Marantz M-CR612 Melody X + Dali Oberon 1
  • Doprava zdarma

Marantz M-CR612 Melody X + Dali Oberon 1

Výrobce: Marantz DALI

Zvýhodněný set Marantz M-CR612 Melody X a regálových reproduktorů Dali Oberon 1. Marantz nabízí možnost připojení až 2 párů reproduktorů s individuálním nastavením hlasitosti, podporou veškerých streamovacích služeb, s možností ovládání Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Siri. Certifikace ROON. Dvoupásmové regálové reproduktory kompaktních rozměrů z nové řady DALI OBERON využívá řadu technologií z vyšších modelových řad.
Barevné varianty
Marantz M-CR612 Melody X
Barevné varianty Dali Oberon 1

Na dotaz
22 990 Kč
957,59 €
Cena za set (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Marantz M-CR612 Melody X

Audiofilni konstrukce pro přirozený zvuk

CD receiver se síťovými funkcemi Marantz Melody X je elegantní přístroj kompatních rozměrů, který spojuje promyšlenou konstrukci a moderní technologie. Je vyroben z vysoce kvalitních materiálů, a na pozicích důležitých pro vysokou zvukovou kvalitu jsou použity aktivní a pasivní komponenty prémiové kvality. To spolu s optimalizovanými signálovými cestami zajišťuje vysokou zvukovou kvalitu. Melody X byl navržen a vyladěn týmem, který čerpá z více než šedesáti pěti let zkušeností v oboru Hi-Fi techniky. Poskytuje proto vyjímečný zvukový výkon jak z analogových, tak digitálních zdrojů. Díky čtyřem kanálům s vysoce účinnými digitálními zesilovači s nízkým zkreslením, lze Melody X jednoduše nakonfigurovat pro provoz se dvěma páry reprosoustav s nezávislým ovládáním hlasitosti, nebo pro jeden pár reprosoustav s možností Bi-Amp provozu, nebo použít stadardní režim reproduktorů A / B s dvojnásobným výkonem.


  • 2 x 60 / 6 Ω , nebo 4 x 30 W pro dva páry reprosoustav A a B se samostatným řízením hlasitosti
  • Zvukový výkon a konektivita vyhoví i náročným požadavkům
  • Přehrává CD i CD-R/RW, s WMA / MP3
  • Poslech internetových nebo FM a DAB rádií
  • Streamování hudby ze všech oblíbených zdrojů Tidal, Spotify, Amazon Prime Music
  • Podpora formátu MP3 a gapless (bez mezer) přehrávání WAV/FLAC/ALAC 192kHz/24bit, DSD 2.8/5.6MHz

HEOS: perfektní řešení pro bezdrátový multiroom streaming a elegantní provedení

Díky vestavěné technologii HEOS se Melody X může stát řídícím komponentem bezdrátového multi-room systému. Můžete přidávat další HEOS reproduktory kamkoliv v domě, na zahradě nebo všude tam, kam dosáhne domácí WiFi síť. Vše pak lze obsluhovat pomocí aplikace HEOS, která je zdarma ke stažení. Stejná skladba pak může hrát v celém domě, nebo v každé místnosti jiná. Hudbu lze vybírat ze streamovacích služeb jako jsou Spotify, Tidal, Napster nebo poslouchat internetová rádia. Hudbu lze poslouchat z telefonu, USB paměti, nebo lokálních úložišť a to včetně seznamů oblíbených playlistů.

Luxusní provedení předního panelu vyrobeného z odolného akrylu doplňují dva příjemně osvětlené vertikální akcenty s možností volby ze čtyř světelných režimů. Vyrábí se v černém lesklém nebo klasickém stříbro-zlatém provedení.


Dali Oberon 1

Kompaktní rozměry se silným zvukem

Regálová reprosoustava kompaktních rozměrů z nová řady reprosoustav DALI OBERON využívá řadu technologií z vyšších modelových řad. Byla navržena tak, aby designově bez problémů zapadla do moderního interiéru. Výškový reproduktor se zatlumenou, měkkou, ultra lehkou kalotou a středobasový reproduktor průměru 133 mm (5 1/4") s kuželovou membránou z osvědčené jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny zajišťují široký vyzařovací úhel a vyrovnaný frekvenční rozsah. Svým kvalitním a vyváženým zvukem nabízí OBERON 1 široké možnosti uplatnění. Ve stereofonní sestavě nebo v systému domácího kina nejen pro efektové, ale i pro hlavní kanály. Pokud je sestava doplněna o kvalitní subwoofer pak uspokojí i vyšší nároky na zvuk. Nejlepší zvukový výkon dosáhne při poslechu v blízkém poli na kvalitním repro stojanu, nebo jde položit i na polici, v tom případě je vhodné ji podložit podložkou z akustického molitanu. Ve své kategorii OBERON 1 exceluje příjemným a vyváženým zvukem i při tichém poslechu, a tak perfektně doplní domácí AV techniku nebo kvalitní mikrosystém.


