DALI RUBICON LCR Rosso - veneer
  • Doprava zdarma

DALI RUBICON LCR Rosso - veneer

Výrobce: DALI

RUBICON LCR se prostě zrodil pro design a zvukový výkon.  Hybridní výškový modul spolu s dřevovláknitým reproduktorem s nízkými ztrátami podává široký dynamický rozsah, kompaktní zvuk s bohatým detailem a s basovou odezvou, která je bezkonkurenční ve své třídě.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
37 495 Kč
1 601,28 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

RUBICON LCR se prostě zrodil pro design a zvukový výkon.  Hybridní výškový modul spolu s dřevovláknitým reproduktorem s nízkými ztrátami podává široký dynamický rozsah, kompaktní zvuk s bohatým detailem a s basovou odezvou, která je bezkonkurenční ve své třídě.

Otočný hybridní výškový modul umožňuje používat Rubicon LCR buď jako levý nebo pravý kanál, nebo jako středový reproduktor. 6½ palcový basový reproduktor využívá důmyslně navržený basový port pro dosažení maximální hloubky basů.
DALI RUBICON LCR byl oceněn oceněním EISA za "Nejlepší výrobek 2014/2015" v kategorii "European On-Wall Speaker".

  • Reproduktory jsou vyráběny v továrně DALI
  • Ručně sestavené skříně s oddělenými sekcemi
  • Hybridní výšková sekce složená z ultralehké textilní kaloty a páskového výškového reproduktoru
  • Unikátní technologie reproduktorů SMC-based magnet motor system
  • Membrány reproduktorů s příměsí dřeva pro nízké ztráty v reprodukci
  • Pozlacené terminály
  • K dispozici v bílém a černém vysokém lesku / ořechové a rosso dýze  


Montáž reproduktorů i finální testování se provádí přímo na montážních linkách v dánské továrně.
Všechny prvky reproduktorů DALI jsou navrženy a vyráběny v manufaktuře DALI.
Pro výrobu série RUBICON využívá DALI velké a efektivní dřevoobráběcí zařízení v Dánsku.


Dali Technologie

SMC
Soft Magnetic Compound (SMC) jsou magnetické granule se speciálním povlakem, které lze tvarovat do libovolného tvaru. SMC má mnoho výhod a jejich použití v systému magnetů reproduktorů má za následek výrazné snížení zkreslení a mechanických ztrát. Jedinečná schopnost SMC poskytnout vysokou magnetickou vodivost a velmi nízkou elektrickou vodivost nabízí všechny dobré vlastnosti reproduktorového magnetu bez obvyklých stinných stránek. Výsledkem je podstatné snížení zbarvení reprodukovaného zvuku. U basového reproduktoru DALI RUBICON LCR je v systému magnetu pohonu pólový nástavec zcela vyroben ze SMC. Tento důležitý prvek feritového systému pohonu je rozhodující pro audio výkon série RUBICON.


HYBRID TWEETER
DALI má dlouhou a osvědčenou tradici využívající hybridního výškového reproduktorového modulu. Jedná se o kombinaci kopule výškového reproduktoru pracující společně s páskovým výškovým reproduktorem pro úžasnou reprodukci vysokých frekvencí a rozptyl vysokofrekvenčních kmitočtů, které překonají všechny ostatní technologie výškových reproduktorů. Podle našeho názoru je Hybridní výškový modul ideální vysokofrekvenční řešení. Ribbon tweeter je bez artefaktů, rezonancí a vysokofrekvenčních špiček v jejich pracovním rozsahu. Hybridní Tweeter modul má extrémně hladký a široký horizontální rozptyl. Dokonce i detaily čelní desky výškového modulu jsou určeny pro optimální horizontální rozptyl. Charakteristikou textilní kaloty je nízká rezonanční frekvence, zpracování vysokého výkonu a výjimečně vysoká hladina akustického tlaku. Použití magnetické kapaliny pro chlazení znamená vynikající kontrolu pohybu cívky.


WOOFER
Basový reproduktor pro RUBICON LCR je navržen s výrazným zaměřením na DALI zásady nízkého zkreslení, nízkých ztrát a neutrálního zbarvení reprodukovaného zvuku. Ideální reproduktor hraje právě to, co zesilovač distribuuje, nic víc, nic míň. Ke splnění těchto ideálů je každý díl v basovém reproduktoru RUBICON pečlivě vybrán pro svou schopnost nízkých ztrát. Membrána je vyrobena ze směsi celulózy, papíru a dřevěných vláken, která zaručují velmi nízkou povrchovou rezonanci a dávají membránám jejich výraznou barvu. Membrána je uchycena v gumovém závěsu, který byl zvolen pro jeho měkké a velmi pružné vlastnosti. To dává membráně volný pohyb s velmi nízkým tlumivým účinkem a ponechává kontrolu nad pohybem membrány. Pryžový závěs je upevněn k hliníkovému koši, který vzhledem k vlastnostem hliníku negeneruje téměř žádné rušení magnetického pole obklopujícího pohon s permanentním magnetem. pohon reproduktoru se skládá z velkého feritovho magnetu, který obklopuje pólový nástavec vyrobený výhradně z Unikátního materiálu SMC. Pólový nástavec a feritové magnety jsou upevněny mezi dvěma měkkými železnými deskami. To vytváří téměř optimální prostředí pro dvě vrstvy kmitací cívky pracující uvnitř. Kmitací cívka je proto schopna transformovat signály ze zesilovače nezkresleně, neutrálně a s velmi dobře načasovanou reprodukcí původního signálu.


SKŘÍŇ
Půvabně elegantní zevnějšek RUBICON LCR funguje jako základna pro reproduktor s nízkou ztrátou. Bassreflex je důmysně vestavěn do zadní stěny. RUBICON LCR je vyroben z masivní MDF a je k dispozici ve čtyřech provedeních: Vysoce lesklá bílá, vysoce lesklá černá, rosso a vlašský ořech. 

 Technické parametry

Systém 2+0,5-pásmová / centrální regálová reprosoustava s bassreflexem
Výškový reproduktor 1 x 29 mm soft dome, 1 x 17 x 45 mm ribbon
Basový reproduktor 1 x 6 1/2"
Frekvenční rozsah (+/-3 dB) 59 Hz - 34 kHz
Citlivost (2,83 V/1 m) 89 dB
Jmenovitá impedance 4 Ω
Maximální SPL 109 dB
Doporučený výkon zesilovače 20 - 150 W
Dělící frekvence vyhybky 3.100 / 14.000 Hz
Typ ozvučnice Bass reflex
Nadění Bass reflexu 49
Terminály Single Wire
Doporučená vzdálenost od zdi 0 - 30 cm
Rozměry (š x v x h) (svislá montáž) 278 x 465 x 146 mm
Hmotnost: 8 kg / ks

Máte dotazy? Napište nám ...