ELAC Miracord 90 - černá/stříbrná
  • Doprava zdarma

ELAC Miracord 90 - černá/stříbrná

Výrobce: ELAC

 Nový špičkový gramofon legendární značky ELAC. Gramofon ELAC Miracord 90 Anniversary čerpá z letitých zkušeností v konstrukci a výrobě hifi zařízení. Cílem bylo navhnout gramofon, který splňuje nejvyšší zvukovou kvalitu. Použité materiály a technologie stejně jako zpracování a přesnost výroby mechaniky odpovídají nejvyšším standardům. Poskytuje stejně vyjímečný zážitek z poslechu jako ostatní zdroje zvuku špičkové audioaparatury.

Barevné varianty
Na objednávku
Do 3 týdnů
66 000 Kč
2 615,34 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Šasi gramofonu o hmotnosti 5,5 kg je vyrobené ze sedviče masivních MDF (Medium-Density Fiberboard) desek, který se vyznačuje nejen vysokou hmotností, ale i efektivním tlumením interních rezonancí. Horní strana desky šasi je na horní straně povrchově upravena několika vrstvami lesklého laku nebo dřevěnou dýhou s matným (Oiled) nebo vysokým leskem. Šasi doplňují po stranách dva černě nebo stříbrně eloxované hliníkové pásy. Šasi stojí na čtyřech pružných nožkách minimalizující přenos vnějších vibrací z podložky na šasi, které mohou negativně ovlivnit kvalitu zvuku. 6,2 těžký talíř přesně vysoustružený z hliníkové slitiny je usazen na ložisku se dvěma bronzovými pouzdry, zajišťující přesnou kolmost osy s talířem. Patní rubínová kulička o průměru 8 mm minimalizuje tření v ložisku. Talíř pohání přes plochý gumový řemen stejnosměrný motor. Otáčky talíře jsou na spodní straně talíře opticky měřeny a přesně regulovány mikroprocesorem s řídící charakteriskou PID.
Motorek je uložen v hliníkovém pouzdru a do šasi pružně zavěšen pomocí dvou textilních "pavouků". Hřídel motorku je opatřena samostředící kladkou, která pohonný řemen přesně vycentruje. Motorek má řízené a elektronicky přepínané otáčky 33 / 45 s možností jemné regulace ± 5 %.
Velká pozornost při návrhu byla věnována raménku a jeho geometrii, která je důležitá pro dosažení optimálního snímání záznamu z gramofonové drážky a minimálního zkreslení. MIRACORD má mimořádně lehkou nosnou trubku vyrobenou z uhlíkových vláken. Ostatní díly jsou z hliníku nebo mosazi. Přesný vertikální a horizontální pohyb raménka s minimálním třením jsou použita kuličková ložiska.

Technické parametry

Rychlost - otáčky 33 / 45 rpm s elektronickým přepínáním
Jemná regulace otáček ± 5 %
Systém pohonu řemen
Motor DC řízený mikroprocesorem
Talíř hliník 300 mm, 6,2 kg
Napájení 18 V, 18 W
Výstup zlacené Cinch (RCA) Neutrik.
Rozměry ( š x v x h) 470 × 170 × 360 mm
Hmotnost 17,1 kg
Příslušenství RCA kabel,
napájecí adaptér
přenoska Audiotechnika

Přenoska Audiotechnika

Systém MM
Frekvenční rozsah 20 - 25 000 Hz 
Přeslech > - 25 dB
Výstupní napětí 2,2 dB - 4,9 mV
Hrot MicroLine
Přítlak 1,4 g, ± 0,4 g
Doporučená zátěž 47 kΩ
Stejnosměrný odpor 800 Ω ± 20%
Impedance 3,2 kΩ ± 20 % /1 kHz

Máte dotazy? Napište nám ...