  • Precizně provedená masivní ozvučnice
  • Kuželové membrány z osvědčené jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny
  • Magnetický obvod s SMC diskem v magnetickém obvodu snižuje zkreslení

Středobasový reproduktor a kuželová membrána

Stejně jako všechny reproduktory značky DALI jsou reproduktory osazené v modelové řadě OBERON navrženy tak, aby poskytovali maximum detailů v oblasti středních frekvencí, přesné a čitelné hluboké basy. Magnetický obvod reproduktoru tvoří velký feritový magnet a pólový nástavec ze železa doplněný o disk z unikátního materiálu SMC (Soft Magnetic Compoud) který využívají vyšší modelové řady reproduktorů DALI. SMC jsou magnetické granule se speciálním povlakem, které mají vysokou magnetickou a nízkou elektrickou vodivost a jdou tvarovat do libovolného tvaru. Magnetický materiál SMC v magnetickém obvodu výrazně zlepšuje rovnoměrnost magnetického pole, snižuje mechanické zkreslení způsobené hysterezí a vířivými proudy. Desetimilimetrový SMC disk je v magnetickém obvodu reproduktoru umístěný na pólovém nástavci uprostřed pracovní oblasti čtyřvrstvé cívky kmitačky. Takto složený magnetický obvod významně snižuje nepříjemné zkreslení třetí harmonickou. Díky tomu reproduktory OBERON poskytují ve své třídě střední pásmo s přirozeným zvukem a překvapujím množstvím detailů.


Kuželová membrána reproduktoru s průměrem 133 mm (5 1/4" je vyrobena z osvědčené jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny. Toto spojení vytváří tuhou, lehkou strukturu, která má v oblasti středů a basů velmi dobré vlastnosti. Nízkoztrátové zavěšení membrány pak umožňuje s vysokou přesností reprodukovat nefiltrované mikro detaily signálu. Kmitačka středobasových reproduktorů osazených v reprosoustavách OBERON 1 má 4-vrstvou cívku. Čtyřvrstvá cívka se vyznačuje vysokou účinností - má vysoký faktor síly, ale má vyšší pohybová hmotu. Ta může představovat problém pro impulzní odezvu na středních frekvencích. Proto pro snížení hmotnosti je cívka kmitačky navinuta lehkým poměděným hliníkovým drátem. Toto poměrně nákladné řešení spojuje lehké hliníkové jádro s tenkostěnným měděným povrchem. Tento materiál použitý pro vinutí dosahuje vysoký poměr vodivosti k hmotnosti (205% hodnoty mědi), má vynikající hodnoty odporu a lepší mechanickou pevnost. Kmitačka tak má lehkou cívku s vysokou vodivostí, schopnou rychlé reakce.


Výškový reproduktor

Speciálně pro modelovou řada OBERON byl vyvinut nový výškový reproduktor s poměrně velkou, ultra lehkou, měkkou kalotovou membránou o průměru 29 mm. Pro optimální frekvenční navázání výškového reproduktoru na středobasový je membrána optimalizovaná pro větší šířku pásma v oblasti nižších frekvencí. Tím se dosahuje dobře vyvážené a velmi koherentní pásmo vyšších středů. Při konstrukci byly využity osvědčené technologie používané ve vyšších modelových řadách. Kopulka membrány je vyrobena z ultra lehké tkaniny s hmotností 0,060 mg na mm2, což je prakticky poloviční hmotnost než u většiny používaných materiálů.

Velký průměr membrány umožňuje výškovému reproduktoru vytvořit i větší akustický tlak při nižším zatížení, přičemž výchylka kmitačky zůstává na optimálním minimu. Aby se zvýšila zatižitelnost při nízké výkonové kompresi je vinutí kmitačky chlazeno ferro-fluidem. Pro dlouhodobou termickou stabilitu vytváří magnetický obvod reproduktoru vysokou magnetickou indukci - typ. 220 gaussů. Eliminaci nežádoucích odrazů uvnitř reproduktoru, kterou levnější konstrukce neřeší je pólový nástavec zakryt měkkým plstěným tlumícím materiálem. Přední panel výškového reproduktoru má mělký zvukovod a je navržen s podobnou geometrií jako u výškových reproduktorů vyšších modelových řad Optikon a Rubicon. Jsou tak vytvořeny optimální pracovní podmínky pro měkkou kalotu. Výškový reproduktor tak lépe obsáhne pásmo vyšších středů při nízkém zabarvení zvuku a široký vyzařovací úhel.
Technické parametry Marantz M-CR612 Melody X

