DALI OBERON VOKAL - bílá mat
-18%
Ušetříte2 000 Kč
  • Doprava zdarma
  • Akce - do vyprodání zásob

DALI OBERON VOKAL - bílá mat

Výrobce: DALI

Dvoupásmová reprosoustava pro centrální - dialogový kanál z nové řada DALI OBERON je navržena pro optimální spolupráci s ostatními reprosoustavami v systému prostorového zvuku domácího kina. Na reprosoustavu pro centrální kanál jsou kladeny poměrně vysoké nároky na kvalitu zvuku, proto je OBERON VOKAL osazen dvojicí nových středobasových reproduktorů o průměru 133 mm (5 1/4") s SMC technologií a novým výškovým reproduktorem s ultralehkou měkkou textilní kalotou. Jde použít nejen pro centrální kanál, ale i pro stereo systém. Od sdružení EISA získala řada DALI OBERON ocenění Best Product 2019 - 2020 v kategorii BEST BUY HOME THEATRE SPEAKER SYSTEM

Barevné varianty
Skladem
Původní cena: 10 990 Kč
8 990 Kč
375,35 €
Cena za kus (ceny jsou udány včetně DPH)

Potřebujete poradit?
Volejte: +420 272 730 448

Reproduktorová soustava DALI OBERON VOKAL je navržena tak, aby spolu s dalšími reprosoustavami řady OBERON vytvořila po všech stránkách vyváženou sestavu reproduktorů v systému domácího kina. Stejně jako ostatní reprosoustavy řady DALI OBERON využívá řadu technologií z vyšších modelových řad. Byla navržena tak, aby designově bez problémů zapadla do moderního interiéru. Výškový reproduktor se zatlumenou, měkkou, ultra lehkou kalotou a dvojice středobasových reproduktorů o průměru 133 mm (5 1/4") s kuželovou membránou z osvědčené jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny zajišťují široký vyzařovací úhel a vyrovnaný frekvenční rozsah. Poskytuje vysoký zvukový výkon nejen pro filmové dialogy, ale i hudební koncerty. Přední bass-reflexový port usnadňuje jeho umístění na AV nábytku.

  • Precizně provedená masivní ozvučnice
  • Elegantní a moderní design
  • Využívá technologie z vyšších modelových řad
  • Výškový reproduktor s měkkou, ultra lehkou kalotou o průměru 29 mm
  • Dva středobasové reproduktory s kuželovou membránou o průměru 133 mm (7")
  • Magnetický obvod s SMC diskem v magnetickém obvodu snižuje zkreslení
  • Kuželové membrány z osvědčené jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny
  • Provedení černý jasan, světlý dub, bílá a tmavý ořech


Ozvučnice
Reprosoustava má velmi tuhou ozvučnici, kterou z MDF desek vyrábějí CNC stroje. Ozvučnice s přední stěnou tvoří pevnou základnu pro výškový reproduktor a středobasový reproduktor. Povrchová úpravu je pak provedena vysoce kvalitní vinylovou fólie v několika barevných dekorech.
Pro optimální tlumení vniřních stojatých vln a sfázování reproduktorů jsou vnitřní obvodové stěny obloženy tlumícím materiálem. Tím je dosaženo přesnějšího svázání basového reproduktoru s bass-reflexovým portem. Tím jsou docíleny přesné středy a rychlé basy.
Bass-reflexový port na přední straně optimalizuje integraci reprosoustavy do systému a její umístění na nábytek pod TV přijímač.
Reproduktory kryje přední krycí mřížka potažená tkaninou v moderních dezénech.


Středobasový reproduktor
Stejně jako všechny reproduktory značky DALI jsou reproduktory osazené v modelové řadě OBERON navrženy tak, aby poskytovali maximum detailů v oblasti středních frekvencí, přesné a čitelné hluboké basy. Magnetický obvod reproduktoru tvoří velký feritový magnet a pólový nástavec ze železa doplněný o disk z unikátního materiálu SMC (Soft Magnetic Compoud) který využívají vyšší modelové řady reproduktorů DALI. SMC jsou magnetické granule se speciálním povlakem, které mají vysokou magnetickou a nízkou elektrickou vodivost a jdou tvarovat do libovolného tvaru. Magnetický materiál SMC v magnetickém obvodu výrazně zlepšuje rovnoměrnost magnetického pole, snižuje mechanické zkreslení způsobené hysterezí a vířivými proudy. Desetimilimetrový SMC disk je v magnetickém obvodu reproduktoru umístěný na pólovém nástavci uprostřed pracovní oblasti čtyřvrstvé cívky kmitačky. Takto složený magnetický obvod významně snižuje nepříjemné zkreslení třetí harmonickou. Díky tomu reproduktory OBERON poskytují ve své třídě střední pásmo s přirozeným zvukem a překvapujím množstvím detailů.

