Marantz HD-AMP1 - stříbro-zlatá
  • Doprava zdarma

Marantz HD-AMP1 - stříbro-zlatá

Výrobce: Marantz

HD-AMP1, prémiový, klasicky elegantní integrovaný zesilovač s moderními možnostmi připojení v kompaktním provedení. Mimořádně kvalitní zesilovač nabízí celkový výkon 2x 70W / 4Ω. Jeho vzhled na první pohled vychází z již dobře zavedeného DA převodníku HD DAC1, ale nový HD AMP1 je rozměrově o 5cm širší a o celých 8cm hlubší. Co se týče DA převodníku, tak se jedná o momentálně nejprogresivnější stroj od Marantze. Čipset SABRE ES9010KM2 je schopen přes USB zpracovat signál s rozlišením až 32bit/384kHz. Kromě PCM i nativně formát DSD 2.8/5.6/11.2.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
27 490 Kč
1 176,39 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Představení
Nový, mimořádně kvalitní kompaktní zesilovač třídy High-Class z přístrojové řady MusicLink s vynikajícím elegantním vzhledem klasického střihu. Přes malé rozměry disponuje výstupním výkonem 70 W na 4Ω. Je vybaven dvěma vstupy pro analogové zdroje signálu. Dva optické a jeden koaxiální digitální vstup jsou připraveny k připojení televizoru nebo set-top boxu. USB-B port umožňuje streamování hudby přímo z PC nebo MAC. Přenosná zařízení lze také připojit přes USB port na přední straně. Zvýšené stínění vstupu USB-B eliminuje možnost průniku vysokofrekvenčního šumu generovaného počítačem do HD-AMP1 a tak zajišťuje zvukovou kvalitu při spojení s počítačem. Nová média využívají nejen standardní rozlišení 44,1 kHz / 16 bitů - podobně jako používá formátu CD, a tak digitální obvody zesilovače jsou schopné zpracovat signály s rozlišením 384 kHz / 32 bitů a DSD formáty 2.8MHz / 5.6MHz / 11.2MHz. Na kvalitě zvuku dekódovaného digitálního signálu se mimo duálních krystalových hodin velkou měrou podílí i jeho filtrace. Zesilovač HD-AMP1 využívá nový fitrační systém MMDF (Marantz Musical Digital Filtering) nabízející dva volitelné zvukové profily volitelné dle chuti posluchače, který vychází ze zavedené a široce uznávané technologie Marantz Music Mastering použité top modelech řady Premium 11 Series. Zesilovací moduly HDAM-SA2 se vyznačují mimořádnou kvalitou zvuku s vysokým rozlišením. Informace o nastavené hlasitosti, navoleném vstupu, zvukovém formátu a pod. zobrazuje v klasickém Marantz "oku". Precizní a elegantní provedení zdůrazňuje pevný hliníkový přední panel, zesílená spodní deska a boční panely v retro stylu. Vítejte ve světě kompaktního extáze.

Marantz MusicLink Series
Marantz se opět vrací k přístrojům série MusicLink. První přístroje této série, která se vyznačuje menšími rozměry při zachování kvalitní reprodukce zvuku byly představeny již v roce 1990. Přístroje obsahují vysoce kvalitní konstrukční díly. Cílem bylo, aby se spolu s elegantním vzhledem přístojů k posluchači dostali všechny emoce a hudební detaily původního zvukového obrazu. Není to náhoda, na vývoji se nemalou měrou podílel firemní zvukový guru Ken Ishiwata.

Marantz Představuje Audio s Audiofilním D/A Převodníkem
Přes kompaktní rozměry disponuje díky novému digitálnímu zesilovači výstupním výkonem až 70 W pro 4Ω zátěž. Díky použití ultra stabilního napájecího zdroje a patentované technologie proudové zpětné vazby bez problémů zvládá i náročné hudební pasáže. Duální krystalové hodiny a diskrétní filtrace signálu za DAC převodníkem spolu s oceňovanými moduly předzesilovačů HDAM-SA2 způsobí, že i běžná nahrávka bez přepočtu bude znít jako s vysokým rozlišením. Audiofilský D/A převodník SABRE je schopný zpracovat signál až do rozlišení 384kHz/32bit, a s velkou přesností přehraje i nejmenší detaily.