Zesilovač

Výstupní výkon 2 x 50 W (6 Ω, 1kHz, THD 0, 7 %) režim stereo
4 x 30 W režim Bi-amping
Dynamický výkon 2 x 60 W (6 Ω, 1kHz, THD 10 %)
Frekvenční rozsah (analog in) 5 Hz - 40 kHz (± 3 dB)
Odstup signál / šum (analog in) 90 dB (10 W/ 6 Ω, IHF - A)
Celkové harmonické zkreslení
THD + N (analog in)
0.1% (1 kHz, 5 W / 6 Ω)
Vstupy 1 x analog RCA Cinch
2 x digitání optický SPDIF TosLink
(32 - 192 kHz / 16-24 bit)
1 x USB
Výstupy 2 x reproduktory, A / B samostatné řízení hlasitosti
1 x analogová linka (fixní / regulovaná)
1 x subwoofer
1 x sluchátka
Impedance reproduktorů 4 - 16 Ω
Tónové korekce Hloubky ± 10 dB /100 Hz
Výšky ± 10 dB /10 kHz
DBB (Bass Boost) + 8 dB / 100 Hz

Tuner

Pásmo FM (RDS) 87,5 MHz - 108 MHz
Pásmo DAB, DAB+ 174,928 - 239,2 MHz (band III)
Odstup signál šum FM (Mono/Stereo) 70 / 70 dB
Celkové harmonické zkreslení FM (Mono/Stereo) 0.3 / 0.4 %
Kmitočtový rozsah DAB+ 20 Hz - 20 kHz
Odstup signál šumu DAB+ (Mono/Stereo) 95 dB
Stereo separace DAB+ 90 dB

CD / USB

Frekvenční rozsah 20 Hz - 20 kHz
Kolísání < ± 0,0001%
Vzorkovací frekvence 44,1 kHz
Podporované disky CD, CD-R, CD-RW
Podporované formáty MP3 - 32 / 44,1 / 48 kHz, 32 - 320 kbps
WMA, AAC - 32 / 44,1 / 48 kHz, 64 - 192 kbps
USB, formátování NTFS, FAT 32 WMA 32 / 44,1 / 48 kHz, 48 - 192 kbps
MP3 32 / 44,1 / 48 kHz, 48 - 320 kbps
WAV 32 / 44,1 / 48 kHz / 96 / 176,4 / 192 kHz
MPEG-4 AAC 32 / 44,1 / 48 kHz, 48 - 320 kbps
FLAC 32 / 44,1 / 48 kHz / 96 / 176,4 / 192 kHz
Apple Lossless 44,1 / 48 kHz / 96 / 176,4 / 192 kHz
DSD 2,8 / 5,6 MHz

Síťové a bezdrátové funkce

Připojení Ethernet
Wi-Fi dual band dual antena (2,4 / 5 GHz)
Bluetooth s NFC 2,4 GHz (A2DP, AVRCP, SBC, A2DP
20 Hz - 20 kHz)
AirPlay2
Multiroom HEOS
Podporované služby Spotify Connect, Deezer, TIDAL, Napster, Soundcloud
vTuner - internetová rádia
Podporované komprimované formáty MP3, WMA, AAC
Podporované nekomprimované formáty FLAC, ALAC, WAV
FLAC HD 192 kHz / 24bit ,
ALAC 192 / kHz 24 bit,
WAV 192 kHz / 24 bit
Gapless playback FLAC, WAV, ALAC, DSD
DSD Streaming 2,8 MHz / 5,6 MHz

Všeobecné

Ovládací aplikace Remote App pro Android / iOS
Displej OLED 3 řádky
Režim displeje bílá, off
Funkce Timer - budík, hodiny, časované vypnutí
Automatické vypnutí Sleep timer < 90 min
Příkon jmenovitý / st.by 55 W / 0,3 W
Rozměry (š x v x h) 280 x 111 x 303 mm
Hmotnost: 3,4 kg
Dodávané příslušenství Napájecí kabel
Dálkové ovládání
DAB/FM pokojová anténa
Návod
Provedení černá
silver-gold

  Technické parametry Dali Oberon 1

Systém 2 pásmový bassreflex
Výškový reproduktor 1 x 29 mm,
textilní, ultra lehká, měkká kalota
Středobasový reproduktor 1 x 133 mm (5,25'' )
SMC technologie 
membrána z papíroviny vyztužené dřevěnými vlákny
Frekvenční rozsah 51 - 26.000 Hz   (+ / -3dB)
Citlivost (2,83 V / 1 m) 86 dB
 Impedance 6 Ω jmenovitá
Doporučený výkon zesilovače 25 - 100 W
Maximální akustický tlak (SPL) 106 dB
Dělící frekvence výhybky 2800 Hz
Bass reflex (ladění) zadní, (50 Hz)
Doporučená vzdálenost od stěny 1 - 50 cm
Terminály single-wire
Možnost zavěšení Integrované závěsné oko
Rozměry (š x v x h)  162 x 274 x 234 mm
Hmotnost 4,2 kg
Provedení černý jasan
světlý dub
tmavý ořech
bílá
Produktový list Marantz M-CR612 Melody X

Uživatelský manuál Marantz M-CR612 Melody X

Produktový list Dali Oberon 1

Uživatelský manuál Dali Oberon 1

Máte dotazy? Napište nám ...