Fyne Audio F300C - světlý dub
-14%
Ušetříte700 Kč
  • Doprava zdarma
  • Do vyprodání zásob

Fyne Audio F300C - světlý dub

Výrobce: Fyne Audio

Reproduktory Fyne Audio plně navazují na uznávanou a ceněnou značku Tannoy včetně konstručního týmu vedeného Dr.Paulem Millsem. Reprosoustava kompaktních rozměrů pro středový kanál domácího kina se bez problémů vejde na nebo do nábytku pod televizorem. Disponuje ale dostatečným výkonem pro sestavu i s největším modelem sloupové reprosoustavy F303. Je osazena dvojicí středobasových reproduktorů o průměru 125 mm (5 ") a výškovým reproduktorem spolyesterovou kalotou průměru 25 mm (1"). Precizní, masivní skříňka se zadním bassreflexem s vnitřním objemem 6,2 litrů a pozlacenými připojovacími terminály.

Barevné varianty
Skladem
Původní cena: 4 990 Kč
4 290 Kč
185,92 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Nová značka Fyne Audio vznikla, když nový majitel firmy Tannoy ukončil provoz ve skotském středisku, a uzavřeného střediska se po krátké době ujali původní pracovníci včetně vývojových techniků, kteří se podíleli na vývoji a výrobě reprosoustav Tannoy s legendárními koaxiálními reproduktory.


Z letitých znalostí a zkušeností ve vývoji a výrobě vysoce ceněných reprosoustav těží i reproduktory z cenově dostupné základní řady (entry level)F300, které obsahují řadu konstrukčních vylepšení a audiofilní zvuk za bezkonkurenční cenu. Tato řada obsahuje škálu modelů tak, aby vyhověli rozličným nárokům jak pro stereofonní poslech, tak pro sestavu domácího kina. Řada F300 obsahuje dva modely stojanových - regálových reprosoustav, dva modely ;reprosoustav sloupových, reprosoustavu pro centrální kanál domácího kina a reproduktor LCR s univerzálním využitím.


Precizní rigidní ozvučnice všech modelů F300 je sestavena z MDF panelů, které jsou ještě uvnitř zesílené. Celkovou tuhost ozvučnice dále zvyšuje speciální absorbční tmel mezi magnetem basového reproduktoru a zadní stěnou ozvučnice. To přispívá k ještě většímu potlačení nežádoucích rezonancí.

Optimální výkon každého z modelů F300 je zajištěn použitím vysoce kvalitních přesně vybraných komponentů výhybky, včetně nízkoztrátové LF tlumivky se skládaným jádrem a polypropylenových kondenzátorů ve výškovém filtru. Parametry výhybky jsou optimalizovány počítačem, a doladěny poslechovými testy. Pozlacené terminály reproduktorů dlouhodobě zajišťují minimální přechodový odpor.

Středobasové reproduktory mají kuželovou membránu vylisovanou z vícevláknové papírové buničiny zavěšenou na specielním mezikruží s prolisy - FineFlute, které zajišťuje pístový pohyb membrány v širokém rozsahu. Uprostřed je opatřena fázový nástavcem vyrovnávajícím vyzařovací charakteristiku ve středním pásmu.

Výškový reproduktor s kalotovou kopulkou o průměru 25 mm vylisovanou z polyesteru má výkonný magnetický obvod s neodymovým magnetem. V ochranném krytu ze síťoviny je integrován fázový kompenzátor který frekvenčně vyrovnává vyzařování výšek v horizontálním směru.

  Technické parametry

Systém 2 pásmový, zadní bassreflex
Výškový reproduktor 1 x polyesterová kalota 25 mm
Středobasové reproduktory 2 x 125 mm membrána vylisovaná z vláken
Frekvenční rozsah 58 - 28.000Hz ( - 6 dB v typické místnosti)
Zatižitelnost 50 W RMS
Citlivost (2,83 V / 1 m) 90 dB
Impedance 8 Ω jmenovitá
Doporučený výkon zesilovače 25 - 100 W
Dělící frekvence výhybky 3 400 Hz
Strmost výhybky 2 řádu dolní / 3 řádu horní propust
Bassreflex zadní
Připojení single-wire
Rozměry (š x v x h) 400 x 156 x 211 mm
Hmotnost 5,5 kg
Provedení ořech
černý jasan
světlý dub

Máte dotazy? Napište nám ...