Fyne Audio F501 - tmavý dub
-29%
Ušetříte13 990 Kč
  • Doprava zdarma
  • Vystaveno ve studiu

Fyne Audio F501 - tmavý dub

Výrobce: Fyne Audio

Reproduktory Fyne Audio plně navazují na uznávanou a ceněnou značku Tannoy včetně konstručního týmu vedeného Dr.Paulem Millsem. Dvou a půl pásmový, podlahový reproduktor z prostřední modelové řady 500 je ideální do menší až středně velké poslechové místnosti. Má precině provedenou ozvučnici s podstavcem, jehož součástí je difuzér bassreflexu, který rovnoměrně vyzařuje basovou energii do místnosti. Je osazen dvojicí firemních reproduktorů o průměru 150 mm - koaxiální IsoFlare a basový. Reproduktor se vyznačuje širokým vyzařovacím úhlem, přesným zobrazením prostoru a vyzářením i velmi jemných detailů. Verdikt časopisu WHAT HI FI 2018 - vítěz  v kategorii podlahových reprosoustav £1000 - 1500  

Barevné varianty
Skladem
Původní cena: 48 980 Kč
34 990 Kč
1 494,30 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Nová značka Fyne Audio vznikla, když nový majitel firmy Tannoy ukončil provoz ve skotském středisku, a uzavřeného střediska se po krátké době ujali původní pracovníci včetně vývojových techniků, kteří se podíleli na vývoji a výrobě reprosoustav Tannoy s legendárními koaxiálními reproduktory.


Modelová řada F500 je v nabídce nejnižší, která používá koaxiální reproduktory. Obsahuje regálový reproduktor, menší a větší sloupový, nechybí ani reproduktor pro centrální kanál domácího kina. Vrcholem řady je speciání sloupový model SP odvozený od modelu F501, který využívá technologie použité ve vyšší modelové řadě F700. Koaxiání reproduktory pracující jako bodový zdroj zvuku zajistí přesnou lokalizaci nejen ve stereofonní scéně, ale i u všech formátů prostorového zvuku filmových soundtracků.


Reprosoustava F501 s puristickým audiofilním designem je menší ze dvou modelů podlahových reprosoustav řady F500. Má bassreflexovou ozvučnici s mírně vyklenutou přední a zadní stěnou eliminující stojaté vlnění. Ozvučnice je vyrobena z masivní MDF do které jsou precizně zafrézovány reproduktory. Uvnitř ozvučnice je oddělená komora propojená s vnitřním objemem přes vyladěný bassreflexový rezonátor, a výstup basové energie ven zajišťuje další bassreflexový rezonátor vyzařující dolů do postavce - soklu, který je nedílnou součástí ozvučnice. Toto řešení zastává funkci akustického filtru, který na basech zajistí nižší zkreslení při vyšším akustickém tlaku. Pod vyústěním bassrexu v mřížovém podstavci, je difuzer BassTrax Tractrix, který rovnoměrně rozptyluje basovou energii a usnadňuje tak umístění reproduktoru v místnosti.

Reprosoustava je osazena dvojicí reproduktorů o shodném průměru 150 mm. Základem je koaxiální reproduktor IsoFlare o průměru 150 mm (6“), který na basech až do frekvence 250 Hz doplňuje basový a rozšiřuje tak spodní frekvenční hranici pod 40 Hz.
Technologie koaxiálního reproduktoru jako bodového zdroje zvuku není u Fyne Audio nová, ale technický tým navázal na mnohalé zkušenosti respektované značky Tannoy.
Patentovaná konstrukce IsoFlare pracuje jako bodový zdroj zvuku. Zajišťuje spojité vyzařování kmitočtů s přesně definovanými směrovými vlastnostmi, lepší fázovou kohenci a tím i přesnější zvukovou scénu i mimo optimální poslechové místo.


Basové membrány obou reproduktorů jsou vylisované z vláken a zavěšené na specielním mezikruží s prolisy - FineFlute, které zajišťuje pístový pohyb membrány v širokém rozsahu. Membrána basového reproduktoru je opatřena fázový nástavcem. Širokopásmový reproduktor pak má uprostřed vložený zvukovod tlakové jednotky vysokotónového systému, který membránu využívá jako navazující zvukovod.
Vysokotónový systém má lehkou a pevnou titanovou membránu, neodymový magnet s otevřenou zadní komůrkou. To zaručuje optimální tlak za membránou a posouvá vlastní rezonanční frekvenci hluboko pod dělící kmitočet výhybky. Unikátní geometrie zvukovodu zajišťuje plochou frekvenční charakteristiku bez vniřních odrazů. Frekvenční charakteristika výškového systému sahá nad vnímání lidského sluchu.

Signál mezi reproduktory rozděluje pasivní výhybka druhého resp. prvního řádu pro výškovou sekci používá polypropylénové kondenzátory audiofilní kvality a tlumivky se skládaným nebo vzduchovým jádrem. To zaručuje nízké ztráty signálu a zvuk s vysokým rozlišením i nejmenších detailů.


  Technické parametry

Systém 2 1/2 pásmový, spodní, dvojitě laděný bassreflex s difuzerem
Koaxiální reproduktor 1 x 150 mm IsoFlare
středobasová membrána vylisovaná z vláken,
tlakový výškový systém s 25 mm titanovou membránou
Basový reproduktor 1 x 150 mm membrána vylisovaná z vláken
Frekvenční rozsah 36 - 34.000Hz ( - 6 dB v typické místnosti)
Zatižitelnost 75 W RMS
Citlivost (2,83 V / 1 m) 90 dB
Impedance 8 Ω jmenovitá
Doporučený výkon zesilovače 35 - 150 W
Dělící frekvence výhybky 250 / 1700 Hz
Strmost výhybky 2 řádu dolní / 1 řádu horní propust
Bassreflex spodní, s dvojitým laděním a difuzerem BassTrax Tractrix
Připojení Bi-wire
Rozměry (š x v x h) 270 x 984 x 318 mm
Hmotnost 18,9 kg
Provedení

černý dub dýha
tmavý dub dýha
černá v klavírním lesku
bílá v klavírním lesku

Příslušenství Podložky pod hroty cca 18 mm
Imbus klíč

Máte dotazy? Napište nám ...