Furman Elite-10 E I

Furman Elite-10 E I

Výrobce: Furman

Komponentní filtrační jednotka pro připojení audio a video zařízení s celkovým odběrem do 10A, 8x zásuvka IEC, 4 páry f-konektorů pro ochranu satelitní a kabelové techniky, display na čelní straně s indikací aktuálního stavu napětí, vestavěné vlastní LED osvětlení.

Produkt se již neprodává

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

LiFT technologie pro odstranění nežádoucího šumu v audio a video pásmu, více úrovňová ochrana proti přepění SMP, stabilizace napájení SPR a ochrana proti proudovému a napěťovému rázu EVS
 Jako zvláštní příslušenství je možné dokoupit stíněné kabely SUPRA s kvalitními koncovkami C13 / C 14 SCHURTER.SPR (Stable Power Regulation)
Mírný pokles napájecího napětí degraduje výsledný zvukový přednes audio zařízení. Silové obvody zesilovačů tento úbytek dorovnávají vlastními silami, což není jejich primárním úkolem. U přepětí, tedy u opačného stavu, dochází k nadměrnému opotřebení a přehřívání součástek, což se negativně podepisuje na jejich dlouhodobé provozní spolehlivosti (zkrácení životnosti lampy projektoru, přehřívání citlivých mikroobvodů elektroniky apod.) Technologie Furman SPR udržuje rozptyl napájecího napětí 230 V v rozmezí +/- 5V a tím poskytuje přístrojům optimální pracovní pole. Obvod jako takový prakticky negeneruje žádné teplo a je mu cizí i typický elektromechanický brum, dobře zaznamenatelný u kompromisních AC filtrů. Přidaný obvod ZERO Crossing Solid State Technology pak zcela zabraňuje průniku impulzů stejnosměrného proudu na výstup filtru, což je ceněná vlastnost zejména díky neustále se zvyšujícímu počtu takovýchto zdrojů rušení v domácnosti (napájecí adaptéry k notebooku, dobíječky na telefon, tablet). Jedná se o klíčovou věc, parazitní rušení vadí zejména audio technice, kde dochází k modulaci spínacího kmitočtu na efektivní signál a tedy ke zřetelnému ovlivnění výsledného zvukového obrazu.

SMP (Séries Multi-Stage Protection Plus)
Obvody Furman SMP potlačí přepěťový náraz bez následných servisních zásahů. Tradiční přepěťové obvody obvykle vyžadují demontáž a opravu když jsou vystaveny přechodovým napěťovým špičkám napětí. S obvodem SMP jsou přechodová přepětí bezpečně snížena a absorbována.
Unikátní Furman SMP obvody jsou navrženy nad běžné specifikace. Zatímco většina ochran má nastavenou ochranu vysoko nad špikou 300VAC, Furman SMP potlačuje špičky od 376VAC, nebo 275 V AC RMS a je testován na mnohonásobné přepětí 6000VAC - 3000 Amp ! Tato bezprecedentní úroveň ochrany je k dispozici pouze s SMP technologii Furman.

LIFT (Linear Technology Filtering)
Tradiční AC filtry / kondicionéry napájecího napětí pro AV přístroje bývají navrženy pro nereálné laboratorní podmínky a mohou spíše uškodit než skutečně zlepšit zvuk nebo video. Jejich zastaralá konstrukce se vyznačuje rezonančními vrcholy. Za určitých podmínek proto mohou tyto konstrukce ve skutečnosti zhoršit příchozí rušení až o více než 10 dB ! Ještě horší je ztráta digitálních dat, nutnost restartu zažízení, nebo zničení digitálních převodníků, které často způsobí vysoké napěťové špičky a rušení znečišťující napájecí síť. Furman je SMP s LiFT má jiný přístup zajišťující optimální výkon pomocí lineární filtrace bez svodu na zem.

E.V.S. (Extreme napětí Shutdown)
Spolehlivý přepěťový obvod Furman chrání připojené přístroje proti náhodnému příliš vysokému napětí jejich odpojením od sítě. Jejich opětné připojení je automatické při dosažení optimální hodnoty.


Technické parametry

Počet vývodů 4 (lineárně filtrované)
4 (lineárně filtrované s přidaným vysokofrekvenčním filtrem pro digitální a obrazové komponenty)
Maximální proud  10 A AC
Potlačení rušení (0,05 - 100 Ω) >40 dB / 10 kHz - 100 kHz
>80 dB / 100 kHz - 1GHz
Ochrana proti vysokému napětí   275 V AC (Auto-Reset)
Ochrana proti přepěťové špičce  266 V do 6000 V / 3000 A
Rozměry ( š x v x h ) 432 x 54,6 x 375 mm 
Hmotnost 5 kg

Máte dotazy? Napište nám ...