1195 v symetrické konfiguraci. Symetrický přenos signálu znamená, že pro vedení signálu jsou použity dva stejné signálové vodiče, které přenášející stejný signál ale s opačnou fází. Vnější rušivé signály se pak ve výsledku odečtou a tak se dosáhne lepšího odstupu signálu od šumu a rušení. Zesílení i impedanční přizpůsobení symetrických i nesymetrických výstupů je svěřeno čtyřem samostatným zesilovacím modulům v zapojení single-ended se ziskem 16 dB. Každý modul má samostatnou desku plošných spojů a měděný chladič, který zároveň slouží i jako stínění. Moduly mají minimální signálové cesty a jsou osazeny jen nejkvalitnějšími diskrétními součástkami, jako jsou tranzistory MOSFET, přesné odpory MELF a polypropylenové kondenzátory. Zapojení využívá vyvážené zdroje proudu místo pasivních odporů. Celé zapojení je stejnosměrně vázané a v cestě signálu tak nejsou žádné kondenzátory. Výstup bez stejnosměrné složky zajišťují obvody DC serva. Všechny ovládací komponenty na předním ovládacím panelu jsou dobře odděleny od analogové části PRE60 a ovládací elektronika je umístěna mezi předním panelem a hlavním ocelovým šasi. 

Čisté napájení a velice nízký příkon v pohotovostním režimu
PRE60 používá velmi kvalitní, mimořádně tichý, na zakázku vyráběný transformátor na C-jádru. Diskrétními součástkami osazené zdroje pro analogové a digitální obvody jsou zcela odděleny. Napěťové regulátory pro analogové obvody využívají velice rychlé obvody osazené diskrétními výkonovými tranzistory. Baterie filtračních kondenzátorů s velmi velkou kapacitou 43.000uF je pro nižší ESR a nejlepší parametry složena z mnoha menších kondenzátorů. Tato opatření přinesly u PRE60 vynikající hodnoty odstupu signál / šum a zkreslení THD + N. PRE60 dosahuje velmi nízkou - ekologickou spotřebu proudu v pohotovostního režimu, která činí pouhých 0,2 W. V pohotovostním režimu zajišťuje napájení spínaný zdroj. Ten je z důvodů minimalizace vysokofrekvenčních složek, které by mohly ovlivnit zvuk v provozím stavu vypnut a napájení přístroje převezmou hlavní lineární zdroje.

Technické parametry

Vstupy 2 x symetrická linka ( XLR ) 
4 x nesymetrická linka ( RCA-Cinch)
Vstupní impedance 15 kΩ XLR i RCA-Cich
Další vstupy/výstupy RS232, IR in/out, Trigger in/out, RF
Výstup pro záznam 1 x RCA-Cich
Hlavní výstup 1 x symetrická linka ( XLR ) 
1 x nesymetrická linka ( RCA - Cinch )
Výstupní impedance 110 Ω
Frekvenční rozsah 20Hz – 100kHz -3dB
Maximální vstupní napětí 10 Vrms
Odstup s/š - 115 dBV
Zkreslení THD + N < 0.003%, 20Hz – 100kHz, zisk 0dB
Zisk 16 dB
Příkon nominální/ st.by 38 W/ 0,5 W
Hmotnost 10,5 kg
Dodávané příslušenství Dálkové ovládání C24
Rozměry ( š x v x h ) 430 x 105 x 385 mm
Provedení černá/ titan
DAC/media board 
Audio formáty WAV, LPCM, AIFF, FLAC, ALAC, MP3, 
MP4 ( AAC), WMA, OGG
Vzorkovací frekvence 32 - 192 kHz
WLAN b, g, n mode; WEP (64 and 128Bit),  
WPA &WPA2 (TKIP & AES)
Vstupy 3 x optika TOSLINK (96 kHz) 
1 x koaxiál SPDIF (192 kHz) 
USB-A 
USB-B (192 kHz) 
WLAN (48 kHz) 
LAN (192 kHz)
Výstup Digitální (192 kHz)

Máte dotazy? Napište nám ...