KEF R11 - černá piano

KEF R11 - černá piano

Výrobce: KEF

Reprosoustava KEF R11 je vlajkovou lodí nové řady řady R. Je osazena čtyřmi basovými reproduktory s průměrem 165 mm (6,5 ") symetricky uspořádané kolem reproduktoru Uni-Q pro basy a výšky. 12. generace Uni-Q má hliníkovou ventilovanou kalotu o průměru 25 mm (1") uprostřed hliníkové středopásmová membrány průměru 125 mm (5"). Od sdružení EISA získaly ocenění Best Product 2019 - 2020 v kategorii HIGH-END LOUDSPEAKER

Produkt se již neprodává

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Třípásmová sloupová reprosoustava - vlajková loď řady R

Nová řada reprosoustav KEF R je označována jako cenově přístupná vstupní brána do série Reference. Ostatně největší podlahová reprosoustava KEF R 11 jako vlajková loď řady R na první pohled připomíná model Reference 5, a stejně jako celá modernizovaná řada R čerpá z řady Reference nejen vizuální podobnost, ale i použité materiály a technologie.


Konstrukce

Největší třípásmová podlahová reprosoustava v řadě R má hlubokou, poměrně vysokou, ale štíhlou ozvučnici. Masivní pravoúhlá ozvučnice je vyrobena ze silných MDF desek a ještě opatřenou řadou vnitřníh výztuh pro její maximální zpevnění. Hmotnost reprosoustavy tak dosahuje pěkných téměř čtyřicet kilogramů. Větší stabilitu dodává reprosoustavě čtveřice do stran umístých nožek z masivních profilů opatřených výškově nastavitelnými odhmotňovacími hroty. Čtveřice basových reproduktorů v uspořádání D´Appolito pod a nad nejnovější - 12. generací koaxiálního reproduktoru Uni-Q pro středy a výšky. Sestava reproduktorů se tak chová jako bodový zdroj zvuku a tak přináší perfektní zvukový prostor. Zvuk je zároveň i do určité míry "svazkován" do místa poslechu, a tak se lépe vypořádá s horší akustikou místnosti.
Pro všechny reprosoustavy byli navrženy nové tenké přední mřížky z mikrovlákna se semišovým povrchem, které minimálně zasahují do zvukového projevu reprosoustav. Jejich barevné provedení je sladěno s barvou ozvučnice.
Pro připojení reprosoustav k zesilovači slouží čtveřice svorek umožňující použít připojovací kabel zakončený drátem nebo banánky. Místo klasických drátových nebo páskových propojek se režim single-wire / bi-wire přepíná šroubovacími spínači.


Koaxiální reproduktor Uni-Q

Zásadní předností koaxiálního systému je, že pro střední a výškové pásmo se chová praticky jako bodový zdroj zvuku se spojitým vyzařováním zvuku i v oblasti dělící frekvence. To značně vylepšuje podání zvukového prostoru.
U 12. generace reproduktoru Uni-Q se pomocí nástrojů pro simulaci a analýzu podařilo inženýrům společnosti KEF podařilo snížit rezonance v malých mezerách mezi jednotlivými prvky reproduktorového systému. Výsledkem je čistší a přesnější zvuk a výsledný zvukový obraz.
V nové geraci bylo zdokonaleno a zmenšeno obvodové zavěšení středotónové membrány a vylepšení doznal i magnetický obvod. Centrálně umístěný vysokotónový systém využívá středotónovou membránu jako prodloužený zvukovod. Vysokotónová membrána je tradičně opatřena hvězdicovým difuzorem a kmitačka má zdokonalený odvod tepla který omezuje nežádoucí termickou kompresi.


Shadow Flare

Tvarování Shadow Flare vnějšího rámečku reproduktoru Uni-Q snížuje škodlivou difrakci vysokých frekvencí na přechodu membrány a ozvučnice. Tento zcela nově vyprofilovaný přechod rozšiřuje efekt vlnovodu systému Uni-Q. Výšky jsou přirozeně vyzařovány do prostoru protože vytvořená "oblast stínu“ zabraňuje vyzařování vysokých frekvencí k okrajům skříně na kterých nežádoucí difrakce vznikají. Výsledkem jsou výrazně vylepšené jemné detaily ve zvuku.


Basové reproduktory

Nové basové reproduktory reprosoustav řady R mají mělkou konkávní membránu z papírové buničiny pokovené hliníkem. Tento sendvičový materiál membrány vyniká lehkostí při vysoké tuhosti. Membrána tak má téměř dokonalý pístový pohyb který spolu s jejím jedinečným tvarem zajišťuje přesné a rychlé basy. Nové basové reproduktory mají i vylepšený magnetický obvod zajišťující linearitu magnetického pole ve větším zdvihovém rozsahu membrány. Reproduktory tak dosahují strhující zážitek z plných impozantních basů.


Pružný Basový Port

Pro přesné vyzařování basů, je důležitý návrh a provedení bass-reflexového rezonátoru - portu. Reprosoustavy KEF řady R mají nově navržené basové porty s flexibilními stěnami. Jejich optimální tvar a rozměry byly navrženy na základě počítačové modelace proudění a dynamiky kapalin. Spočítaný a vymodelovaný profil zajišťuje minimální rozdíl vstupního a výstupního tlaku a zajišťuje laminární proudění vzduchu bez turbulencí i při vyšší hlasitosti. Flexibilní materiál portu pak zabraňuje nežádoucím rezonancím a tím i zabarvení středního zvukového pásma.


Technické parametry

Systém 3 pásmový bass-reflex
Koaxiální reproduktor Uni-Q 25 mm ventilovaná hliníková kalota uprostřed 
125 mm hliníkové střepásmové membrány.
Basové reproduktory 4 x 165 mm s konkávní membránou - hybridní hliník
Frekvenční rozsah 30 Hz - 50 kHz (-6 dB)
Frekvenční rozsah 46 Hz - 28 kHz (+/-3 dB)
Typický basový rozsah v místnosti 26 Hz (- 6 dB)
Celkové harmonické zkreslení < 0,3 % (120 Hz - 20 kHz, 90 dB / 1m) 
Citlivost (2,83 V / 1m) 90 dB
Impedance 8 Ω jmenovitá 
3,2 Ω minimální
Doporučený výkon zesilovače 15 - 300 W
Dělící frekvence výhybky 400 Hz / 2,9 kHz
Maximální akustický tlak (SPL) 113 dB
Bassreflex vzadu
Terminály Bi-wire
Rozměry (š x v x h) 200 x 1249 x 383,5 mm (s terminály)
Rozměry (š x v x h) 310,6 x 1295,5 x 383,5 mm (s terminály a  nožkami)
Hmotnost 37,7 kg
Provedení klavírní černá s vysokým leskem
klavírní bílá s vysokým leskem  
ořech dýha, mat (walnut)

Máte dotazy? Napište nám ...