Primare PRE32 + Primare A34.2 - titan

Primare PRE32 + Primare A34.2 - titan

Výrobce: Primare

Sestava předzesilovače PRE32 a koncového zesilovače A34.2

Produkt se již neprodává

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

PRE32

Precizní konstrukce
PRE32 má masivní skříň z velmi silné nemagnetické slitiny a celkem šest linkových vstupů - dva symetrické a čtyři nesymetrické. Všechny vstupy jsou osazeny obvody s velmi nízkým šumem. Vestavný modul MM30 rozšiřuje možnosti předzesilovače o digitální vstupy a streaming souborů z internetu, NAS nebo počítače, stejně jako internetová rádia. Nastavený vstup, hlasitost a ostatní provozní údaje zobrazuje OLED display u kterého lze měnit ve třech stupních světelnou intenzitu a nastavit jeho barvu. Vstupům je možné přiřadit až šestmístný název, nastavení hlasitosti a vyvážení kanálů. 

Audiofilní Topologie
Všechny signálové cesty jsou co nejkratší a plně symetrické. Celá cesta signálu od přepínání vstupů, regulace hlasitosti až na výstup je analogová. Přepínání vstupů zajišťují kvalitní signálová relé, nesymetrické vstupy jsou v konverzním stupni převedeny na symetrické, a signál se dále zpracovává v symetrickém zapojení. Pro konvezi a zesílení signálu jsou použity operační zesilovače s excelentním zvukem Burr Brown OPA2134. Regulaci hlasitosti a vyvážení kanálů zajišťuje čtyřkanálový elektronický regulátor hlasitosti japonské firmy JRC NJW1195 v symetrické konfiguraci. Symetrický přenos signálu znamená, že pro vedení signálu jsou použity dva stejné signálové vodiče, které přenášející stejný signál ale s opačnou fází. Vnější rušivé signály se pak ve výsledku odečtou a tak se dosáhne lepšího odstupu signálu od šumu a rušení. Zesílení i impedanční přizpůsobení symetrických i nesymetrických výstupů je svěřeno čtyřem samostatným zesilovacím modulům v zapojení single-ended se ziskem 16 dB. Každý modul má samostatnou desku plošných spojů a měděný chladič, který zároveň slouží i jako stínění. Moduly mají minimální signálové cesty a jsou osazeny jen nejkvalitnějšími diskrétními součástkami, jako jsou tranzistory MOSFET, přesné odpory MELF a polypropylenové kondenzátory. Zapojení využívá vyvážené zdroje proudu místo pasivních odporů. Celé zapojení je stejnosměrně vázané a v cestě signálu tak nejsou žádné kondenzátory. Výstup bez stejnosměrné složky zajišťují obvody DC serva.

Precizní konstrukce pro provozní stabilitu
Precizní mechanické provedení podtrhuje odsazený masivní 8mm silný přední panel z hliníkové slitiny a kovové ovládací prvky. Stejně jako všechny přístroje PRIMARE, je skříňka PRE32 sestavena z masivních dílů vyrobených z legované oceli, které zajišťují nejen její pevnost, tuhost a teplotní stabilitu, ale i účinně tlumí vibrace z externích zdrojů.

Velice nízký příkon ve standby
V pohotovostním režimu stanby má PRE32 velice nízký příkon se spotřebou energie pouhých 0,2W. Takto nízký příkon zajistí pouze spínaný zdroj. Aby se minimalizovaly vysokofrekvenční složky pocházející z pohotovostního napájení a tím se snížilo možné ovlivnění zesilovaného signálu, je v provozním stavu tento zdroj vypnut. Napájení vlastních elektronických obvodů pak zajišťuje síťový transformátor R-core a lineární zdroj postavený z nejlepších diskrétních součástek. Napájení pro analogové a digitální obvody je důsledně odděleno. Napájení analogových obvodů využívá napěťovou regulaci s nízkým šumem a rychlou odezvou, osazenou diskrétními výkonnovými tranzistory. Z důvodů získání co nejlepších vlastností a dosažení co nejmenšího sériového odporu ESR skládají se vlastní filtrační kondenzátory s celkovou kapacitou 25 000 uF z baterie několika kondenzátorů s menší kapacitou. Takto navržené a zkonstruované napájecí obvody přispívají k extrémně dobrým prametrům ve zkreslení a odstupu šumu.

Rozšiřitelná konstrukce
Vestavný rozšiřující modul MM30 je osazen DA převodníkem 24 bitů / 192 kHz umožňuje streamování souborů z internetu, NAS, počítače nebo poslech internetových rádií. Modul je osazen jedním koaxiálním digitálním vstupem, třemi optickými vstupy TOSLINK a vstupy USB-A a USB-B.

