Primare A34.2 Titan

Primare A34.2 Titan

Výrobce: Primare

Primare A34.2 je stereofonní koncový zesilovač s výstupním výkonem 2 x 150 W / 8Ω s využitím patentované technologie UFPD. Je navržen tak, aby dosáhnul vysoké výkony, s velmi nízkým zkreslením. Je navržen jako partner nejen k audiofilskému předzesilovači PRIMARE  PRE32,  ale i ke všem ostatním předzesilovačům a vícekanálovým audio procesorům.

Produkt se již neprodává

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 603 413 468

Precizní konstrukce pro provozní stabilitu
Precizní mechanické provedení podtrhuje odsazený masivní 8mm silný přední panel z hliníkové slitiny s vyfrézovaným logem indikujícím provozní stav přístroje. Stejně jako všechny přístroje PRIMARE, je skříňka A34.2 sestavena z masivních dílů vyrobených z nemagnetické slitiny, které zajišťují nejen její pevnost, tuhost a teplotní stabilitu, ale i účinně tlumí vibrace z externích zdrojů.

Symetrické i nesymetrické vstupy
Propojení s předzesilovačem nebo signálovým procesorem je možné symetricky (XLR) nebo nesymetricky (RCA-Cich).  Symetrický přenos signálu znamená, že pro vedení signálu jsou použity dva stejné signálové vodiče, které přenášející stejný signál ale s opačnou fází. Vnější rušivé signály se pak ve výsledku odečtou a tak se dosáhne lepšího odstupu signálu od šumu a rušení. 

Vysoký výkon v můstkovém zapojení
Ve dvojkanálovém zapojení odevzdává zesilovač A34.2 v každém kanálu výstupní výkon 150 W / 8Ω. Po přepnutí do můstkového zapojení zesilovač odevzdá 1 x 550 W / 8Ω.   

Co je UFPD?
Technologie Primare UFPD umožňuje širokopásmovou konstrukci zesilovače "audiofilní" třídy D. Jedná se o novou a významnou technologii ve třídě D, která je pozoruhodná svojí výkonovou konzistencí napříč celým zvukovým pásmem. Hlavní problém klasických zesilovačů ve třídě D je jejich výstupní filtr, který mění vlastnosti výstupu podle zatížení. To sice nevadí na nízkých frekvencích, ale zvuk může znít drsně a křehce při vyšších frekvencích v důsledku nestability obvodu a nízkou zpětnou vazbou. Zesilovače Primare jsou zkonstruovány z výkonových modulů označených UFPD (Ultra Fast Power Device). Tato technologie monitoruje výstup filtru a upravuje množství zpětné vazby potřebné k dosažení konstantního zesílení na všech frekvencích bez ohledu na zatížení. Výsledkem je zesilovač s nízkým zkreslením v celém pásmu a relativně nízkou výstupní impedanci (tlumicí faktor je větší než 100), který má pod kontrolou jakýkoliv reproduktor.

Napájecí Zdroj PFC
Z ekologického hlediska je A34.2 daleko lepší než konvenční zesilovače ve třídě A/B o třídě A nemluvě. Je velice účinný a bez vytváření nadměrného tepla. V pohotovostním režimu spotřebovává pouze 0,3 W. Pro napájení digitálních zesilovačů s UFPD používá firma Primare zdroj s technologií PFC (Power Factor Control). Napájecí zdroj sice pracuje v pulzním režimu, ale řízením odebíraného proudu z napájecí síťě ve shodě s její frekvencí i fází, se vůči ní chová jako reálná zátěž. Proto i když zesilovač odebírá ze sítě i 1000W, neovlivňuje to funkci dalších zařízení v místnosti.

Technické parametry

Celkové harmonické zkreslení < 0.004% ( 1kHz, 100W, 8Ω)
< 0,015% (20Hz  - 20 kHz, 10W, 8Ω)
Odstup signálu od šumu 105 dBV (20 Hz - 20 kHz)
Výstupní výkon (stereo) 2 x 150 W / 8Ω (THD+N <0.1%)
1 x 550 W / 8Ω (THD+N <0.1%)
Výstupní odpor 0,03 Ω (1 kHz)
Zisk 30 dB nesymetrický vstup
26 dB symetrický vstup
Frekvenční rozsah 20Hz-20kHz -0,4dB
Vstupy 2 x RCA nesymetrický analogový vstup
2 x XLR symetrický analogový vstup
1x 12V Trigger vstup
Hmotnost 10,5 kg
Rozměry ( š x v x h ) 430 x 105 x 385 mm
Provedení černá, titan

Máte dotazy? Napište nám ...