DALI OPTICON 8 - ořech

DALI OPTICON 8 - ořech

Výrobce: DALI

DALI OPTICON 8 je na vrcholu řady. Štíhlá podlahová reprosoustava je vybavena nejlepší a nejmodernější technologií DALI. Chcete-li pocítit vzdušnost, přesnost a maximální výkon je OPTICON 8 vaše odpověď.

Produkt se již neprodává

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

DALI OPTICON 8 je na vrcholu řady. Štíhlá podlahová reprosoustava je vybavena nejlepší a nejmodernější technologií DALI. Chcete-li pocítit vzdušnost, přesnost a maximální výkon je OPTICON 8 vaše odpověď.

Díky objemné skříni s dvojitým 8 palcovým basovým reproduktorem s dřevovláknitou membránou s unikátní technologií magnetu SMC vykreslí i velmi hluboké basy. Ve spojení 6½ palcového středového reproduktoru s dřevovláknitou membránou společně se sestavou hybridního reproduktoru s měkkou kopulí a páskového výškového reproduktoru je OPTICON 8 schopen zaplnit i ty největší pokoje naprosto pohlcujícím zvukem.  

Tato působivá 3 + ½-pásmová sestava neponechává nic náhodě a poskytne vám úderný bas, rafinované středy a vysoké frekvence s maximálním rozlišením. Nejvyššíí kvalita z libovolného zdroje je samozřejmostí.

  • Reproduktory jsou vyráběny v továrně DALI
  • Ručně sestavené skříně s oddělenými sekcemi
  • Unikátní technologie reproduktorů SMC-based magnet motor system
  • Membrány reproduktorů s příměsí dřeva pro nízké ztráty v reprodukci
  • Pozlacené bi-wiring a bi-amping terminály
  • K dispozici v matné bílé saténové, černé a ořech
  • Hybridní výšková sekce složená z ultralehké textilní kaloty a páskového výškového reproduktoruMontáž reproduktorů i finální testování se provádí přímo na montážních linkách v dánské továrně.
Všechny prvky reproduktorů DALI jsou navrženy a vyráběny v manufaktuře DALI.
Pro výrobu série OPTICON využívá DALI velké a efektivní dřevoobráběcí zařízení v Dánsku.


Dali Technologie


SMC
Soft Magnetic Compound (SMC) jsou magnetické granule se speciálním povlakem, které lze tvarovat do libovolného tvaru. SMC má mnoho výhod a jejich použití v systému magnetů reproduktorů má za následek výrazné snížení zkreslení a mechanických ztrát. Jedinečná schopnost SMC poskytnout vysokou magnetickou vodivost a velmi nízkou elektrickou vodivost nabízí všechny dobré vlastnosti reproduktorového magnetu bez obvyklých stinných stránek. Výsledkem je podstatné snížení zbarvení reprodukovaného zvuku. U basových reproduktorů DALI OPTICON 8 je v systému magnetu motoru pólový nástavec zcela vyroben ze SMC. Tento důležitý prvek feritového systému motoru je rozhodující pro audio výkon série OPTICON.HYBRID TWEETER
DALI má dlouhou a osvědčenou tradici využívající hybridního výškového reproduktorového modulu. Jedná se o kombinaci kopule výškového reproduktoru pracující společně s páskovým výškovým reproduktorem pro úžasnou reprodukci vysokých frekvencí a rozptyl vysokofrekvenčních kmitočtů, které překonají všechny ostatní technologie výškových reproduktorů. Podle našeho názoru je Hybridní výškový modul ideální vysokofrekvenční řešení. Ribbon tweeter je bez artefaktů, rezonancí a vysokofrekvenčních špiček v jejich pracovním rozsahu. Hybridní Tweeter modul má extrémně hladký a široký horizontální rozptyl. Dokonce i detaily čelní desky výškového modulu jsou určeny pro optimální horizontální rozptyl.

Charakteristikou textilní kaloty je nízká rezonanční frekvence, zpracování vysokého výkonu a výjimečně vysoká hladina akustického tlaku. Použití magnetické kapaliny pro chlazení znamená vynikající kontrolu pohybu cívky.