A34.2

Precizní konstrukce pro provozní stabilitu
Precizní mechanické provedení podtrhuje odsazený masivní 8mm silný přední panel z hliníkové slitiny s vyfrézovaným logem indikujícím provozní stav přístroje. Stejně jako všechny přístroje PRIMARE, je skříňka A34.2 sestavena z masivních dílů vyrobených z nemagnetické slitiny, které zajišťují nejen její pevnost, tuhost a teplotní stabilitu, ale i účinně tlumí vibrace z externích zdrojů.

Symetrické i nesymetrické vstupy
Propojení s předzesilovačem nebo signálovým procesorem je možné symetricky (XLR) nebo nesymetricky (RCA-Cich). Symetrický přenos signálu znamená, že pro vedení signálu jsou použity dva stejné signálové vodiče, které přenášející stejný signál ale s opačnou fází. Vnější rušivé signály se pak ve výsledku odečtou a tak se dosáhne lepšího odstupu signálu od šumu a rušení.

Vysoký výkon v můstkovém zapojení
Ve dvojkanálovém zapojení odevzdává zesilovač A34.2 v každém kanálu výstupní výkon 150 W / 8Ω. Po přepnutí do můstkového zapojení zesilovač odevzdá 1 x 550 W / 8Ω.

Co je UFPD?
Technologie Primare UFPD umožňuje širokopásmovou konstrukci zesilovače "audiofilní" třídy D. Jedná se o novou a významnou technologii ve třídě D, která je pozoruhodná svojí výkonovou konzistencí napříč celým zvukovým pásmem. Hlavní problém klasických zesilovačů ve třídě D je jejich výstupní filtr, který mění vlastnosti výstupu podle zatížení. To sice nevadí na nízkých frekvencích, ale zvuk může znít drsně a křehce při vyšších frekvencích v důsledku nestability obvodu a nízkou zpětnou vazbou. Zesilovače Primare jsou zkonstruovány z výkonových modulů označených UFPD (Ultra Fast Power Device). Tato technologie monitoruje výstup filtru a upravuje množství zpětné vazby potřebné k dosažení konstantního zesílení na všech frekvencích bez ohledu na zatížení. Výsledkem je zesilovač s nízkým zkreslením v celém pásmu a relativně nízkou výstupní impedanci (tlumicí faktor je větší než 100), který má pod kontrolou jakýkoliv reproduktor.

Napájecí Zdroj PFC
Z ekologického hlediska je A34.2 daleko lepší než konvenční zesilovače ve třídě A/B o třídě A nemluvě. Je velice účinný a bez vytváření nadměrného tepla. V pohotovostním režimu spotřebovává pouze 0,3 W. Pro napájení digitálních zesilovačů s UFPD používá firma Primare zdroj s technologií PFC (Power Factor Control). Napájecí zdroj sice pracuje v pulzním režimu, ale řízením odebíraného proudu z napájecí síťě ve shodě s její frekvencí i fází, se vůči ní chová jako reálná zátěž. Proto i když zesilovač odebírá ze sítě i 1000W, neovlivňuje to funkci dalších zařízení v místnosti.


Technické parametry

PRE32

Vstupy 2 x symetrická linka ( XLR ) 
4 x nesymetrická linka ( RCA-Cinch) 
Vstupní impedance 15 kΩ XLR i RCA-Cich
Maximální vstupní signál 10 V rms
Rozšiřitelný modul 
MM 30 media board 
(není v základní výbavě) 
1 x digitální koaxiální 
3 x optika
USB - A
USB - B 
LAN
Výstup pro záznam 1 x RCA-Cich
Hlavní výstup 1 x symetrická linka ( XLR ) 
1 x nesymetrická linka ( RCA - Cinch )
Výstupní impedance 110 Ω
Frekvenční rozsah 20Hz – 100kHz -3dB
Odstup s/š 115 dBV
Zkreslení THD + N < 0.003%, 20Hz – 100kHz, zisk 0dB
Příkon nominální/ st.by 23 W/ 0,2 W
Hmotnost 10,5 kg
Příslušenství Firemní dálkové ovládání
Rozměry ( š x v x h ) 430 x 105 x 385 mm
Provedení černé a titan

A34.2

Celkové harmonické zkreslení < 0.004% ( 1kHz, 100W, 8Ω)
< 0,015% (20Hz  - 20 kHz, 10W, 8Ω)
Odstup signálu od šumu 105 dBV (20 Hz - 20 kHz)
Výstupní výkon (stereo) 2 x 150 W / 8Ω (THD+N <0.1%)
1 x 550 W / 8Ω (THD+N <0.1%)
Výstupní odpor 0,03 Ω (1 kHz)
Zisk 30 dB nesymetrický vstup
26 dB symetrický vstup
Frekvenční rozsah 20Hz-20kHz -0,4dB
Vstupy 2 x RCA nesymetrický analogový vstup
2 x XLR symetrický analogový vstup
1x 12V Trigger vstup
Hmotnost 10,5 kg
Rozměry ( š x v x h ) 430 x 105 x 385 mm
Provedení černá, titan

Máte dotazy? Napište nám ...