Kuželová membrána reproduktoru s průměrem 133 mm (5 1/4" je vyrobena z osvědčené jemné papírové buničiny vyztužené dřevěnými vlákny. Toto spojení vytváří tuhou, lehkou strukturu, která má v oblasti středů a basů velmi dobré vlastnosti. Nízkoztrátové zavěšení membrány pak umožňuje s vysokou přesností reprodukovat nefiltrované mikro detaily signálu.
Kmitačka středobasových reproduktorů osazených v reprosoustavách OBERON VOKAL má 4-vrstvou cívku. Čtyřvrstvá cívka se vyznačuje vysokou účinností - má vysoký faktor síly, ale má vyšší pohybová hmotu. Ta může představovat problém pro impulzní odezvu na středních frekvencích. Proto pro snížení hmotnosti je cívka kmitačky navinuta lehkým poměděným hliníkovým drátem. Toto poměrně nákladné řešení spojuje lehké hliníkové jádro s tenkostěnným měděným povrchem. Tento materiál použitý pro vinutí dosahuje vysoký poměr vodivosti k hmotnosti (205% hodnoty mědi), má vynikající hodnoty odporu a lepší mechanickou pevnost. Kmitačka tak má lehkou cívku s vysokou vodivostí, schopnou rychlé reakce.


Výškový reproduktor
Speciálně pro modelovou řada OBERON byl vyvinut nový výškový reproduktor s poměrně velkou, ultra lehkou, měkkou kalotovou membránou o průměru 29 mm. Pro optimální frekvenční navázání výškového reproduktoru na středobasový je membrána optimalizovaná pro větší šířku pásma v oblasti nižších frekvencí. Tím se dosahuje dobře vyvážené a velmi koherentní pásmo vyšších středů. Při konstrukci byly využity osvědčené technologie používané ve vyšších modelových řadách. Kopulka membrány je vyrobena z ultra lehké tkaniny s hmotností 0,060 mg na mm2, což je prakticky poloviční hmotnost než u většiny používaných materiálů.

Velký průměr membrány umožňuje výškovému reproduktoru vytvořit i větší akustický tlak při nižším zatížení, přičemž výchylka kmitačky zůstává na optimálním minimu. Aby se zvýšila zatižitelnost při nízké výkonové kompresi je vinutí kmitačky chlazeno ferro-fluidem. Pro dlouhodobou termickou stabilitu vytváří magnetický obvod reproduktoru vysokou magnetickou indukci - typ. 220 gaussů. Eliminaci nežádoucích odrazů uvnitř reproduktoru, kterou levnější konstrukce neřeší je pólový nástavec zakryt měkkým plstěným tlumícím materiálem. Přední panel výškového reproduktoru má mělký zvukovod a je navržen s podobnou geometrií jako u výškových reproduktorů vyšších modelových řad Optikon a Rubicon. Jsou tak vytvořeny optimální pracovní podmínky pro měkkou kalotu. Výškový reproduktor tak lépe obsáhne pásmo vyšších středů při nízkém zabarvení zvuku a široký vyzařovací úhel.

  Technické parametry

Systém 2 pásmový, bassreflex
Výškový reproduktor 1 x 29 mm,
textilní, ultra lehká, měkká kalota
Středobasové reproduktory 2 x 133 mm (5,25'' ), 
SMC technologie
membrány z papíroviny vyztužené dřevěnými vlákny
Frekvenční rozsah 47- 26.000Hz (+ / -3dB)
Citlivost (2,83 V / 1 m) 89,5 dB
Impedance 4 Ω jmenovitá
Doporučený výkon zesilovače 25 - 150 W
Dělící frekvence výhybky  2600 Hz
Maximální akustický tlak (SPL) 109 dB
Bassreflex přední, laděný na 46 Hz
Terminály Single-wire
Doporučený odstup od zdi 0 - 50 cm
Rozměry (š x v x h)  441 x 161 x 295 mm
Hmotnost 7,45 kg
Příslušenství Přední mřížka
Gumové podložky
Provedení černý jasan
světlý dub
tmavý ořech
bílá, mat

Máte dotazy? Napište nám ...