Gigawatt PC-2 EVO + kabel LC-2 MK3
  • Doprava zdarma

Gigawatt PC-2 EVO + kabel LC-2 MK3

Výrobce: Gigawatt

PC-2 EVO je vysoce kvalitní kondicionér, určený k napájení a ochraně HIGH-END audio-video systémů . Tento kondicionér nejenže účinně chrání před jakýmkoli rušením a přepětím v elektrické síti, ale především zaručuje viditelné zlepšení kvality zvuku a obrazu v napájených zařízeních. Jednotka vyniká pevnou konstrukcí s použitím vybraných komponentů s vysokou kvalitou a estetikou zpracování.

Na objednávku
Do 2 týdnů
74 990 Kč
3 019,79 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

V modulární konstrukci PC-2 EVO odstoupil výrobce z použití separačních transformátorů a namísto toho použil zpracovanou vícestupňovou paralelní filtraci. Kondicionér je vybaven třemi nezávislými filtračními větvemi, oddělenými pro každý pár výstupních zásuvek. Díky tomuto řešení byla filtrace každé větve přizpůsobena charakteru zátěže, která se bude používat na těchto zásuvkách, odlišná pro každý druh zařízení - digitální, analogové nebo vysokoproudé  jednotky. Autonomní pasivní filtry umožňují izolaci od rušení generovaných zařízeními připojenými k společné elektrické síti.

Kondicionér PC-2 EVO je vyroben z vysoce kvalitních prvků. Díky zvýšené účinnosti nových filtračních okruhů byly namontovány stříbrnou pájkou na masivní PCB s dvojnásobným obsahem mědi ve srovnání se standardní deskou plošných spojů. Jednosložkové desky plošných spojů mají velmi široké vodivé stopy vyrobené z mědi o tloušťce 70 mikrometrů. Tlumení rušení je prováděno v bloku filtrování typu RLC,které jsou vyrobeny mimo jiné z metalizovaných polyesterových kondenzátorů s nízkou indukčností a jádrovými filtry IP (Iron Powder). Vodivé stopy jsou vyrobeny z mědi tloušťky 70 mikrometrů. Tlumení rušení je prováděno v bloku filtrování typu RLC.

V tomto kondicionéru bylo také odstoupeno od používání tradičních ochranných prvků, jako jsou drátové nebo tepelné pojistky, které škrtí volné proudění do chráněných obvodů a tím mají negativní vliv na zvuk. Přepěťová ochrana kondicionéru je zaručena startovacím blokem, který obsahuje plazmové jiskřiště, další generaci varistorů UltraMOV a počáteční filtr. Tyto prvky, které pracují společně s dobře navrženou, moderní rozvodnou sítí, zaručují komplexní ochranu proti proudové přetížení a přepětí.

Volitelně může být kondicionér vybaven obvodem, který eliminuje nežádoucí DC součást ze sítě (DC Offset Blocker). Komponent stejnosměrného proudu (DC Offset) je velmi nepříznivý jev, který existuje téměř v každé elektrické síti. Výsledkem je, že sinusová vlna Alternating Current (AC) se stane asymetrickou, což negativně ovlivňuje jakékoliv zařízení používající transformátory. Jádra se magnetizují, což se projevuje vyšším provozním hlukem (hum), sníženou účinností napájecího zdroje a nakonec i zhoršeným zvukem. DC blokátor účinně eliminuje tento jev, aniž by způsobil jakoukoli kompresi nebo jiný negativní vliv na zvuk. Ty prvky, které pracují společně s dobře navrženou, moderní rozvodnou sítí, zaručují komplexní ochranu proti nadproudům a přepětí.

Správné ovládání přístroje je signalizováno modrou LED diodou umístěnou na předním panelu. Kondicionér je také vybaven přídavným okruhem, signalizujícím problémy s připojením k elektrické síti. Červená LED dioda namontovaná na zadní straně signalizuje nesprávnou polarizaci napájení napájeného kondicionérem, nebo špatné připojení uzemnění.

PC-2 EVO využívá inovativní dvoustupňový proudový distribuční systém, který je založen na masivních rozvodech elektrické energie druhé generace, vyrobených z leštěné, vysoce čisté, katodové měděné desky (Cu-ETP). První stupeň umožňuje bezztrátové a rovnoměrné rozdělení výkonu do jednotlivých filtračních větví. Druhý stupeň dodává energii přímo každému páru výstupních zásuvek, a to pomocí navíjených a šroubovaných utahovacích přípojek a kabeláže vyrobené z elektrolytické mědi s průřezem 2,5 QMM. Použití špičkové topologie kabeláže a vysoké vodivosti a masivního průřezu přibližně 30 QMM každého z tyčí zaručuje rovnoměrné a stabilní rozdělení výkonu bez ohledu na zatížení na jakémkoliv výstupu kondicionéru.

Pro zajištění nejvyšší možné impulsní odezvy je PC-2 EVO vybaven dvojitým vyrovnávacím obvodem s vyrovnávacími články. Tento obvod zlepšuje impulsní odezvu pomocí nelineárních zátěží, jako jsou například výkonové zesilovače, a vyrovnává rozdíl mezi vstupním a výstupním výkonem kondicionéru, což umožňuje téměř neomezené impulsní schopnosti.

Kondicionér PC-2 EVO je vybaven šesti vysoce výkonnými zásuvkami GigaWatt G-040 Schuko. Mosazné konektory těchto zásuvek jsou postříbřené , bez použití meziproduktů, jako měď nebo nikl, které by mohly způsobit nepříznivý sériový odpor a ztrátu napětí. Zvýšená plocha styku a tlustá vrstva stříbra zaručují jistý kontakt se zástrčnými kolíky. Zásuvky byly dodatečně tlumeny ke kryogenní modifikaci a procesu demagnetizace. Aby bylo možné účinně chránit děti, zásuvky G-040 byly vybaveny integrovanými protipožárními uzávěry (zvýšená ochrana proti dotyku podle VDE 0620). PC-2 EVO je také k dispozici se zásuvkami typu NEMA 5-20R, používanými v Severní Americe a v některých asijských zemích a s australskými zásuvkami typu AS / NZS 3112.

Všechny vnitřní prvky kondicionéru byly uzavřeny v pevném ocelově-hliníkovém podvozku, který je podepřen na anti-vibračních nohách. Přední část jednotky je vyrobena z desky z pevného frézovaného leteckého hliníku. Tento panel s kartáčovaným a eloxovaným povrchem je k dispozici ve dvou barvách - stříbrné a černé.

LC-2 MK3 je vylepšená verze základního kabelu LC-1 MK3 určeného pro napájení různých audio-video systémů. Tento kabel je také standardním prvkem pro napájení filtrů a kondicionérů Gigawatt.


 

Technické parametry

Počet výstupů 6 (2 x analog, 2 x digital. 2 x power)
Druh zásuvek EU Shuko
Standardní síťový přívod IEC C14 jištěný pojiskou
AC 220-240V / 50-60Hz
Celkový příkon 3680 W
Provedení černá, stříbrná
Rozměry (š x v x h) 440 x 115 x 400 mm

Máte dotazy? Napište nám ...