DALI OPTICON 1 černá
  • Doprava zdarma

DALI OPTICON 1 černá

Výrobce: DALI

Malá, ale dokonale navržená. DALI OPTICON 1 poskytuje perfektní výkon ve zdánlivě malém formátu.

Barevné varianty
Skladem u dodavatele
Do 3 dnů
19 990 Kč
802,99 €
Cena za pár (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Malá, ale dokonale navržená. DALI OPTICON 1 poskytuje perfektní výkon ve zdánlivě malém formátu.

DALI OPTICON 1 je kompaktní regálová reprosoustava, která je navržena tak, aby mohla být umístěna v blízkosti zdi nebo instalována přímo na stěnu. Kombinuje téměř 5 litrů vnitřního objemu se zadním, šikmo dolů umístěným basovým portem, ​​4 ¾" basovým reproduktorem s dřevovláknitou membránou a 26 mm ultralehkým výškovým reproduktorm s textilní membránou. To zaručuje DALI OPTICON 1 dokonalou rovnováhu jasných výšek, detailních středů a impozantně silných basů.

DALI OPTICON 1 je vybaven stejným nízkoztrátovým basovým reproduktorem s dřevovláknitou membránou, který je montován do nejvýšší řady EPICON, spolu s jedinečnou technologií SMC (Soft Magnetic Compound) magnetického systému pohonu a zcela novým ultralehkým výškovým reproduktorem s textilní membránou vyvinutým pro sérii OPTICON pro reprodukci zvuku přesně tak, jak byl původně zaznamenán.

  • Reproduktory jsou vyráběny v továrně DALI
  • Ručně sestavené skříně s oddělenými sekcemi
  • Unikátní technologie reproduktorů SMC-based magnet motor system
  • Membrány reproduktorů s příměsí dřeva pro nízké ztráty v reprodukci
  • Pozlacené bi-wiring a bi-amping terminály
  • K dispozici v matné bílé saténové, černé a ořech
  • Ultralehká textilní kalota


Montáž reproduktorů i finální testování se provádí přímo na montážních linkách v dánské továrně.
Všechny prvky reproduktorů DALI jsou navrženy a vyráběny v manufaktuře DALI.
Pro výrobu série OPTICON využívá DALI velké a efektivní dřevoobráběcí zařízení v Dánsku.Dali Technologie


SMC
Soft Magnetic Compound (SMC) jsou magnetické granule se speciálním povlakem, které lze tvarovat do libovolného tvaru. SMC má mnoho výhod a jejich použití v systému magnetů reproduktorů má za následek výrazné snížení zkreslení a mechanických ztrát. Jedinečná schopnost SMC poskytnout vysokou magnetickou vodivost a velmi nízkou elektrickou vodivost nabízí všechny dobré vlastnosti reproduktorového magnetu bez obvyklých stinných stránek. Výsledkem je podstatné snížení zbarvení reprodukovaného zvuku. U basových reproduktorů DALI OPTICON 1 je v systému magnetu motoru pólový nástavec zcela vyroben ze SMC. Tento důležitý prvek feritového systému motoru je rozhodující pro audio výkon série OPTICON.TWEETER
Charakteristikou textilní kaloty je nízká rezonanční frekvence, zpracování vysokého výkonu a výjimečně vysoká hladina akustického tlaku. Použití magnetické kapaliny pro chlazení znamená vynikající kontrolu pohybu cívky.WOOFER
Basový reproduktor pro OPTICON 1 je navržen s výrazným zaměřením na DALI zásady nízkého zkreslení, nízkých ztrát a neutrálního zbarvení reprodukovaného zvuku. Ideální reproduktor hraje právě to, co zesilovač distribuuje, nic víc, nic míň. Ke splnění těchto ideálů je každý díl v basovém reproduktoru OPTICON pečlivě vybrán pro svou schopnost nízkých ztrát. Membrána je vyrobena ze směsi celulózy, papíru a dřevěných vláken, která zaručují velmi nízkou povrchovou rezonanci a dávají membránám jejich výraznou barvu. Membrána je uchycena v gumovém závěsu, který byl zvolen pro jeho měkké a velmi pružné vlastnosti. To dává membráně volný pohyb s velmi nízkým tlumivým účinkem a ponechává kontrolu nad pohybem membrány. Pryžový závěs je upevněn k hliníkovému koši, který vzhledem k vlastnostem hliníku negeneruje téměř žádné rušení magnetického pole obklopujícího motor s permanentním magnetem. Motor magnetu se skládá z velkého feritovho magnetu, který obklopuje pólový nástavec vyrobený výhradně z Unikátního materiálu SMC. Pólový nástavec a feritové magnety jsou upevněny mezi dvěma měkkými železnými deskami. To vytváří téměř optimální prostředí pro dvě vrstvy kmitací cívky pracující uvnitř. Kmitací cívka je proto schopna transformovat signály ze zesilovače nezkresleně, neutrálně a s velmi dobře načasovanou reprodukcí původního signálu.


SKŘÍŇ
Pro výrobu série OPTICON využívá DALI velké a efektivní dřevoobráběcí zařízení v Dánsku. Montáž reproduktorů i finální testování se provádí přímo na montážních linkách v dánské továrně. Čelní stěna skříně OPTICON 1 je vyztužena pro uložení reproduktorů, které se montují přímo do 25 mm silné MDF. Aby bylo zajištěno co nejlepší upevnění basových reproduktorů a tím i integrace do kabinetu, jsou uvnitř skříně umístěny výztuhy pro uchycení reproduktorů. Modul výškových reproduktorů je bezpečně připevněn na svém místě šesti šrouby pro eliminaci vibrací a rezonancí. Gumové těsnění je umístěno mezi basovým reproduktorem a vyfrézovanou drážkou skříně, tak aby byla zajištěna 100% vzduchotěsnost. Čelní stěna je lakována černou nebo bílou barvou s vysoce lesklým povrchem pro exkluzivní vzhled.

Technické parametry

Frekvenční rozsah 62Hz - 26,5kHz
Citlivost 86 dB
Nominální impedance 4 Ω
SPL 105 dB
Rezonanční kmitočet bassreflexu 61,5 Hz
Dělící frekvence vyhybky 2000 Hz
Vysokotónový měnič 26 mm lehká textilní kalota
Basový reproduktor 120 mm
Doporučený výkon zesilovače 25 - 100 W
Terminály Single-Wire
Rozměry (š x v x h) 131 x 261 x 152 mm
Hmotnost: 4,5 kg / ks
Barevné provedení ořech, černý jasan, matná bílá

Máte dotazy? Napište nám ...