I při velmi vysokých hladinách akustického tlaku nabízí páskový výškový reproduktor široké frekvenční pásmo a vynikající rozptyl ve vyšších frekvencích. Jemně se line od výše 10 kHz, plného podání nabývá od 14 kHz až výrazně přesahuje 30 kHz, daleko nad slyšitelným rozsahem. DALI ribbon tweeter je opravdovým mistrem v horizontální distribuci vysokých frekvencí a vynikající partner pro jedinečnou schopnost reprodukovat kmitočty od 2 kHz nahoru.WOOFER
Basový reproduktor pro OPTICON 6 je navržen s výrazným zaměřením na DALI zásady nízkého zkreslení, nízkých ztrát a neutrálního zbarvení reprodukovaného zvuku. Ideální reproduktor hraje právě to, co zesilovač distribuuje, nic víc, nic míň. Ke splnění těchto ideálů je každý díl v basovém reproduktoru OPTICON pečlivě vybrán pro svou schopnost nízkých ztrát. Membrána je vyrobena ze směsi celulózy, papíru a dřevěných vláken, která zaručují velmi nízkou povrchovou rezonanci a dávají membránám jejich výraznou barvu. Membrána je uchycena v gumovém závěsu, který byl zvolen pro jeho měkké a velmi pružné vlastnosti. To dává membráně volný pohyb s velmi nízkým tlumivým účinkem a ponechává kontrolu nad pohybem membrány. Pryžový závěs je upevněn k hliníkovému koši, který vzhledem k vlastnostem hliníku negeneruje téměř žádné rušení magnetického pole obklopujícího motor s permanentním magnetem. Motor magnetu se skládá z velkého feritovho magnetu, který obklopuje pólový nástavec vyrobený výhradně z Unikátního materiálu SMC. Pólový nástavec a feritové magnety jsou upevněny mezi dvěma měkkými železnými deskami. To vytváří téměř optimální prostředí pro dvě vrstvy kmitací cívky pracující uvnitř. Kmitací cívka je proto schopna transformovat signály ze zesilovače nezkresleně, neutrálně a s velmi dobře načasovanou reprodukcí původního signálu.


SKŘÍŇ
Pro výrobu série OPTICON využívá DALI velké a efektivní dřevoobráběcí zařízení v Dánsku. Montáž reproduktorů i finální testování se provádí přímo na montážních linkách v dánské továrně. Čelní stěna skříně OPTICON 6 je vyztužena pro uložení reproduktorů, které se montují přímo do 25 mm silné MDF. Aby bylo zajištěno co nejlepší upevnění basových reproduktorů a tím i integrace do kabinetu, jsou uvnitř skříně umístěny podélné výztuhy pro uchycení reproduktorů. Modul výškových reproduktorů je bezpečně připevněn na svém místě šesti šrouby pro eliminaci vibrací a rezonancí. Gumové těsnění je umístěno mezi basovým reproduktorem a vyfrézovanou drážkou skříně, tak aby byla zajištěna 100% vzduchotěsnost. Čelní stěna je lakována černou nebo bílou barvou s vysoce lesklým povrchem pro exkluzivní vzhled.

Technické parametry

Frekvenční rozsah 38Hz - 32kHz
Citlivost 88 dB
Nominální impedance 4 Ω
SPL 112dB
Rezonanční kmitočet bassreflexu 29,5Hz
Dělící frekvence vyhybky 390 / 2300 / 14000Hz
Vysokotónové měniče 17 x 45 mm Ribbon / 28 mm lehká textilní kalota
Středový reproduktor 165 mm
Basový reproduktor 210 mm
Doporučený výkon zesilovače 40 - 300 W
Terminály Bi-Wire
Rozměry (Š x V x H) 241 x 1140 x 450 mm
Hmotnost: 34,8 kg / ks
Barevné provedení ořech, černý jasan, matná bílá

Máte dotazy? Napište nám ...