KEF R8a - černá piano

KEF R8a - černá piano

Výrobce: KEF

Reprosoustava KEF R8 je flexibilní řešení pro efektové kanály domácího kina. Lze použít pro zadní nebo prostorové kanály. Uzavřenou sešikmenou ozvučnici lze pomocí integrovaného držáku zavěsit na zeď, nebo je možné ji položit na hlavní reprosoustavy a odrazem zvuku od stropu vytvořit prostorový zvuk Dolby Atmos. Je osazen novým koaxiálním reproduktorem Uni-Q s hliníkovou kalotou o průměru 25 mm (1") uprostřed hliníkové kónusové membrány o průměru 130 mm (5,25") pro středy a basy. Novinka roku 2018 / 2019

Produkt se již neprodává

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Konstrukce

Dvoupásmová reprosoustava KEF R8a pro efektový kanál Dolby Atmos v sestavě domácího kina. Dvojice nebo čtveřice reprosoustav rozšiřuje základní systém domácího kina vertikální zvukovou informaci Dolby Atmos. A tak i doma zajistí dokonalý zážitek z prostorového zvuku při sledování filmů. KEF R8a jsou optimalizovány pro doplnění reprosoustav KEF nejnovější řady R. Dají se postavit na volně stojící reprosoustavy nebo pomocí připravených závěsů jednoduše pověsit na zeď. Pomocí přesného odrazu zvuku od stropu zajistí perfektní vertikální informaci pro vytvoření úžasně přesného vícerozměrného zvukového prostoru, kde se každý zdroj zvuku pohybuje stejně jako v reálném životě. Reprosoustava má zkosenou uzavřenou ozvučnici vyrobenou ze silných MDF desek. Hmotnost reprosoustavy tak dosahuje pěkných čtyři a půl kilogramu. Je osazena nejnovější - 12. generací koaxiálního reproduktoru Uni-Q pro středobasy a výšky. Koaxiální reproduktor se chová jako bodový zdroj zvuku a tak přináší přesnou lokalizaci zvuku.
Je vybavena magneticky fixovanou tenkou ochrannou mřížkou, která minimálně zasahuje do zvukového projevu reprosoustavy. Její barevné provedení je sladěno s barvou ozvučnice.
Pro připojení reprosoustav k zesilovači slouží dvojice svorek umožňující použít připojovací kabel zakončený drátem nebo banánky.


Koaxiální reproduktor Uni-Q

Zásadní předností koaxiálního systému je, že pro střední a výškové pásmo se chová praticky jako bodový zdroj zvuku se spojitým vyzařováním zvuku i v oblasti dělící frekvence. To značně vylepšuje podání zvukového prostoru.
U 12. generace reproduktoru Uni-Q se pomocí nástrojů pro simulaci a analýzu podařilo inženýrům společnosti KEF podařilo snížit rezonance v malých mezerách mezi jednotlivými prvky reproduktorového systému. Výsledkem je čistší a přesnější zvuk a výsledný zvukový obraz.
V nové geraci bylo zdokonaleno a zmenšeno obvodové zavěšení středotónové membrány a vylepšení doznal i magnetický obvod. Centrálně umístěný vysokotónový systém využívá středotónovou membránu jako prodloužený zvukovod. Vysokotónová membrána je tradičně opatřena hvězdicovým difuzorem a kmitačka má zdokonalený odvod tepla který omezuje nežádoucí termickou kompresi.


Technické parametry

Systém 2 pásmový, uzavřený
Koaxiální reproduktor Uni-Q 25 mm ventilovaná hliníková kalota uprostřed
130 mm hliníkové středobasové membrány
Frekvenční rozsah 96 Hz - 19,5 kHz (- 6 dB)
Frekvenční rozsah 105 Hz – 18.5 kHz (± 3 dB)
Celkové harmonické zkreslení < 0,3 % (200 Hz - 20 kHz, 90 dB, 1 m)
Citlivost (2.83V/1m) 86 dB
Impedance 8 Ω jmenovitá
4,2 Ω minimální
Doporučený výkon zesilovače 25 - 150 W
Dělící frekvence výhybky 2 kHz
Maximální akustický tlak (SPL) 106 dB
Ozvučnice uzavřená
Terminály Single-wire
Rozměry (š x v x h) 174,6 x 173,8 x 255 mm
Rozměry (š x v x h) 174,6 x 173,8 x 259 mm (s terminály)
Hmotnost 4,45 kg
Provedení klavírní černá s vysokým leskem
klavírní bílá s vysokým leskem

Máte dotazy? Napište nám ...