DALI OPTICON VOKAL - bílá
  • Doprava zdarma

DALI OPTICON VOKAL - bílá

Výrobce: DALI

DALI OPTICON VOKAL demonstruje  dokonalou harmonii kontroly a síly. Vyzbrojen 6½ palcovým reproduktorem s dřevovláknitou membránou s nízkou ztrátou, hybridním výškovým modulem a dopředu směřujícími basovými porty. Můžete si být jisti, že akce na obrazovce budou úžasně ozvučené.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
15 990 Kč
643,90 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

DALI OPTICON VOKAL demonstruje  dokonalou harmonii kontroly a síly. Vyzbrojen 6½ palcovým reproduktorem s dřevovláknitou membránou s nízkou ztrátou, hybridním výškovým modulem a dopředu směřujícími basovými porty. Můžete si být jisti, že akce na obrazovce budou úžasně ozvučené.

Výběr efektové, středové reprosoustavy má zásadní význam pro celý zážitek z domácího kina. To je důvod, proč byl navržen DALI OPTICON VOKAL. Skvěle si rozumí s jakoukoliv reprosestavou ze série OPTICON a je dostatečně silný aby spolupracoval i s OPTICON 8. Vzhledem k předním basovým portům, můžete VOKAL velmi snadno umístit.

  • Reproduktory jsou vyráběny v továrně DALI
  • Ručně sestavené skříně s oddělenými sekcemi
  • Otočná hybridní výšková sekce složená z ultralehké textilní kaloty a páskového výškového reproduktoru
  • Unikátní technologie reproduktorů SMC-based magnet motor system
  • Membrány reproduktorů s příměsí dřeva pro nízké ztráty v reprodukci
  • Pozlacené terminály
  • K dispozici v matné bílé a černé saténové a dekoru ořech


Montáž reproduktorů i finální testování se provádí přímo na montážních linkách v dánské továrně.
Všechny prvky reproduktorů DALI jsou navrženy a vyráběny v manufaktuře DALI.
Pro výrobu série OPTICON využívá DALI velké a efektivní dřevoobráběcí zařízení v Dánsku.


Dali Technologie

SMC
Soft Magnetic Compound (SMC) jsou magnetické granule se speciálním povlakem, které lze tvarovat do libovolného tvaru. SMC má mnoho výhod a jejich použití v systému magnetů reproduktorů má za následek výrazné snížení zkreslení a mechanických ztrát. Jedinečná schopnost SMC poskytnout vysokou magnetickou vodivost a velmi nízkou elektrickou vodivost nabízí všechny dobré vlastnosti reproduktorového magnetu bez obvyklých stinných stránek. Výsledkem je podstatné snížení zbarvení reprodukovaného zvuku. U basového reproduktoru DALI OPTICON VOKAL je v systému magnetu pohonu pólový nástavec zcela vyroben ze SMC. Tento důležitý prvek feritového systému pohonu je rozhodující pro audio výkon série OPTICON.


HYBRID TWEETER
DALI má dlouhou a osvědčenou tradici využívající hybridního výškového reproduktorového modulu. Jedná se o kombinaci kopule výškového reproduktoru pracující společně s páskovým výškovým reproduktorem pro úžasnou reprodukci vysokých frekvencí a rozptyl vysokofrekvenčních kmitočtů, které překonají všechny ostatní technologie výškových reproduktorů. Podle našeho názoru je Hybridní výškový modul ideální vysokofrekvenční řešení. Ribbon tweeter je bez artefaktů, rezonancí a vysokofrekvenčních špiček v jejich pracovním rozsahu. Hybridní Tweeter modul má extrémně hladký a široký horizontální rozptyl. Dokonce i detaily čelní desky výškového modulu jsou určeny pro optimální horizontální rozptyl. Charakteristikou textilní kaloty je nízká rezonanční frekvence, zpracování vysokého výkonu a výjimečně vysoká hladina akustického tlaku. Použití magnetické kapaliny pro chlazení znamená vynikající kontrolu pohybu cívky.


WOOFER
Basový reproduktor pro OPTICON VOKAL je navržen s výrazným zaměřením na DALI zásady nízkého zkreslení, nízkých ztrát a neutrálního zbarvení reprodukovaného zvuku. Ideální reproduktor hraje právě to, co zesilovač distribuuje, nic víc, nic míň. Ke splnění těchto ideálů je každý díl v basovém reproduktoru OPTICON pečlivě vybrán pro svou schopnost nízkých ztrát. Membrána je vyrobena ze směsi celulózy, papíru a dřevěných vláken, která zaručují velmi nízkou povrchovou rezonanci a dávají membránám jejich výraznou barvu. Membrána je uchycena v gumovém závěsu, který byl zvolen pro jeho měkké a velmi pružné vlastnosti. To dává membráně volný pohyb s velmi nízkým tlumivým účinkem a ponechává kontrolu nad pohybem membrány. Pryžový závěs je upevněn k hliníkovému koši, který vzhledem k vlastnostem hliníku negeneruje téměř žádné rušení magnetického pole obklopujícího pohon s permanentním magnetem. pohon reproduktoru se skládá z velkého feritovho magnetu, který obklopuje pólový nástavec vyrobený výhradně z Unikátního materiálu SMC. Pólový nástavec a feritové magnety jsou upevněny mezi dvěma měkkými železnými deskami. To vytváří téměř optimální prostředí pro dvě vrstvy kmitací cívky pracující uvnitř. Kmitací cívka je proto schopna transformovat signály ze zesilovače nezkresleně, neutrálně a s velmi dobře načasovanou reprodukcí původního signálu. 


SKŘÍŇ
Pro výrobu série OPTICON využívá DALI velké a efektivní dřevoobráběcí zařízení v Dánsku. Montáž reproduktorů i finální testování se provádí přímo na montážních linkách v dánské továrně. Čelní stěna skříně OPTICON VOKAL je vyztužena pro uložení reproduktorů, které se montují přímo do 25 mm silné MDF. Čelní stěna je lakována černou nebo bílou barvou s vysoce lesklým povrchem pro exkluzivní vzhled.

 Technické parametry

Systém 2 + 0,5-pásmová / centrální regálová reprosoustava s bassreflexem
Výškový reproduktor 1 x 28 mm soft dome, 1 x 17 x 45 mm ribbon
Basový reproduktor 1 x 6 1/2"
Frekvenční rozsah (+/-3 dB) 47 Hz - 32 kHz
Citlivost (2,83 V/1 m) 89,5 dB
Jmenovitá impedance 4 Ω
Maximální SPL 109 dB
Doporučený výkon zesilovače 30 - 150 W
Dělící frekvence výhybky 2.300 / 14.000 Hz
Typ ozvučnice Bass reflex
Frekvence ladění Basreflexu 43,5
Terminály Single Wire
Doporučená vzdálenost od zdi 0 - 30 cm
Rozměry (Š x V x H) 435 x 201 x 312 mm
Hmotnost: 8,8 kg / ks

Máte dotazy? Napište nám ...