Marantz Musical Digital Filtering 
Na kvalitě zvuku dekódovaného digitálního signálu se velkou měrou podílí i jeho filtrace. Zesilovač HD-AMP1 využívá nový fitrační systém MMDF (Marantz Musical Digital Filtering) nabízející dva volitelné zvukové profily volitelné dle chuti posluchače, který vychází ze zavedené a široce uznávané technologie Marantz Music Mastering použité top modelech řady Premium 11 Series.

Nová Konstrukce Digitálního Zesilovače
HD-AMP1 je první zesilovač v digitální třídě D, který Marantz nabízí v kategorii Hi-Fi přístrojů. Většina až do teď vyráběných zesilovačů ve spínané třídě D měly určitá omezení, které je dělaly nevhodné pro vysoké nároky na zvuk u prémiových Hi-Fi přístojů. V zesilovači HD-AMP1 jsou spojeny vynikající zesilovací moduly Marantz HDAM, digitální spínací zesilovač a zavedena celková zpětná vazba. Tím je zaručen konzistentní výkon s širokou škálu typů reprosoustav. Ve srovnání s klasickou konstrukcí digitálního (spínacího) zesilovače nebere HD-AMP1 zpětnovazební signál až na výstupu modulu zesilovače, ale až za výstupním LC filtrem. Zesilovače, které mají zpětnou vazbu vedenou před LC filtrem, nezohledňují připojený reproduktor a zesilovač reaguje velmi citlivě na připojený reproduktor, a jeho výkon se v závislosti na zesilované frekvenci značně liší. U kvalitně navrženého spínacího zesilovače se zpětnou vazbou odebíranou až za výstupním LC filtrem je vliv připojené reprosoustavy velmi malý. Kromě toho tlumící faktor definující výstupní impedanci zesilovače v závislosti na frekvenci konstantní vůči impedanci připojené reprosoustavy. Koncepce zesilovače s vysokou rychlostí přeběhu a vysoce kvalitním výstupním LC filtrem zajistí široké přenášené s plochým průběhem. Vše přispívá k mimořádně kvalitnímu Hi-Fi výkonu v kompaktním provedení.

Vysoce Kvalitní Výstup pro Sluchátka
Milovníci hudby mohou své oblíbené nahrávky poslouchat i přes sluchátka, protože  HD-AMP1 je vybaven vysoce kvalitním sluchátkovým zesilovačem osazeným samostatnými moduly HDAM-SA2. Umožňuje měnit zesílení  od nízkého přes střední po vysoké. Tím je možné bez problémů používat sluchátka s nejnižší i nejvyšší impedancí.

Elegantní vzhled
HD-AMP1 má pevné šasi ve spodu ještě zesílené další deskou a silný hliníkový přední panel. Bočnice v imitaci dřeva spolu s diplejem v klasickém Marantz "oku", kde jsou zobrazeny informace o nastavené hlasitosti, zvoleném vstupu apod. podtrhují Marantz retro styl. Precizní, čisté provedení.


Technické parametry

Výstupní výkon na kanál (4/8 Ω RMS) 70 / 35 W
Celkové harmonické zkreslení 0,05 %
Vstupní citlivost a impedance 200 mV / 22 kΩ (Line)
Frekvenční rozsah 20 Hz - 50 kHz
Odstup signálu od šumu 105 dB ( 2V vstup)
Vstupy 2 x RCA vstup
1 x USB-B
2 x Optika
1 x Koaxiál
1 x USB-A
Výstupy 1 x Reproduktory
1 x RCA výstup pro subwoofer
1 x Výstup pro sluchátka
Příkon max./ st.by 55 / 0,3 W
Hmotnost 5,8 kg
Rozměry ( š x v x h) 304 x 107 x 352 mm
Provedení černá, champagne

Máte dotazy? Napište nám ...