Fyne Audio F501 SP - černá klavírní lesk
  • Doprava zdarma

Fyne Audio F501 SP - černá klavírní lesk

Výrobce: Fyne Audio

Speciální limitovaná edice uznávané podlahové reprosoustavy Fyne Audio F501. Reprosoustava kompletně vyráběná v UK využívá technologie z vyšší řady F700 včetně masivního podstavce v ozvučnici původního modelu. Dvou a půl pásmová konstukce s precizně provedenou ozvučnicí s podstavcem, jehož součástí je difuzér bassreflexu, který rovnoměrně vyzařuje basovou energii do místnosti. Je osazen dvojicí firemních reproduktorů o průměru 150 mm - koaxiální IsoFlare a basový. Terminály Bi-wire se zemnící svorkou pro snižení vlivu vysokofrekvenčnímu rušení (RF) na zvuk. Reproduktor se vyznačuje širokým vyzařovacím úhlem, přesným zobrazením prostoru a vyzářením i velmi jemných detailů.
Unikátní model F501SP je vhodný do středních a menších prostor.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
99 980 Kč
4 155,40 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Nová značka Fyne Audio vznikla, když nový majitel firmy Tannoy ukončil provoz ve skotském středisku, a uzavřeného střediska se po krátké době ujali původní pracovníci včetně vývojových techniků, kteří se podíleli na vývoji a výrobě reprosoustav Tannoy s legendárními koaxiálními reproduktory.


Menší sloupová reprosoustava ze speciální limitované edice která je kompletně vyráběná v UK a vychází z původního modelu F501, který získal řadu ocenění. Model speciální edice používá technologie z prémiové řady F700. Je osazena prémiovými reproduktory, mezi které signál rozděluje vyladěná výhybka osazená komponenty z prémiové řady. Z vyšší řady je použit i sokl z hliníkového sendviče s basovým difuzorem BassTrax tractrix, který je upravený a přesně vyladěný pro menší skříň F501 SP. Koaxiální reproduktor IsoFlare s průměrem 150 mm (6 ”) má středobasovou membránu vylisovanou vícevláknové buničiny s FyneFlute surround závěsem, spojený s tlakovým výškovým systémem s 25 mm hořčíkovou kalotou.


Reprosoustava F501 SP s puristickým audiofilním designem má bassreflexovou ozvučnici s mírně vyklenutou přední a zadní stěnou eliminující stojaté vlnění. Ozvučnice je vyrobena z masivní MDF do které jsou precizně zafrézovány reproduktory. Uvnitř ozvučnice je oddělená komora propojená s vnitřním objemem přes vyladěný bassreflexový rezonátor, a výstup basové energie ven zajišťuje další bassreflexový rezonátor vyzařující dolů do postavce - soklu, který je nedílnou součástí ozvučnice. Toto řešení zastává funkci akustického filtru, který na basech zajistí nižší zkreslení při vyšším akustickém tlaku. Pod vyústěním bassrexu v podstavci, je difuzer BassTrax Tractrix, který rovnoměrně rozptyluje basovou energii a usnadňuje tak umístění reproduktoru v místnosti.


Je osazena dvojicí reproduktorů o shodném průměru 150 mm. Základem je koaxiální reproduktor IsoFlare o průměru 150 mm (6“), který na basech až do frekvence 250 Hz doplňuje basový a rozšiřuje tak spodní frekvenční hranici pod 40 Hz.
Technologie koaxiálního reproduktoru jako bodového zdroje zvuku není u Fyne Audio nová, ale technický tým navázal na mnohalé zkušenosti respektované značky Tannoy.
Patentovaná konstrukce IsoFlare pracuje jako bodový zdroj zvuku. Zajišťuje spojité vyzařování kmitočtů s přesně definovanými směrovými vlastnostmi, lepší fázovou kohenci a tím i přesnější zvukovou scénu i mimo optimální poslechové místo.


Basové membrány obou reproduktorů jsou vylisované z vláken a zavěšené na specielním mezikruží s prolisy - FineFlute, které zajišťuje pístový pohyb membrány v širokém rozsahu. Membrána basového reproduktoru je opatřena fázový nástavcem. Širokopásmový reproduktor pak má uprostřed vložený zvukovod tlakové jednotky vysokotónového systému, který membránu využívá jako navazující zvukovod.
Vysokotónový systém má lehkou a pevnou hořčíkovou membránu, neodymový magnet s otevřenou zadní komůrkou. To zaručuje optimální tlak za membránou a posouvá vlastní rezonanční frekvenci hluboko pod dělící kmitočet výhybky. Unikátní geometrie zvukovodu zajišťuje plochou frekvenční charakteristiku bez vniřních odrazů. Frekvenční charakteristika výškového systému sahá nad vnímání lidského sluchu.

Signál mezi reproduktory rozděluje pasivní výhybka druhého resp. prvního řádu pro výškovou sekci používá polypropylénové kondenzátory audiofilní kvality a tlumivky se skládaným nebo vzduchovým jádrem. To zaručuje nízké ztráty signálu a zvuk s vysokým rozlišením i nejmenších detailů.


Technické parametry

Systém 2 1/2 pásmový, spodní, dvojitě laděný bassreflex s difuzerem
Koaxiální reproduktor 1 x 150 mm IsoFlare
středobasová membrána vylisovaná z vláken,
tlakový výškový systém s 25 mm hořčíkovou membránou
Basový reproduktor 1 x 150 mm membrána vylisovaná z vláken
Frekvenční rozsah 36 - 34.000Hz ( - 6 dB v typické místnosti)
Zatižitelnost 80 W RMS
Citlivost (2,83 V / 1 m) 91 dB
Impedance 8 Ω jmenovitá
Doporučený výkon zesilovače 30 - 180 W
Dělící frekvence výhybky 250 / 1700 Hz
Strmost výhybky 2 řádu dolní / 1 řádu horní propust
Bassreflex spodní, s dvojitým laděním a difuzerem BassTrax Tractrix
Připojení Bi-wire, zemnící svorka
Rozměry (š x v x h) 288 x 984 x 318 mm
Hmotnost 21 kg
Provedení

černá v klavírním lesku
bílá v klavírním lesku
ořech dýha s klavírním leskem

Dodávané příslušenství Podližky pod hroty
Imbus klíč

Máte dotazy? Napište nám ...