DALI RUBICON 6 Rosso - veneer
  • Doprava zdarma

DALI RUBICON 6 Rosso - veneer

Výrobce: DALI

RUBICON 6 je schopen dodat objemné fyzické basy i jasné výšky, které vyplní i větší prostor. Skvěle sladěné basové reproduktory dosahují do velmi hluboké basové oblasti.

Barevné varianty
Skladem
109 990 Kč
4 697,30 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

RUBICON 6 je schopen dodat objemné fyzické basy i jasné výšky, které vyplní i větší prostor. Skvěle sladěné basové reproduktory dosahují do velmi hluboké basové oblasti.

RUBICON 6 je podlahová volně stojící reprosoustava, která je vybavena dvěma 165 mm basovými reproduktory, z nichž každý je umístěn ve své oddělené sekci. Spolu s hybridní výškovou sekcí zaručují skvělý zvuk napříč všemi žánry.

  • Reproduktory jsou vyráběny v továrně DALI
  • Ručně sestavené skříně s oddělenými sekcemi
  • Unikátní technologie reproduktorů SMC-based magnet motor system
  • Membrány reproduktorů s příměsí dřeva pro nízké ztráty v reprodukci
  • Pozlacené bi-wiring a bi-amping terminály
  • K dispozici v bílém a černém vysokém lesku / ořechové a rosso dýze
  • Hybridní výšková sekce složená z ultralehké textilní kaloty a páskového výškového reproduktoruMontáž reproduktorů i finální testování se provádí přímo na montážních linkách v dánské továrně.
Všechny prvky reproduktorů DALI jsou navrženy a vyráběny v manufaktuře DALI.
Pro výrobu série RUBICON využívá DALI velké a efektivní dřevoobráběcí zařízení v Dánsku.


Dali Technologie


SMC
Soft Magnetic Compound (SMC) jsou magnetické granule se speciálním povlakem, které lze tvarovat do libovolného tvaru. SMC má mnoho výhod a jejich použití v systému magnetů reproduktorů má za následek výrazné snížení zkreslení a mechanických ztrát. Jedinečná schopnost SMC poskytnout vysokou magnetickou vodivost a velmi nízkou elektrickou vodivost nabízí všechny dobré vlastnosti reproduktorového magnetu bez obvyklých stinných stránek. Výsledkem je podstatné snížení zbarvení reprodukovaného zvuku. U basových reproduktorů DALI RUBICON 6 je v systému magnetu motoru pólový nástavec zcela vyroben ze SMC. Tento důležitý prvek feritového systému motoru je rozhodující pro audio výkon série RUBICON.


HYBRID TWEETER
DALI má dlouhou a osvědčenou tradici využívající hybridního výškového reproduktorového modulu. Jedná se o kombinaci kopule výškového reproduktoru pracující společně s páskovým výškovým reproduktorem pro úžasnou reprodukci vysokých frekvencí a rozptyl vysokofrekvenčních kmitočtů, které překonají všechny ostatní technologie výškových reproduktorů. Podle našeho názoru je Hybridní výškový modul ideální vysokofrekvenční řešení. Ribbon tweeter je bez artefaktů, rezonancí a vysokofrekvenčních špiček v jejich pracovním rozsahu. Hybridní Tweeter modul má extrémně hladký a široký horizontální rozptyl. Dokonce i detaily čelní desky výškového modulu jsou určeny pro optimální horizontální rozptyl. Charakteristikou textilní kaloty je nízká rezonanční frekvence, zpracování vysokého výkonu a výjimečně vysoká hladina akustického tlaku. Použití magnetické kapaliny pro chlazení znamená vynikající kontrolu pohybu cívky.


WOOFER
Basový reproduktor pro RUBICON 6 je navržen s výrazným zaměřením na DALI zásady nízkého zkreslení, nízkých ztrát a neutrálního zbarvení reprodukovaného zvuku. Ideální reproduktor hraje právě to, co zesilovač distribuuje, nic víc, nic míň. Ke splnění těchto ideálů je každý díl v basovém reproduktoru RUBICON pečlivě vybrán pro svou schopnost nízkých ztrát. Membrána je vyrobena ze směsi celulózy, papíru a dřevěných vláken, která zaručují velmi nízkou povrchovou rezonanci a dávají membránám jejich výraznou barvu. Membrána je uchycena v gumovém závěsu, který byl zvolen pro jeho měkké a velmi pružné vlastnosti. To dává membráně volný pohyb s velmi nízkým tlumivým účinkem a ponechává kontrolu nad pohybem membrány. Pryžový závěs je upevněn k hliníkovému koši, který vzhledem k vlastnostem hliníku negeneruje téměř žádné rušení magnetického pole obklopujícího motor s permanentním magnetem. Motor magnetu se skládá z velkého feritovho magnetu, který obklopuje pólový nástavec vyrobený výhradně z Unikátního materiálu SMC. Pólový nástavec a feritové magnety jsou upevněny mezi dvěma měkkými železnými deskami. To vytváří téměř optimální prostředí pro dvě vrstvy kmitací cívky pracující uvnitř. Kmitací cívka je proto schopna transformovat signály ze zesilovače nezkresleně, neutrálně a s velmi dobře načasovanou reprodukcí původního signálu.


SKŘÍŇ
Půvabně elegantní zevnějšek RUBICON 6 funguje jako základna pro reproduktory s nízkou ztrátou. Každý reproduktor je umístěn ve své oddělené sekci. Turbulence jsou minimalizovány přes porty bassreflexů, které jsou umístěny přímo za každým basovým reproduktorem pro jejich optimální načasování. RUBICON 6 je vyroben z masivní MDF a je k dispozici ve čtyřech provedeních: Vysoce lesklá bílá, vysoce lesklá černá, rosso a vlašský ořech. 

Technické parametry

Systém 2,5+0,5 pásmový bass-reflex
Výškový reproduktor 1 x 17 x 45  mm ribbon
1 x 29 mm soft dome
Basový reproduktor 2 x 6 1/2"
Frekvenční rozsah (+/-3 dB) 38 Hz - 34 kHz
Citlivost (2,83 V/1 m) 88,5 dB
Jmenovitá impedance 4 Ω
Maximální SPL 110 dB
Doporučený výkon zesilovače 40 - 200 W
Dělící frekvence vyhybky 800 / 2.600 / 14.000 Hz
Typ ozvučnice Bass reflex
Frekvence ladění Bass reflexu 33 Hz
Terminály Bi-wiring / Bi-Amp
Doporučená vzdálenost od zdi 20 - 180 cm
Rozměry (Š x V x H) 200 x 990 x 380 mm
Hmotnost: 20,2 kg / ks

Máte dotazy? Napište nám ...